Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam wrażenie, że za wiele lisciofcb zwalasz na garb długości swoich nóg. Nie przesadzaj kolego. Jaki ma związek unoszenie się nogawki do długości nóg? Stosunkowo nogawka podnosi się o tyle samo, o ile podnosi się komukolwiek innemu. Tobie przez długie nogi nogawka nie unosi się do kolan albo pod biodra. Podnosi Ci się o dokładnie tyle samo co tym, którzy mają nawet i 160 cm wzrostu. Zastanów się logicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że moje wątpliwości wynikają z niewiedzy, po prostu od zawsze mam problem z zakupem spodni. Nogi mam na prawdę długie i nie są proporcjonalne do tułowia, dodatkowo długie uda, co sprawia że więcej materiału naciąga się na udo podczas siadania, co ma wpływ na podwijanie się nogawki. No ale już starczy tej krytyki, proszę uwierzyć że logicznego myślenia mi nie brakuje, więc tego typu sugestie proszę odłożyć sobie w kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał się zbiera (podciąga) na pośladkach i kolanach i nie zależy od długości ud. Wręcz przeciwnie - dzięki długim nogom podciągnięcie jest mniejsze bo procentowo stanowi mniejszą część długości całych nóg :P Ale przyjmijmy dla twojej satysfakcji, że masz gorzej niż inni, więc: Nogawka nie będzie dyndać jeśli będzie węższa. Podciąganiu mogą zapobiec tylko profilowane kolana, ale to rozwiązanie z spodni roboczych/turystycznych. Tak więc z podciąganiem trzeba się pogodzić. Dyskomfort pochodzi zapewne z tego, że przyzwyczajony jesteś do zbyt długich nogawek, które zwijają się na bucie, a przy siadaniu podciągają rozwijając harmonijkę z nad buta. Nosząc spodnie prawidłowej długości przywykniesz do ich podciągania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udałem się do Krakowskiego TkMaxx zobaczyć czy na wietrzeniu magazynu da się jeszcze coś upolować.

Zobaczyłem wczoraj piękną parę czarnych wiedenek w moim rozmiarze. Tylko jak dla mnie laik w sprawie butów firma oczywiście była nie znana.

Mianowicie widniał napis : "Savile Row by Barker". Macie jakieś doświadczenia z tą marką lub wiecie coś na je temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udałem się do Krakowskiego TkMaxx zobaczyć czy na wietrzeniu magazynu da się jeszcze coś upolować.

Zobaczyłem wczoraj piękną parę czarnych wiedenek w moim rozmiarze. Tylko jak dla mnie laik w sprawie butów firma oczywiście była nie znana.

Mianowicie widniał napis : "Savile Row by Barker". Macie jakieś doświadczenia z tą marką lub wiecie coś na je temat?

search.php?keywords=barker&terms=all&author=&fid%5B%5D=9&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

viewtopic.php?f=9&t=94&start=1813

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się będzie zachowywał garnitur ze 100 % kaszmiru ??? będzie się mechacił , zaciągał , mocno gniótł ??? ( bo że będzie dość ciepły to widać ) ... w TkMaxx jest taki jeden , co prawda dość ponury kolor ( ciemnoszary wpadający w czerń ) ale za to żaden garnitur z wieszaka tak na mnie nie leżał

aha - moja praca nie wymaga chodzenia w garniturach

nie miałem dotąd do czynienia z kaszmirem w takim stężeniu więc pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalny jest zwykły mankiet na jeden lub dwa guziki (tutaj raczej nie ma rozróżnienia), mniej formalny, a raczej modowy jest na 3.

Mankiet z zaokrąglonymi brzegami jest na uroczystości formalne, ze ściętymi raczej biznesowy.

Na nieformalne okazje i przyjęcia jest też mankiet koktajowy (tutaj powinien mieć zaokrąglone brzegi, proste są niepoprawne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Moje pytanie dotyczy butów. Nie wiem czy są to mokasyny czy driving shoes więc wklejam link http://www.sarenza.pl/marvin-co-palira- ... 0000054196. Czy można je założyć na tz. poprawiny czyli drugi dzień uroczystości weselnej czy będzie to faux pas ? Przy okazji znacie tą markę?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są mokasyny, a dokładniej - driving shoes.

Chyba nie ma ściśle określonych zasad dotyczących ubrania na poprawiny, ale postawiłbym na coś bardziej zachowawczego (np. penny loafers, tassel loafers - nawiasem mówiąc to także rodzaje mokasynów).

Z drugiej strony, na dużej części polskich wesel nawet w dniu uroczystości driving shoes nie zostałyby uznane za faux-pas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiny, to mniej formalna/nie oficjalna część wesela, ale wydaje się, że nie idzie za tym aż tak znaczące obniżenie formalności, żeby móc pozwolić sobie na takie buty. Strój koordynowany i pantofle, to moim zdaniem minimum, ale pewnie wielu z nas wyznaczyłoby sobie inną granicę.

Na weselu w Polsce strój z takimi butami wzbudzi większą sensację ze względu na kolor, czy fason, niż przez brak dopasowania do okazji. jednak tym bym się nie sugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z Panów ten warszawski sklep? Polecają Panowie, czy wręcz przeciwnie? Jaki jest stosunek jakości do ceny?

http://www.azareba.pl/

ze dwa lata temu kupiłem skórzaną cyklistówkę w kolorze kakao, za bardzo dobre pieniądze - polecam.

Natomiast inne modele nie zrobiły na mnie wrażenia ... a właściwie szukałem czegoś skórzanego i tylko właśnie ta cyklistówka przypadła mi do gustu.

Czy wykonują z powierzonych materiałów?

myślę, ze bez problemu, najlepiej udać się osobiście z materiałem i porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.