Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Prędzej czy później jeżeli jest niewielkie to samo przechodzi. Powiedziałbym wręcz, że buty które od samego początku są luźne, z biegiem czasu robią się za duże. (właśnie dlatego musiałem pozbyć się swoich ulubionych butów od Loake, które po roku używania wręcz zlatywały ze stóp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz. Zaryzykuję i spróbuję z tym żyć.

Z drugiej strony - jeśli ten but był częściej noszony/przymierzany, to dlaczego lewy jest wyraźnie luźniejszy? Może to asymetria stóp, której wcześniej nie znałem, albo buty prawy się zniekształcił rzeczywiście w trakcie przesyłki.

Przy okazji dorzucam trochę w kwestiach rozmiarów. Moja noga ma jakieś 26,6cm, polskie buty nosiłem 42, niektóre zimówki 43, bugatti 42. A teraz Bexley 41 jest troszkę luźny (chociaż ten model jest ponoć u nich szerszy niż zazwyczaj). Rozważałem nawet czy następnego nie wziać 40,5. Choć jak ktoś tu napisał, lepiej zapiętki włożył w większy but niż męczyć się w zbyt małym.

Przymierzałem się do Loaków, ale teraz to już mocno zwątpiłem w zakupy na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asymetria stóp jest czymś normalnym, chyba każdy kto zaczyna nosić lepiej dopasowane buty, zauważa to.

But jest za mały kiedy ściska stopę (kiedy czuć wyraźny dyskomfort), a nie wtedy kiedy ją okrywa odpowiednio. Niestety rady na to nie ma, trzeba czasu by się przekonać co do rozmiaru. Niech kolega ponosi z 2 miesiące i wtedy zobaczy co i jak, bo na początku prawie każdy panikuje z rozmiarami.

Polecam przeczytać cały wątek udręki rozchodzenia butów, niestety, chcąc mieć później super wygodny but, wpierw trzeba z miesiąc, dwa się pomęczyć, ale zazwyczaj warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Swoją drogą but w sumie jest trochę luźny. Mam wrażenie, że i tak będę do niego potrzebował jakieś zapiętki, albo wkładki, bo piętą się troszeczkę podnosi przy chodzeniu (szczególnie w lewym bucie). Jak włożyłem jedną z moich wkładek, to leżał bardzo dobrze (ten lewy). Prawy też ma trochę luzu wkoło nogi, a mały problem jest bliżej palców (za sznurówkami).

Ale to tylko dowodzi tego, że noga to więcej niż jeden rozmiar. Czasami mam wrażenie, że tutaj dopasowanie RTW bywa trudniejsze niż marynarki. Myślę jednak, że macie rację - problem jakoś trzeba rozwiązać bez odsyłania butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jakby Twoje pytanie było bardziej precyzyjne to wszystkim byłoby łatwiej. Proponuję byś posłużył się zdjęciem tych rzeczy: szarości jak i niebieskich jest dużo, to po primo. Po drugie primo, to jaką koszulę zamierzasz ubrać do tego zestawienia? A po trzecie primo ultimo skoro wiesz lepiej co pasuje to po co pytasz :?::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobię dzisiaj fotki krawata i marynarki, żeby łatwiej było "dopasować"

Po drugie primo, to jaką koszulę zamierzasz ubrać do tego zestawienia?

Właśnie chciałbym, żeby poszetka była jak najbardziej uniwersalna i pasowała do każdej z 5 koszul, które mam. Mam zwyklą niebieską, jedną białą w kratę, białą w fioletowe i niebieskie grube paski, białą w niebieskie cienkie paski oraz zwykłą białą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o Tomasza, takiego człowieka z TV :twisted:

Tak na poważnie to polskim producentem wkładów odzieżowych jest firma Camela S.A. (http://www.camela.pl/) i wydaje mi się że stąd wzięły się określenia kamela/kamelówka na wszywane wkłady odzieżowe (czyli różne płótna i włosianki).

Edit: Być może, jak wspomina Capo, ma to też coś wspólnego z zastosowaniem włosia wielbłądziego. Nigdy nie próbowałem dowiadywać się o pochodzenie tej nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lniana biała

No w sumie to biała byłaby ok, ale nie do wszystkich koszul :D

Kurde, muszę chyba się zastanowić poważnie, do jakich koszul chciałbym ubierać krawat i poszetkę.

Pomyślę, zrobię foty.

Dalej podtrzymuję zdanie kolegów, że zwykła biała, lniana poszetka pasowałaby do tych wszystkich układów. Notabene właśnie sam zamówiłem taką swoją pierwszą poszetkę z prawdziwego zdarzenia w poszetka.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka marynarka (w tego typu zestawie) jest dużym faux pas?

Dołączona grafika

Pytam bo naczytałem się w temacie "Elegancki student" i w zarzutach do stylu preppy podawano bufaniaste bogate dzieci w klubowych marynarkach ze złotymi guzikami i krawatach klubowych. Mimo tego, że nie uważam się za taką osobę chciałem sobie taką kupić xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.