Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, mosze napisał:

Sierżanty lepsze od krokietów? Co widać gołym okiem? Przypuszczam, że wątpię. Choć to temat na inny wątek.

Wiem, że AS Exclusive bardziej odpowiada linia C&J Handgrade, ale cenowo krokiety Handgrade to już jest 100 funtów więcej, dlatego porównywałem C&J Benchgrade do AS Exclusive, jedne i drugie kosztują około 400 funtów.

- C&J otwarty kanał szycia podeszwy, AS zamknięty

- C&J "zwykła", dosyć szybko ścierająca się skórzana podeszwa, AS o wiele bardziej wytrzymała "Oak Bark tanned sole"

- C&J "płaska podeszwa", AS delikatny "fiddleback waist"

- Mam trzy pary C&J, w każdej są drobne mankamenty typu trochę krzywy szew itp. (wszystko to pierdoły nie wpływające w żaden sposób na użytkowanie buta i widoczne tylko na zdjęciach makro... ale jednak są). AS są wykonane staranniej, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. I to nawet te teoretycznie gorszej jakości niż Exclusive, z linii Premier produkowane dla Herring Shoes. 

Mimo to i tak następnym razem kupię raczej C&J, po prostu ich kopyto 348 jest idealnie dopasowane do mojej stopy, a jednak wygoda ponad wszystko. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem, że AS Exclusive bardziej odpowiada linia C&J Handgrade, ale cenowo krokiety Handgrade to już jest 100 funtów więcej, dlatego porównywałem C&J Benchgrade do AS Exclusive, jedne i drugie kosztują około 400 funtów.
- C&J otwarty kanał szycia podeszwy, AS zamknięty
- C&J "zwykła", dosyć szybko ścierająca się skórzana podeszwa, AS o wiele bardziej wytrzymała "Oak Bark tanned sole"
- C&J "płaska podeszwa", AS delikatny "fiddleback waist"
- Mam trzy pary C&J, w każdej są drobne mankamenty typu trochę krzywy szew itp. (wszystko to pierdoły nie wpływające w żaden sposób na użytkowanie buta i widoczne tylko na zdjęciach makro... ale jednak są). AS są wykonane staranniej, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. I to nawet te teoretycznie gorszej jakości niż Exclusive, z linii Premier produkowane dla Herring Shoes. 
Mimo to i tak następnym razem kupię raczej C&J, po prostu ich kopyto 348 jest idealnie dopasowane do mojej stopy, a jednak wygoda ponad wszystko. 
 
 
Myślę że kolega Mosze zinterpretował Twoją wypowiedź podobnie do mnie, jakoby na stopach, patrzac z boku, krokiety wizualnie odstawały od as, a tak na pewno nie jest. Co do kanału czy glanka w kontekście przewagi jednej marki nad drugą, są to elementy które można spotkać w yanko, wykonanie zewnętrzne yanko też jest dokładne, ale myślę że nikt nie będzie argumentował że krokiety są gorszymi butami od yanko z ww powodów. Mam po kilka par as oraz cj i prawdę mówiąc ostatnio skłaniam się ku krokietom bo po prostu są bardzo wygodne i świetnie pracują. Jeśli miałbym teraz po krótkim użytkowaniu porównać Hannover vs Islay to Islay zdecydowanie lepiej się noszą skóra jest równie wysokiej jakości, detale wykonania odrobinę słabsze niż as.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, eye_lip napisał:

 

 
 

@Zajac Poziomka

Z mojej strony pełna zgoda z @eye_lip.  Z przyjemością powtórzę ;) - C&J górują tym, że są  niesamowicie wygodne - i dodam kilka moich własnych obserwacji/ argumentów. 

Moją ocenę wzmacniają szczegóły ważne przy mojej wadze i rozmiarze stopy, np. podparcie zewnętrznej krawędzi stopy poprzez szczególne wyprofilowanie podeszwy, sztywniejsza środkowa część podeszwy powodująca brak odczuwalnej krawędzi obcasa, oraz fakt, że C&J jako jedna z nielicznych firm, skaluje elemety wykroju i zdobienia. To ma duże znaczenie w przypadku trzewików, które nawet w rozmiarze 44 potrafią wyglądać karykaturalnie z takim samym medalionem jak buty trzy rozmiary mniejsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip No to się chyba zgadzamy, ja też uważam i zawsze podkreślam że C&J, że są najwygodniejszymi butami jakie mam. Pisząc o lepszym wykonaniu "widocznym gołym okiem" chodziło mi właśnie o te różne detale i staranność wykonania szczegółów. Widoczne gołym okiem, ale z 20-30 cm, niekoniecznie z metra czy dwóch :) Jedyne co AS ma na pewno lepsze jeżeli chodzi o walory użytkowe, to trwałe skórzane podeszwy. Te  krokietowe są bardzo przeciętnej jakości jeżeli chodzi o ich tempo zużywania się. I nigdzie nie napisałem, że C&J są gorsze od AS, jedynie że mniej starannie wykonane. Dla mnie są lepsze ze względu na tę niesamowitą wygodę, a drobne babole w wykonaniu nijak nie wpływają na komfort noszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jest trudno porównać te dwie marki (C&J vs AS) - zawsze będzie to subiektywna opinia - obie są rewelacyjnie. Pierwszym czynnikiem, który będzie dyktował opinię, będzie dopasowanie kopyta. Mimo że kopyta obu marek leżą dobrze na moich stopach, zdecydowanie lepsze dopasowanie mają kopyta C&J (z każdego jestem zadowolony). W przypadku AS, np. kopyto 109 pasuje bardzo dobrze, jednak szerokość podeszwy powoduje brzydkie łamanie się skóry po stronie wew.

Drugim czynnikiem będzie jakość skóry   --   przyznam szczerze, że nie widzę różnicy. Nie mogę stwierdzić, że CJ ma lepsze skóry.

Trzecim czynnikiem, będzie jakość wykonania - w obu przypadkach wygląda to podobnie.

Ostatni czynnik na mojej liście to cena. Nie znajduję powodu, dla którego CJ są droższe od AS. Dobrym przykładem będą trzewiki AS Cambridge 345 GBP z prawidłami, natomiast CJ 440 GB bez prawideł. 

Więc ostateczna decyzja zawsze będzie zależała od powyższych punktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi purchlami to tak jak z ospą u dzieci,jedne przechodzą inne nie przechodzą. Ważne żeby nie drapać w tym miejscu,gdyż mogą zostać ślady na całe życie. Swoją drogą w Aldenach nigdy mi się to nie zdarzyło,prawdopodobnie dodatkowa obróbka skór stosowana przez Aldena pomaga uniknąć tej wysypki.

PC290010.JPG

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejsze mrozy Dehner Tanker Boots. Buty zaprojektowane w 1937 przez zięcia Dehnera i generała Pattona(wtedy podpułkownika) dla czołgistów US Tank Corps-szyte bez zmian przez 80 lat w manufakturze Dehner Omaha Nebraska. 

PC280044.JPG

PC280029.JPG

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.