Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mocniej ściśnięty krawat, to może być efekt słabej jakości materiału. Często zdarza się, że kiepskie krawaty zawiązane "normalnie" luzują się, co prowadzi właściciela do wniosku, że trzeba mocniej zacisnąć węzeł i samą pętlę wokół szyi. Efektem tego jest dyskomfort, o którym piszesz. Jeśli tak jest w tym przypadku, a krawat Ci się podoba, to używaj spinki do krawata, a sam węzeł wiąż odrobinę luźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym krawatem wyglada to tak, ze jak jest ciut slabiej scisniety, to troche odstaje knit.

Czy odczuwasz dyskomfort, o którym piszesz tylko w przypadku knitów czy innych krawatów też?

Dzisiaj miałem pierwszy raz na sobie krawat (pomijając EGZAMINY gimnazjalne XD). Generalnie potem doszedłem do wniosku, że ten krawat jest trochę za bardzo formalny do sportowej marynarki i jutro albo za kilka dni planuje założyć ten mój szary, wełniany.

Generalnie myślę, że tak jak jest z każdym krawatem, ale zobaczymy z tym za 0,70gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem pierwszy raz na sobie krawat (pomijając EGZAMINY gimnazjalne XD). Generalnie potem doszedłem do wniosku, że ten krawat jest trochę za bardzo formalny do sportowej marynarki.....

Hmmmm ciekawe, ciekawe zaiste..... :D

Nie chce się wymądrzać.

Generalnie najpierw dobierałem ten krawat do koloru reszty. Spodnie granatowe, marynarka w kolorze indygo, koszula biała w paski "różnokolorowe". Potem jednak jakoś mi w głowie przyszła myśl, że ten krawat jest za bardzo formalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biała w paski "różnokolorowe".

Sądzę, że tu też może być pies pogrzebany.

Na początku przygody z "klasyczną elegancją" lepiej zaczynać od "bezpiecznych" białych/niebieskich koszul, granatowych/szarych marynarek i spodni - będziesz intuicyjnie czuł co Ci pasuje, w czym się dobrze czujesz, a w czym nie.

Na szaleństwa kolorystyczne przyjdzie czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służą wieszaczki na plecach koszuli?

Do przypiecia kamizelki, o ile pytasz o szlufke pod karczkiem.

możesz więcej? zdjęcia instruktażowe :-)

Zdjęcie "na szybko". Kołnierz kamizelki przed zapięciem po prostu przeciąga się przez tę pętlę.

post-3399-13658923664658_thumb.jpg

To co pokazał kolega matrix, to zwykła szlufka służąca do wieszania koszuli haczyku, tak jak pisali koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej mówi się o zrobionej z aksamitu wyłącznie marynarce smokingowej. Natomiast jeśli chodzi o cały garnitur smokingowy, pytałem o niego kiedyś Petera Marshalla z Black Tie Guide. Oto odpowiedź:

I am aware of velvet dinner suits existing prior to the 1970s. However, I think it can look quite nice when done conservatively.

Cytuję w całości, bo z kontekstu wynikałoby raczej, że nie są znane przypadki aksamitnych smokingów sprzed lat 70. Tak czy inaczej, ja także uważam, że taki wariant w konserwatywnym wykonaniu może wyglądać dobrze, jednak co do formalności, jest ona sporo mniejsza.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.