Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Obuwie oczywiście lepiej konserwować w temp. dodatniej., niż w ujemnej, bo będzie wtedy lepiej chłonąć środki do pielęgnacji. Wydaje się to oczywiste. Natomiast stawianie przy kominku czy na kaloryferze po pastowaniu to pomysł o tyle nierosądny, że temp. jaka będzie wtedy oddziaływać na buty to może być 50-70 stopni C. Przypominam, że mówimy tu o oddziaływaniu na zewnętrzną, nie wewnętrzną część buta. Co się może stać z obuwiem? Skóra może tego nie przetrzymać. Po paru takich "impregnacjach" mogą się pojawić pęknięcia. Kolejna kwestia - duża wilgotność powietrza i wysoka temperatura to samo w sobie jest zabójcze dla skóry (grzyby, pleśń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że dyskusja zeszła na manowce.

Krótko, zgodnie z tytułem wątku:

1. są dostępne w sprzedaży kremy do pielęgnacji skór świetnie wnikające i dające skórze odpowiednie odżywienie (np. gel glass) więc nie ma potrzeby odwoływac sie do ekstremalnych technik.

2. rozważając optymalną dla butów temperaturę mówimy o optymalnej temperaturze dla skóry. Optymalne warunki do przechowywania skóry to 18-22 st.C i 45-60% RH.

3. Temat pielęgnacji butów skórzanych zostanie opisany w przygotowywanym przez Stow. projekcie "Bespoke Wiki"

pozdrawiam

Damiance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takiego rodzaju monki pasują do takiego rodzaju garnituru czy wogóle popełniam jakąś herezję?

post-5316-13658923775205_thumb.jpg

post-5316-13658923774761_thumb.jpg

Jeżeli nie to do czego mogę takie buty założyć? Niesamowicie mi się podobają i wiem, że monki nie bardzo są wysoko w hierarchii elegancji butów a w dodatku elementy brogue, ale może jednak będą pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii "gdzie szukać", do lepiej zorientowanych w ofercie sklepów. Chciałbym kupić torbę podróżną, taki 'holdall'/dufel, podobny w kroju i koncepcji do tej torby MD, tyle że niekoniecznie z przewagą skóry, niekoniecznie tak bardzo odstawioną, a za to koniecznie w dużo niższej cenie. Czy pośród polskich sieciówek (albo mniejszych sklepów) są jakieś miejsca, do których warto by się było udać na przeszpiegi? Przyznam, że liczebność marek w handlu sieciowym mnie przeraża i nawet nie wiem z której strony ugryźć, nie poświęcając na to całego dnia. :|

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii "gdzie szukać", do lepiej zorientowanych w ofercie sklepów. Chciałbym kupić torbę podróżną, taki 'holdall'/dufel, podobny w kroju i koncepcji do tej torby MD, tyle że niekoniecznie z przewagą skóry, niekoniecznie tak bardzo odstawioną, a za to koniecznie w dużo niższej cenie. Czy pośród polskich sieciówek (albo mniejszych sklepów) są jakieś miejsca, do których warto by się było udać na przeszpiegi? Przyznam, że liczebność marek w handlu sieciowym mnie przeraża i nawet nie wiem z której strony ugryźć, nie poświęcając na to całego dnia. :|

Dzięki z góry.

Zajrzyj do Marks&Spencer. Widziałem dzisiaj podobnego typu torbę podróżną z udawanego zamszu i skóry, całkiem ładną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderntailor warto rozważyć do bardziej casulowych koszul, szczególnie, że oferują najróżniejsze wzory i możliwości modyfikacji, a cena wychodzi tak do 200zł jak się wybierze materiał z promocji. Duża oszczędność czasu, a ze względu na moje upodobanie do mankietu koktajlowego, krytej plisy i kołnierzy button under, praktycznie jedyna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prezentuje się oferta sklepu MT?

Czy z zakupem klasycznego garnituru jestem w stanie zamknąć się w granicach 3 000 PLN?

Proszę o podzielenie się doświadczeniami :)

Pozdrawiam

Jeśli masz na myśli sklep Macaroni Tomato, to w tej kwocie się nie zmieścisz.

Na stronie jest cennik:

Marynarki w cenach od 2890 zł.

Garnitury w cenach od 3290 zł.

Spodnie w cenie 890 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.