Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób uzyskuje się efekt hatch grain na skórze?

http://bespoke-england.tumblr.com/image/34297130988

http://ethandesu.com/image/28179660566

http://gazianoandgirlingltd.tumblr.com/ ... -grain-its

To jest odcisk matrycy na skórze?

Kiedyś czytałem artykuł o słynnej Russia Calf i z tego co pamiętam, było to nanoszone ale nie jako standardowy odcisk z prasy, ale specjalnie przygotowanymi do tego urządzeniami, wg jakiejś starej metody. Oczywiście wspólczesne skóry mogą być po prostu prasowane na matrycy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prasą można uzyskać trwały deseń na stosunkowo niewielkich kawałkach skóry. Prawa fizyki po prostu nie dają się oszukać. Siła nacisku potrzebna do wykonania deseniu rośnie do kwadratu powierzchni, więc powyżej jakiś 20x20 cm są to już dziesiątki ton.

Jak zwykle są jednak patenty, a w tym przypadku walcowanie. Puszcza się skórę przez stalowe walce razem z matrycą faktury, np. giloszowaną blachą czy wręcz lnianą surówką. Deseń odciska się głęboko na materiale. Siła jest wielka - wiem, bo sam tak uzyskiwałem faktury na srebrnej i złotej blasze. Warte eksperymentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam na razie nad opłacalnością koszul na miarę.

Czy takie koszule zazwyczaj są lepszej jakości niż powiedzmy koszule z Hawes Curtis?

Czy wydatek 500zł na koszule zagwarantuje mi 5+ lat jej noszenia?

Nie miałem nigdy koszuli z Hawes Curtis, więc się nie wypowiadam. Posiadam koszule z dwóch firm - Balthazara i DaVinci, są starannie i solidnie wykonane. Natomiast co do 5 lat noszenia - akurat tu RTW czy MTM nie ma znaczenia, raczej ważniejsza jest jakość materiału. Ta natomiast może być różna i nie zależy od tego, czy koszula była na miarę. Często noszona koszula nawet z najlepszej jakości bawełny nie wytrzyma 5 lat.

Proponowałbym Ci koszule MTM, jeśli koszule z wieszaka cię nie satysfakcjonują (np. we wszystkich masz za krótkie rękawy lub nie możesz znaleźć kołnierzyka 38, lub chcesz mieć naprawdę dopasowaną i wygodną jednocześnie), żywotność nie jest tym, co made-to-measure zapewnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam na razie nad opłacalnością koszul na miarę.

Czy takie koszule zazwyczaj są lepszej jakości niż powiedzmy koszule z Hawes Curtis?

To zalezy jaka koszula na miare.

Czy wydatek 500zł na koszule zagwarantuje mi 5+ lat jej noszenia?

Nie.

Rozmyślam na razie nad opłacalnością koszul na miarę.

Czy takie koszule zazwyczaj są lepszej jakości niż powiedzmy koszule z Hawes Curtis?

Czy wydatek 500zł na koszule zagwarantuje mi 5+ lat jej noszenia?

Nie miałem nigdy koszuli z Hawes Curtis, więc się nie wypowiadam. Posiadam koszule z dwóch firm - Balthazara i DaVinci, są starannie i solidnie wykonane. Natomiast co do 5 lat noszenia - akurat tu RTW czy MTM nie ma znaczenia, raczej ważniejsza jest jakość materiału. Ta natomiast może być różna i nie zależy od tego, czy koszula była na miarę. Często noszona koszula nawet z najlepszej jakości bawełny nie wytrzyma 5 lat.

Proponowałbym Ci koszule MTM, jeśli koszule z wieszaka cię nie satysfakcjonują (np. we wszystkich masz za krótkie rękawy lub nie możesz znaleźć kołnierzyka 38, lub chcesz mieć naprawdę dopasowaną i wygodną jednocześnie), żywotność nie jest tym, co made-to-measure zapewnia.

Dzięki wielkie :>.

Na te koszule muszę sobie dać jeszcze kilka miesięcy czasu. Nie kupowałem jeszcze nic na miare, jestem młody jeszcze, dopiero matura przede mną.

Wiem, że na koszulę jednak będzie warto wydać trochę więcej pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spodniach wełnianych o wąskich nogawkach, które będę nosił głównie do koszul, krawcowa może zrobić maksymalnie 3 cm mankiet. Nie będzie za krótki? Niestety nie może być dłuższy, bo zapas materiału to ok. 7 cm

A może pojedynczy mankiet?

Wojtek opisuje to w tym artykule: http://macaronitomato.blogspot.com/2011 ... .html#more

Trochę więcej szczegółów jest w komentarzach.

Powiem szczerze, że właśnie zleciłem takie rozwiązanie krawcowej z jedną parą chinosów i czekam na efekt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni byłem zapracowany, a tu takie "miłe i merytoryczne" dysputy w wątku CMDNS...:) Jutro sam postaram się kogoś zmolestować do zrobienia fotki mojemu ubraniu..;), ale mam pytanie... Czy spotkali się Panowie z rękawem marynarki w której wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że guziki są odpinane a w rzeczywistości dziurki są zszyte a guziki wszyte przez obie części materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy unikać sytuacji, gdy mocno zawiązany krawat blokuje krążenie i doprowadza do fioletowego zabarwienia twarzy.

Ja staram się wiązać tak, żeby go nie odczuwać. Wydaje mi się, że można raczej odczuwać za mały kołnierzyk koszuli, niż krawat. Węzły krawatowe przeważnie same mają tendencję do luzowania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.