Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ich buty z cordovanu. Są w porządku. Ale uwaga: na forum nie zyskają zwolenników ponieważ każdy dandys lubi wyłącznie buty szyte gyw.

Pytanie za ile.

 

Wbrew pozorom obecnie trudniej o szeroką ofertę butów szytych blake, niż GYW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak? Jakoś nie zauważyłem. Jakbyś potrzebował to daj znać ;)

Akurat moje magnanni są szyte, jak spaghetti, po bolońsku.

 

Stare powiedzenie się kłania, że "jak czegoś nie widzisz, to nie znaczy, że tego nie ma" ;) Dobre zarówno do mojej, jak i Twojej wypowiedzi :)

 

Ostatnie poszukiwania: monki w kolorze koniakowym, ale w bardziej "dojrzałym" odcieniu niż c.cuero od Yanko - próbowałem coś wyszukać we włoskich markach na poziomie cenowym Yanko. Jeśli jeszcze podrzucisz coś z polskich sklepów (wyzwanie! :D ) i w rozpoznanej rozmiarówce/kształcie kopyta to daj znać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin, dorzucasz kolejne filtry. :) Tu szukałeś?

http://www.shipton.com/thames-men-s-brown-double-monk-shoe.html

@WhiskeyPapa

Bolonia jest wygodnym, szybko rozchodzącym się, sposobem szycia butów. Te buty nie sprawiły mi żadnego problemu pod tym względem. Jest też minus. Rzeczywiście czuć wilgoć przy mokrej pogodzie. Woda nie chlupie, w środku, ale nie jest komfortowo. W przypadku cordovanu może być to dziwne połączenie.

I jeszcze jedno, użyty przez magnanni cordovanu, choć przez niektórych krytykowany, jest łatwy w utrzymaniu. Znacznie łatwiejszy od horween.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i to taki na 5cm. Manszet pasuje do wszystkiego.

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=201618

Dzięki za szybką odpowiedź ;) Myślisz, że ewentualne wady materiału ukryją się w całości wzoru, czy raczej każda niedoskonałość będzie widoczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jakie wady masz na myśli.

Nie jest to niestety materiał z renomowanej tkalni, więc zdarzają mu się takie wybryki:

post-6691-1456866892,5922.jpg

post-6691-1456866926,1114.jpg

O ile dobrze pamiętam były gdzieś też poważniejsze skazy, ale po prostu nie chce mi się teraz oglądać całego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to niestety materiał z renomowanej tkalni, więc zdarzają mu się takie wybryki:

O ile dobrze pamiętam były gdzieś też poważniejsze skazy, ale po prostu nie chce mi się teraz oglądać całego materiału.

 

Przeszkadzałyby mi takie wady. Myślę, że mogą być bardzo widoczne - na regularnych wzorach, odstępstwa od schematu rzucają się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.