Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio modne na forum jest pytanie "ile szła przesyłka" itp. Tyczy się z reguły typowych, przesyłek, zwykłych gabarytów i zawartości, wysyłanych w ramach UE, a nie żywego słonia z Burkina Faso do Pa...wa gdzie nie dociera kurier ani poczta.

Jako, że całe życie człowiek się uczy niech mi ktoś wyjaśni czemu służą te pytania? Do czego ta wiedza?

A dlaczego internet jest pełen opini na temat sprzedawców i usługodawców? Dlaczego spora cześć z tych opini zawiera przymiotniki "szybko" lub "sprawnie". Otóż generalnie chodzi o przekazanie informacji i ocenę co solidności i żetelności danego podmiotu. Czas realizacji zamowień może być elementem takiej oceny.

Twoje pytanie, jak rozumiem, miało zaspokoic głód wiedzy. Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie pytanie to wynika z emocjonalnego podejścia do zamówienia i okoliczności w jakich do niego dochodzi. Podjęcie decyzji zakupowej w stacjonarnym sklepie poprzedzają przymiarki, możliwość organoleptycznego zbadania towaru, porównanie z innym asortymentem etc.. W wirtualnej rzeczywistości kupujemy wyobrażenie o towarze wykreowane przez fotografa oraz dysponując mniej lub bardziej dokładnymi pomiarami. I tu decyzję podjąć jest trudniej, jeśli mamy do wydania większą kwotę (bo czy będzie pasować, czy jak nie będzie to będę tracił czas na zwroty etc.). Pytanie o czas w przypadku garnituru, przy którym wpływ na efekt końcowy ma kilkadziesiąt elementów, nie powinno budzić wątpliwości.

Stąd czas otrzymania towaru, który w znaczącej przewadze pozostaje owiany mgiełką niepewności, pobudza niecierpliwość. Wiadomo zacz, że oczekiwanie bywa nieznośne.

Inna praktyczną stroną jest często sprzedawanie przez sieć artykułów, których nie ma w magazynach i przy braku informacji o koniecznym czasie realizacji zlecenia można się naciąć. Płatność dokonana, a towaru nie widać (jak w opisywanym w innym miejscu wątku o preparacie do konserwacji podeszw skórzanych - Sohlen Tonic). Tu potwierdzenie informacji dotyczącej konkretnego miejsca pochodzenia jest bardzo racjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo formalna jest grenadyna? Czy czarny krawat z grenadyny jest odpowiedni na pogrzeb?

http://asuitablewardrobe.dynend.com/201 ... e.html?m=1

Tłumaczenie w skrócie:

Czarna grenadyna jest odpowiednia na pogrzeb.

Tia, w goldfingerze pamiętam. Fajny jest tekst Willa: "...as more serious occasions such as funerals or the failure of one's government" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Niedługo wybieram się na Studniówkę i poszukuję paska do garnituru. Niestety po dzisiejszym zwiedzeniu części z Wrocławskich galerii handlowych, nie udało mi się znaleźć nic rozsądnego. Garnitur mam ciemnogranatowy, buty to czarne oxfordy. Jakiego paska powinienem szukać i jaki będzie odpowiedni? Osobiście myślałem o czarnym ale wybór klamry to dla mnie zagadka. Gdzie, w internecie bądź w sklepach we Wrocławiu mógłbym taki znaleźć ? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pasków dobrej jakości można znaleźć w TK Maxxie w Renomie. Trzeba tylko przebrnąć przez 3 stojaki i uważać na rozmiar. Z tego co pamiętam, to w czarnych powinieneś mieć spory wybór.

edit

Mierzyłem dzisiaj garnitur w Vistuli i był on wykonany z wełny 120`s. Była bardzo miękka, ale w dotyku przypominała raczej wełnę w mojej budrysówce niż gładką wełnę w innych garniturach. Czy ktoś użytkuje garnitur z takiej wełny, bo zastanawiam się nad jego trwałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Niedługo wybieram się na Studniówkę i poszukuję paska do garnituru. Niestety po dzisiejszym zwiedzeniu części z Wrocławskich galerii handlowych, nie udało mi się znaleźć nic rozsądnego. Garnitur mam ciemnogranatowy, buty to czarne oxfordy. Jakiego paska powinienem szukać i jaki będzie odpowiedni? Osobiście myślałem o czarnym ale wybór klamry to dla mnie zagadka. Gdzie, w internecie bądź w sklepach we Wrocławiu mógłbym taki znaleźć ? Bardzo proszę o pomoc.

Możesz jeszcze zajrzeć do Wittchena na Factory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Niedługo wybieram się na Studniówkę i poszukuję paska do garnituru. Niestety po dzisiejszym zwiedzeniu części z Wrocławskich galerii handlowych, nie udało mi się znaleźć nic rozsądnego. Garnitur mam ciemnogranatowy, buty to czarne oxfordy. Jakiego paska powinienem szukać i jaki będzie odpowiedni? Osobiście myślałem o czarnym ale wybór klamry to dla mnie zagadka. Gdzie, w internecie bądź w sklepach we Wrocławiu mógłbym taki znaleźć ? Bardzo proszę o pomoc.

Możesz jeszcze zajrzeć do Wittchena na Factory.

Wittchen w tej chwili nie ma nic ciekawego za rozsądne pieniądze. W Tchibo znalazłem coś takiego http://www.tchibo.pl/Pasek-skorzany-p400013534.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.