Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje klasycznej błękitnej i białej koszuli Oxford, z ładnym kołnierzem, jedyny warunek - musza to być dość małe rozmiary, Tomek Miller produkuje zbyt duże dla mnie.

Taki problem pojawia się na forum dość często, co jest dla mnie zupelnie niezrozumiałe - jest mnóstwo firm robiących MTM, w tym zdalnie, również w budżecie odpowiadającym cenom koszul RTW od Tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za szybką poradę od użytkowników koszul CT - chodzi o odpowiedni rozmiar.

 

Chcę zamówić koszulę: http://www.ctshirts.com/uk/extra-slim-fit-stripe-non-iron-blue-shirt/CSN0028BLU.html

 

Moje wymiary:

klatka - 96

wzrost - 187

upper waist - 71

kolnierzyk - 38/39

 

Powinienem celować w rozmiar S czy M (wg mnie raczej S)? Przejrzałem oczywiście rozmiarówkę (btw. to jest extra slim fit), ale pomogłoby mi, gdyby ktoś, kto używa tych koszul, wypowiedział się. 

 

Oczywiście zakładam, że będą potrzebne poprawki.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lub069 - jestem właśnie bardzo szczupły w talii, a w klatce dosyć "normalny", więc są problemy z doborem odpowiednich rozmiarów ubrań. Z drugiej strony, zawsze można poprawić u krawcowej :) 

 

Dzięki za odpowiedź, pomierzę jeszcze aktualne koszule. Może ktoś jeszcze wyrazi swoją opinię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest trochę na temat krawatów:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3367-przechowywanie-krawatów-rolować-czy-wieszać/?hl=przechowywanie

A ja mam swoje pytanie: jaki jest sens lnianego płaszcza, w dodatku na podszewce, jak z najnowszej kolekcji SS? W upał płaszcz niepotrzebny, a wiosną len moim zdaniem dziwnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69: biorąc pod uwagę zeszłoroczną wiosnę, długą i zimną taki płaszcz w opcji len lub len/wełna wydaje się rozsądny. Oglądałem takowy w salonie SuSu rok temu i bardzo mi się jego idea podobała (niestety w mojej rozmiarówce S nie był dostępny). Poza tym ranki i wieczory nawet w ciepły dzień bywają chłodne i w samej marynarce jest zbyt zimno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało zbyt szybko skreśliłem E.Thomasa. W zeszłym roku trafił mi się blend z jedwabiem, który był wyjątkowo delikatny - zbyt delikatny na spodnie, które szybko odeszły do krainy wiecznych łowów. W tym roku nabyłem dwie kamizelki z materiału tego producenta, również len/wełna/jedwab - i jest dużo lepiej - grubsza tkanina, o wyraźnej fakturze - wydaje się dużo bardziej wytrzymała (no ale kamizelki na 4 literach raczej nie sprawdzę).

 

Ten konkretny płaszcz SuSu http://eu.suitsupply.com/pl/coats/niebieski-płaszcz-dwurzędowy/J311.html?cgid=Coatsmiałem w rękach i sprawiał wrażenie solidnego... i strasznie mi się podoba :D Jednak musiałbym na 100% skracać rękawy górą, co przy dość wysokiej cenie, działa mocno wstrzymująco.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem swoją pierwszą koszulę CT, rozmiar 41 extra slim. Przy moich wymiarach:

klatka 107 cm

pas 90 cm

Zastanawiam się teraz czy nie poniosło mnie za bardzo?

Jakie macie doświadczenie: trzymają rozmiar i w klacie jest 55 cm x 2?

Mam Savile Row 41 Slim, która ma w klacie 56 cm x 2 i mieszczę się spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spodnie mają tendencję do przecierania się w kroku (albo to ja mam tendencję do przecierania spodni, choć sam nie wiem jak to robię). Czy znacie jakieś sposoby aby temu zapobiec? Domyślam się, że ze spodniami RTW niewiele zdziałam, ale właśnie szyje kolejny garnitur i zastanawiam się, czy może są jakieś tricky do zastosowania na etapie szycia spodni od podstaw aby wzmocnić materiał w tamtym obszarze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spodnie mają tendencję do przecierania się w kroku (albo to ja mam tendencję do przecierania spodni, choć sam nie wiem jak to robię). Czy znacie jakieś sposoby aby temu zapobiec? Domyślam się, że ze spodniami RTW niewiele zdziałam, ale właśnie szyje kolejny garnitur i zastanawiam się, czy może są jakieś tricky do zastosowania na etapie szycia spodni od podstaw aby wzmocnić materiał w tamtym obszarze?

Wstawienie wzmocnienia z tego samego materiału z którego szyjesz spodnie (tzw. klin) powinno pomóc. Klin może się przecierać, ale same spodnie powinny pozostać nietknięte. Kup trochę więcej materiału, żeby można było to wzmocnienie wymienić gdy się przetrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto za żadne pieniądze - skóra najniższej jakości malowana farbą. O ile to w ogóle skóra, a nie plastikowe tworzywo ze zmielonych resztek…

 

Warto zainteresować się takimi beżowymi Lloydami? Jakość jest przyzwoita ,trochę eklektyczne, ale na lato, casualowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spodnie mają tendencję do przecierania się w kroku (albo to ja mam tendencję do przecierania spodni, choć sam nie wiem jak to robię). Czy znacie jakieś sposoby aby temu zapobiec? Domyślam się, że ze spodniami RTW niewiele zdziałam, ale właśnie szyje kolejny garnitur i zastanawiam się, czy może są jakieś tricky do zastosowania na etapie szycia spodni od podstaw aby wzmocnić materiał w tamtym obszarze? 

 

Niestety nie ma poza wybieraniem mocniejszych materiałów na spodnie i nie robienie ich tak dopasowanych w udach. 

Dla komfortu psychicznego warto w tych miejscach wstawiać podszewkę. Oraz poprosić krawca by zostawić materiał na klin, kiedy spodnie się wytrą i będzie można wymienić. W jednych flanelowych taką operację wykonywałem 3 razy i ze względu, że skończył się zapasowy materiał, spodnie kończą żywot w tym sezonie (po niespełna 2)

Jeżeli to są ciemne spodnie, można pokusić się o wstawienie kliny z innego materiału, jeżeli się nie ma oryginalnego, przeważnie go nie widać wtedy za bardzo. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem swoją pierwszą koszulę CT, rozmiar 41 extra slim. Przy moich wymiarach:

klatka 107 cm

pas 90 cm

Zastanawiam się teraz czy nie poniosło mnie za bardzo?

Jakie macie doświadczenie: trzymają rozmiar i w klacie jest 55 cm x 2?

Mam Savile Row 41 Slim, która ma w klacie 56 cm x 2 i mieszczę się spokojnie.

Obawiam się, że nie będzie komfortowa w klatce. Przy moich niecałych 104 już przy niektórych pozycjach się napina, daj znać jak przyjdzie.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.