Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jest za wąski i ogólnie mało klasyczny, ale reszta.....to już IMO rzecz gustu  :)

 

Tym sposobem można bronić butów z kwadratowym czubem czy kusych marynarek.

No przecież to też buty - mają podeszwę, sznurowadła, są ze skóry - rzecz gustu.

 

Tak niestety nie jest - kanony w męskim obuwiu zostały ustalone, podobnie jest z krawatami (proszę prześledzić ofertę klasycznych angielskich manufaktur, proszę prześledzić krawaty księcia Karola).

Ten krawat zupełnie nie mieści się w kanonie.

 

Pomijając już te dywagacje, to krawat jest brzydki, bo jest zbyt agresywny, odciąga uwagę od twarzy.

To jest w ogóle straszny problem na polskiej ulicy - masa jaskrawych, multikolorowych, połyskliwych, wąskich wiązadeł, mniej lub bardziej zabawnych.

 

Trudno się temu dziwić, skoro w każdym poradniku biznesowym przeczytamy, że "krawat to ten element, którym możemy się wyróżnić, pokazać swoją osobowość etc."

No to Janusze idą do sklepu i wyróżniają się na całego.

 

2. Dwie poszetki są wg klasycznych zasad jak najbardziej poprawne (skoro są dwie brustasze)

Nie widziałem żadnego arbitra klasycznej elegancji, który by się woził w ten sposób.

Generalnie w męskiej elegancji staranie się za bardzo jest gorsze, niż staranie się za słabo.

Nie wiem też, skąd to przeświadczenie, że we wszystko, co wolne, trzeba coś wkładać. Otóż wcale nie trzeba. Poszetka to tylko 0,000001% dobrego fitu, czasem można, a czasem trzeba z niej w ogóle zrezygnować - i nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poszetki jest bezsensownym biciem piany. Nigdy nie widać obu. Może dlatego tego nie widziałeś u żadnego arbitra. Jeśli przekładałbym z marynarki do płaszcza to byłoby jak rozumiem ok...?

Inaczej. Włosi tak noszą poszetki. Jestem w połowie jednym z nich, więc sobie tak noszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w męskiej elegancji staranie się za bardzo jest gorsze, niż staranie się za słabo.

To jest akurat dobrze powiedziane, należałoby jeszcze dodać, że owo staranie się za bardzo - bardzo rzuca się w oczy i na ogół daje efekt odwrotny do zamierzonego przez starającego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie Panowie z tak miażdżącą krytyką tego krawata w kwiaty. ...

 

 

Trochę w tym racji.. Na usprawiedliwienie mam jedynie to, że nie kwiatków ani koloru się czepiam, tylko dopasowania do sylwetki. Cienkość węzła i wąskość krawata sugeruje wyobraźni, że jest za krótki. Chyba właśnie to wyobrażenie nie podoba mi się w nim najbardziej ;). Na drugim zdjęciu ratuje go lepszy węzeł, uzupełnienie szerokości wąską końcówką i wygląda to znaczenie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dojdziemy do ładu z tym krawatem. Przyjrzałem się mu teraz i na zdjeciach on wygląda skrajnie inaczej niż w realu. Te hafty są jedwabne i bardzo delikatne i mocno odbijają światło, co czyni krawat krzykliwym na fotach. W rzeczywistości jest bliższy temu, co widać na zdjęciu z kapeluszem, aczkolwiek ciemniejszy. Na pewno nie jasno fioletowy. Te kwiaty bardziej " grają" jak deseń i na żywo tak nie kłują, uwierzcie.

W końcu to dobry brytyjski krawat z savile row, a nie nabytek z targów fashion :)

post-5713-0-01078800-1428999203_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin, zdjęcia robione komórką są tak złej jakości (co chwilę ktoś przeprasza za jakość wstawionych zdjęć, a nie każdy chodzi z "nadwornym" fotografem) że wyostrzenie fotografii lepiej pokaże kolory. Zresztą również "nadworny" fotograf tak operuje balsnsem, przesłoną, ostrością, czułością ISO, światłem, czasem naświetlenia, itd że zdjęcia są artystyczne ale też nie w 100% oddające rzeczywistość

tom______i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.