Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest to problem dla krawca przerobić mankiet ze spinek na guziki? Znalazłem kilka ciekawych koszul w H&C, ale niestety są na spinki :/ Jeżeli taka operacja mija się z celem też napiszcie. Dzięki

Trzebaby wymienić mankiet, zapytaj krawca. Oczywiście będzie to profanacja. ;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że będzie ;) ale spinki byłby zbyt dandy w środowisku pracy i mało praktyczne jak siedzisz 8-10 godzin przy komputerze. I wolę praktyczniejsze rozwiązanie po prostu. Garnitur zakładam jakieś nie więcej jak 5 razy w roku, więc guziki będą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrkaramba - bez problemu można przerobić mankiet ze spinek na guziki (robiłem to wiele razy), tyle, że obok guzika zostanie dziurka.

 

@Tik Tak - naszywki z logotypami również wypruwałem wielokrotnie i po praniu nie było żadnego śladu dziurek (ale pewnie dużo zależy od jakości bawełny); zwróć też uwagę, czy spodnie nie są fabrycznie 'sprane' - wtedy raczej zostanie ciemne 'okienko'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyłogi kołnierzyka typu Kent także powinny się chować pod klapy marynarki?

Przy rozstawie wyłogów w kencie, będzie bardzo trudno o to by chowały się pod klapy marynarki. To jednak zupełnie inny kąt rozwarcia i nawet długie wyłogi niewiele tu pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do uszycia kamizelki, chciałbym dowiedzieć się, czy stosuje się w nich konstrukcje, podobnie jak w marynarkach, czy kamizelki są bez żadnych wkładów. Ponadto, czy w kamizelce z plecami z materiału, nie podszewki, powinno umieścić się regulator z tyłu, jeżeli będę chciał nosić ją samodzielnie bez marynarki czy garnituru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego czego dowiedziałem się - min. dzięki cennym poradom @Ernestsona - nie ma konstrukcji trzymającej kształt, wkład ma wzmocnić tkaninę. Można zastosować klejonkę, jedną warstwę cienkiego płótna bawełnianego albo kieszeniówkę. Mi krawiec sugerował cienką klejonkę, bo normalne płótno za sztywne, ale zamierzam zapytać przy najbliższej wizycie właśnie o cienkie płótno bawełniane/kieszeniówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótkie pytanie - jaka jest Waszym zdaniem minimalna odległość między guzikami a końcem rękawa? Czy 2-2.5 cm będą wystarczające? (Odebrałem garnitur SS w rozmiarze 98L i widzę, że po skróceniu rękawów dołem mniej więcej tyle by pozostało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Szukam skórzanej aktówki, najlepiej takiej która pomieści laptopa. Czy ktoś poleci sklep w Krakowie, który oferuje ciekawą, solidną galanterię? Zakupy przez internet raczej odpadają, ponieważ wolę na żywo wybrać. Ceny? Myślę, że max 800-1000zł.  
Z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy garnitur jednorzędowy z klapami w szpic jest akceptowalny czy klapy w szpic zarezerwowane są dla garniturów dwurzędowych ?

W teorii (tej ortodoksyjnej ;) ) powinny iść w parze z krojem dwurzędowym, ale już od dawna popularne są klapy zamknięte w marynarkach jednorzędowych i trwale weszło takie połączenie do kanonu współczesnej elegancji. Osobiście nie jestem fanem takiego rozwiązania, ale myślę, że jest ono jak najbardziej akceptowalne. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek 00

Klapy zamknięte w jednorzędówce do bardzo częste rozwiązanie, w Polsce mimo wszystko dość trudne do dostania. Mam parę takich marynarek i jestem z nich zadowolony, choć to raczej rozwiązanie dość formalne - zależy to co prawda od użytej tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował już Levisy 501 CT i mógłby podzielić się wrażeniami co do rozmiarówki ? Rzeczywiście można zejść 1-2 rozmiary w pasie ?

Zapytaj Mr. Vintage. Pokazywał ten model jeansów z zeszłym roku razem z kamelowym płaszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.