Midlife-Crisis Opublikowano 6 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 6 Listopada 2017 @blekit z pewnego dystansu fajnie, ale z bliska trochą za dużo przy szyi. Mam na myśli, że garnitur taki “pluszowy“ a koszula ze splendorem, No i wzór na krawacie jak w kalejdoskopie ? co go samo naturalnie nie eliminuje. Cytuj
blekit Opublikowano 6 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 6 Listopada 2017 @Midlife-Crisis koszula to o ile pamietam oksford, wiec nie jest jakos specjalnie elegancka. Z krawatem moim zdaniem zgrywa sie dobrze, z garniturem faktycznie troche gorzej (na poczatku mial byc flanelowy power-suit w paski), ale mimo wszystko jestem zadowolony z koncowego rezultatu. W kazdym razie rozumiem co masz na mysli. 1 Cytuj
phantom Opublikowano 6 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 6 Listopada 2017 @blekit czy koszula pasowała na Ciebie bez poprawek? Dobrze, że miała 4cm zaszewki, bo inaczej musiałbym swoją zwrócić - jest bardzo slim. Cytuj
blekit Opublikowano 6 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 6 Listopada 2017 @phantom tak, nie przerabialem jej w zaden sposob. Jest dobrze dopasowana, z tym ze ja ostatnio w przypadku polskich producentow przeszedlem na koszule o rozmiar wiekszy niz wczesniej i to tez moze miec wplyw na moje odczucia. 1 Cytuj
Wuj Opublikowano 6 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 6 Listopada 2017 W dniu 3.11.2017 o 18:59, Beny23 napisał: Lubię być turystą w swoim mieście krawat: E. Marinella poszetka: Drake’s okulary: Giorgio Armani koszula: Turnbull and Asser marynarka i spodnie: SuitSupply buty: Enzo Bonafe @Beny23 - bardzo dobry zestaw, uważam, że lepiej w nim wyglądasz, niż w tym szarym garniturze bespoke. Super proporcje jak na MTM. Klasa. Cytuj
Tomasz.Godziek.Poszetka Opublikowano 6 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 6 Listopada 2017 Akurat przyszedł sampel więc założyłem na koszulę i ... zostałem tak do końca dnia 2 5 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. phantom Opublikowano 7 Listopada 2017 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 7 Listopada 2017 Marynarka: Suitsupply Koszula: Osovski Krawat: EoE Guziki: tkaniny.net 4 13 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. blekit Opublikowano 8 Listopada 2017 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 8 Listopada 2017 Dzisiaj. * Suitsupply * Tyrwhitt * Poszetka * Benevento * Herring 6 10 Cytuj
mokoloko Opublikowano 8 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 8 Listopada 2017 Dziś marynareczka z koszulą, buty brązowe od Ryłko i spodnie do kompletu ______________________ Sherri Hill Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. 4inHand Opublikowano 9 Listopada 2017 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 9 Listopada 2017 Tymczasem na MilerSzyje.pl nowy post a w nim garnitur MTM z szarej flaneli i zestaw biznesowy, a w sekcji dodatkowej kilka historii związanych z żeglowaniem i startem łódki Miler Menswear niosącej nasze logo na żaglach w Regatowym Pucharze Polski Link w stopce! 4 18 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Styleman Opublikowano 9 Listopada 2017 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 9 Listopada 2017 14 12 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. blekit Opublikowano 10 Listopada 2017 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 10 Listopada 2017 Dzisiaj. * płaszcz Henry Cottons * Suitsupply * Tyrwhitt * Embassy of Elegance * Poszetka * Berwick * szalik Massimo Dutti 9 12 Cytuj
Beny23 Opublikowano 10 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 10 Listopada 2017 Ładny płaszcz @blekit Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Tomasz.Godziek.Poszetka Opublikowano 11 Listopada 2017 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 11 Listopada 2017 Z wczoraj 4 8 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Tomasz.Godziek.Poszetka Opublikowano 11 Listopada 2017 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 11 Listopada 2017 Dziś ?? 5 9 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Tanatos70 Opublikowano 12 Listopada 2017 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 12 Listopada 2017 Potrzebowałem czegoś do kompletu do zamówionych w ramach ostatniego GMTO Vassów. Padło na taki "anorektyczny" płaszczyk z wełny casentino. Żonie się niezbyt podoba (kolor zbyt ostentacyjny i taki pokudlony jakiś ), ale ja się w nim dobrze czuję. Paweł ( @Embassy of Elegancedorzucił w piątek wisienkę na ten burgundowy tort)- dzięki, że się Tobie w ten deszcz chciało zasuwać na spotkanie ). I tak jakoś skleciłem taki "niedzielny" zestaw. Płaszcz (Opifici Casentino z Yooxa) mocno taliowany (poza koszulą i warstwą zimowego tłuszczu/zamiennie cienki wełniany ocieplacz- rozważam wybór opcji, nic już tam więcej nie wcisnę), bardzo ciepły (casentino heavy- wg metki/książeczki- Puro Panno Casentino Heavy- 620 gr/mtl) wydziergany we Włoszech, wełna casentino z Toskanii, podszewka bawełniana. Rękawy będę musiał trochę skrócić, ale ogólnie fajny jest . Poz tym: EoE, Osovski i śliwkowo/burgundowe Vassy. Kota dawno nie było, więc daję więcej fotek Edit: pasek burgundowy od Darka ( @Skalpel, ale niewiele go widać ), zegarek (ten nudny, więc nie wklejam ) na pasku TdM od Filipa @eye_lip. I Tak dzięki kolegom z forum mam co na grzbiet włożyć (Yoxa na moje szczęście/nieszczęście- właściwe po zastanowieniu skreślę, rozpropagował kol. @dziko ),GMTO u Vassa organizował kol. @R50.No normalnie, jak dziad bym chodził ubrany, gdyby nie nasze forum . 10 15 Cytuj
Beny23 Opublikowano 13 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 13 Listopada 2017 Piękny płaszcz @Tanatos70 idealnie pasuje do tych Vassów. Cytuj
Zajac Poziomka Opublikowano 13 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 13 Listopada 2017 @Tanatos70 jak już będziesz oddawać płaszcz do krawca, to warto żeby oprócz skrócenia rękawów poprawił tez ramiona, bo póki co nie wyglądają zbyt dobrze (szczególnie prawe): Cytuj
mosze Opublikowano 13 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 13 Listopada 2017 56 minut temu, Zajac Poziomka napisał: @Tanatos70 jak już będziesz oddawać płaszcz do krawca, to warto żeby oprócz skrócenia rękawów poprawił tez ramiona, bo póki co nie wyglądają zbyt dobrze (szczególnie prawe): Na czym polega taka poprawka - korekta wszycia ramion czy zwężenie? Mam tak w kilku marynarkach. Wg mnie przyczyną jest najczęściej zbyt duża szerokość ubrania w ramionach. Cytuj
Zajac Poziomka Opublikowano 13 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 13 Listopada 2017 13 minut temu, mosze napisał: Na czym polega taka poprawka - korekta wszycia ramion czy zwężenie? Mam tak w kilku marynarkach. Wg mnie przyczyną jest najczęściej zbyt duża szerokość ubrania w ramionach. Nie znam się, może @Ernestson się wypowie? W jednej marynarce krawiec chyba mi trochę zwężał. Z kolei w płaszczu inny krawiec dołożył chyba trochę wypełnienia i nieco inaczej wszył rękawy. Nie jestem pewien bo nie dopytywałem się o szczegóły techniczne i było to dosyć dawno, od dłuższego czasu raczej staram się unikać ubrań które tak się na mnie układają w ramionach. Przyczyną może być chyba zarówno zbyt duża (oczywiste) jak i zbyt mała (za bardzo wystają tricepsy) szerokość ubrania w ramionach... ale ponownie - tak mi się tylko wydaje, nie znam się. Cytuj
Zajac Poziomka Opublikowano 13 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 13 Listopada 2017 W każdym razie taka korekta na pewno jest możliwa. W moim płaszczu ramiona wyglądały tak jak u @Tanatos70, po poprawkach wyglądają tak (kosztem jest większa „kwadratowosć” - dodane wypełnienie): A w marynarce w której też ten efekt występował tak: 3 4 Cytuj
Wuj Opublikowano 13 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 13 Listopada 2017 @Tanatos70 Bomba zestaw. A ile masz wzrostu? Bo może - jeśli nie chcesz poprawiać płaszcza - ja bym go odkupił? Cytuj
Midlife-Crisis Opublikowano 13 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 13 Listopada 2017 Przy okazji omawiania konkretnych ramion zapytam: czy takie układanie się ramion jak poniżej ze względu na inne wszycie rękawa jest według was ok? https://instagram.com/p/BbSrDueDmoZ/ https://instagram.com/p/BWzRE-UjaWn/ Są tam właśnie takie przestrzenie powietrzne. Pytam, bo tak w niektórych marynarkach mam, i dla mnie jest to ok. Cytuj
Zajac Poziomka Opublikowano 13 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 13 Listopada 2017 @Midlife-Crisis Mnie się to nie podoba. No ale nie podobają mi się też rozpięte dwurzędówki i rękawiczki noszone do loafersów wiec może po prostu nie mam gustu... Gdybym tak miał w marynarce RTW i nie byłoby to bardzo widoczne, to pewnie bym przebolał ale nie chciałbym na pewno celowo takiego efektu w marynarce bespoke. 2 1 Cytuj
Wodzu Opublikowano 13 Listopada 2017 Zgłoś Opublikowano 13 Listopada 2017 Istnieje duża szansa, że się mylę, bo moje doświadczenia z bespoke wynoszą "zero zero nic", ale wydaje mi się, że szersze ramiona (jak te na zdjęciach od Zaremby) to celowy zabieg mający na celu optycznie poszerzyć górę. Wydaje się, że pan z pierwszego linka tego nie potrzebuje, choć ciężko to ocenić po tym zdjęciu. A może to taki styl krawca. 1 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.