Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę najmniejszego problemu, szczególnie że trudno się domyślić na ulicy czy masz na górze marynarkę jednorzędową, dwurzędową, czy sweter ;)

Bosmanka jest raczej nieformalnym okryciem wierzchnim, ale ja sie tym nie przejmuję i noszę ja do garniturów, także dwurzędowych.

post-270-13658923861602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jestem posiadaczem spodni 100% bawełna z vistuli, granatowy kolor. Podobno żeby takie wyczyścić, trzeba je zanieść do pralni chemicznej

Byłem już z nimi dwa razy, jednak teraz mam po prostu brudne nogawki i nie chce ich zanosić. Jest jakaś opcja bezpiecznego wyczyszczenia tych nogawek domowym sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jestem posiadaczem spodni 100% bawełna z vistuli, granatowy kolor. Podobno żeby takie wyczyścić, trzeba je zanieść do pralni chemicznej

Byłem już z nimi dwa razy, jednak teraz mam po prostu brudne nogawki i nie chce ich zanosić. Jest jakaś opcja bezpiecznego wyczyszczenia tych nogawek domowym sposobem?

Pralka i jakiś delikatny tryb prania bez wirowania - do odważnych świat należy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z wełnianymi spodniami:

1. Jak zabrudzenie jest małe lub niegroźne, czyli np. resztki błota to spróbuj nawilżoną szmatką z dodatkiem mydła "postukać" miejsce ubrudzenia

2. Jak większe to daj niewiele proszku do prania, płyn do wełny do miednicy, nalej letniej wody i wymyj tę brudną część zanurzając (tak jak się wełniane rzeczy i delikatniejsze bawełniane pierze ręcznie).

W ostateczności pralka z programem dla tkanin ultra-delikatnych (robi praktycznie to samo co punkt 2 tylko automatycznie no i całe spodnie). Ale nie polecam, jak nie masz ogarniętego prasowania spodni tak jak krawiec, bo spodnie Ci się automatycznie defasonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z wełnianymi spodniami:

1. Jak zabrudzenie jest małe lub niegroźne, czyli np. resztki błota to spróbuj nawilżoną szmatką z dodatkiem mydła "postukać" miejsce ubrudzenia

2. Jak większe to daj niewiele proszku do prania, płyn do wełny do miednicy, nalej letniej wody i wymyj tę brudną część zanurzając (tak jak się wełniane rzeczy i delikatniejsze bawełniane pierze ręcznie)

No to są włąsnie zwykłe resztki błota.

Dobra, zalecę się do pierwszego punktu. Dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę założyć ciemnogranatowy garnitur, na studniówkę? Na początku byłem przekonany że jest czarny ale dopiero pani w salonie uświadomiła mnie że jest on ciemnogranatowy. Czy może jednak lepiej będzie znaleźć czarny? Poza tym wydaje mi się że taki granatowy byłby bardziej uniwersalny.

Dokładnie taki:

http://sklep.vistula.pl/product-pol-123 ... stula.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej uniwersalny byłby granatowy (czyli taki, że widać, że to granat). Taki midnight blue jest raczej zamiennikiem czarnego.

Jeżeli już kupiłeś to jak najbardziej się nada na studniówkę, niechęć do czarnego wynika z faktu, że poza wieczornymi imprezami przy sztucznym świetle, ma bardzo mało zastosowań. Jeżeli jeszcze nie, rozejrzyj się za granatowym, to będzie też na maturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciemnogranatowy! Czarny byłby wieśniacki!!

Bardziej uniwersalny byłby granatowy (czyli taki, że widać, że to granat). Taki midnight blue jest raczej zamiennikiem czarnego.

Jeżeli już kupiłeś to jak najbardziej się nada na studniówkę, niechęć do czarnego wynika z faktu, że poza wieczornymi imprezami przy sztucznym świetle, ma bardzo mało zastosowań. Jeżeli jeszcze nie, rozejrzyj się za granatowym, to będzie też na maturę.

Jak widać można informację podać w sposób kulturalny i "wieśniacki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kawałek Harris Tweedu na spodnie, jednak jest on dość szorstki. Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia ze spodniami tweedowymi? Czy noszenie tweedowych jest komfortowe, czy lepiej zastosować jakieś tricki (np. wydłużona kolanowka?)

Mam kilka marynarek z harris tweedu, ale gdybym się decydował na spodnie to wolałbym mieć dłuższą kolanówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.