Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

The Rake - jest możliwość kupna gdzieś online wersji elektronicznej czasopisma lub jeszcze lepiej, wersji papierowej? W Polsce stacjonarnie pewnie nie zdobędę, prawda?

jest dystrybucja elektroniczna, wersję papierową widziałem dawno temu w Empiku, a niedawno w księgarni im.Prusa w Warszawie (Krakowskie Przedmieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pewien problem i może ktoś z Was będzie mi w stanie pomóc. Poszukuję klasycznej bosmanki (pea coat) - niby nic trudnego ale chodzi mi o rozmiar odpowiedni dla faceta o wzroście 210 cm:) Macie może pomysł gdzie coś takiego mogę kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, rezygnuję w takim razie. Dzięki.

 

Wczoraj zastanawiałem sie też nad kupnem używki:

http://tiny.pl/g7h7v

 

Nadawała się jako odd jacket? Te klapy, patki? Podszewka chyba syntetyczna przy przewiewnym lnie.

 

Zastanawiam się nad zakupem używek żeby sprawdzić rozmiarówkę. Warto zapolować na takie marynarki w stanie 'excellent condition'? Droższych nówek na razie nie zaryzykuję. W UK znalazłem duży wybór rozmiarówki short. W naszych sklepach stacjonarnych spotykałem same regular za długie o 2-3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował już Levisy 501 CT i mógłby podzielić się wrażeniami co do rozmiarówki ? Rzeczywiście można zejść 1-2 rozmiary w pasie ?

Ja kupiłem ostatnio 2 pary, super krój, z lekko wyższym stanem. Wszystko zależy od twojej sylwetki jeśli nie masz zbyt rozbudowanych nóg to możesz zejść w dół bo u góry (pas) jest dość luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh :-) też się długo zastanawiałem :-) kupiłem i rzadko używam - częściej latem niż zimą do flaneli, raczej do biura gdy potrzeba założyć nudny garnitur,

ażur widać, bo załamania światła uwidaczniają nieregularną powierzchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często widuję ludzi w takich butach, z czego wnioskuję, że dobrze się sprzedają. Tylko, że najczęściej są noszone w stylizacjach, w których czarne oksfordy byłyby lepsze.

 

Zakładam, że kupują je głównie ci, którzy mają jedne buty "do garnituru", i skoro już za nie płacą, to przynajmniej niech wiedzą za co: za fajne dziurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie cokolwiek filozoficzne. Po co komu czarne full broguesy? Do czego można je założyć? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Poza tym na czarnym praktycznie nie widać ażuru...

Ażur widać całkiem nieźle (pewnie zależy to też od konkretnego producenta i modelu butów). Jeżeli kopyto nie jest zbyt smukłe, to buty te są o wiele bardziej casualowe od czarnych captoe oxford. Ja moje full wingtip brogues zakładam czasem nawet do dżinsów i według mnie wygląda to nieźle. Z drugiej strony do szarych spodni wełnianych też pasują. Skoro nie potrafisz sobie wyobrazić do czego można je założyć, jako wizualizację przeklejam kilka moich zdjęć z "Jakie buty mam dziś na sobie". Moim zdaniem czarne brogues prezentują się na nich dosyć dobrze i buty te nie są o wiele mniej uniwersalne od brązowych brogues. A pytanie po co je kupować jest trochę pytaniem o to po co kupować więcej niż dwie pary eleganckich butów...

 

post-5706-0-23409100-1453453835_thumb.jp
post-5706-0-48951400-1445329915_thumb.jp
post-5706-0-12022600-1438069541_thumb.jp

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, poza pierwszym zdjęciem powiedziałbym, że te buty mają kolor bardzo ciemnego brązu. Zwłaszcza drugie zdjęcie. Całkiem ładnie wyglądają na drugim i trzecim zdjęciu, muszę przyznać. Może nawet ładniej niż gdyby były ciemnobrązowe. Prawie mnie przekonałeś ;).

 

Z tym natomiast, że pytanie jest porównywalne do "po co kupować więcej niż dwie pary eleganckich butów" muszę się stanowczo nie zgodzić. Mogę jednym tchem wymienić 8 typów butów, które są (dość obiektywnie) bardziej praktyczne od czarnych full broguesów. Taką kolekcję chcę zresztą sobie skompletować, a potem moje poszukiwania pójdą chyba w stronę butów bardziej ekstrawaganckich (np. granatowych, ze skór egzotycznych lub z połączenia dwóch typów skór).

 

1. czarne oxford cap toe;

2. jasnobrązowe (koniakowe) oxford cap toe;

3. ciemnobrązowe full broguesy wingtip;

4. zamszowe ciemnobrązowe double monki;

5. bordowe full broguesy cap toe;

6. czarne trzewiki cap toe;

7. brązowe trzewiki (np. wingtip full brogue);

8. brązowe zamszowe loafersy.

 

Kolejność przypadkowa. Więc pytanie o czarne full broguesy można moim zdaniem raczej porównać do "po co kupować więcej niż osiem-dziesięć par eleganckich butów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, poza pierwszym zdjęciem powiedziałbym, że te buty mają kolor bardzo ciemnego brązu. Zwłaszcza drugie zdjęcie. Całkiem ładnie wyglądają na drugim i trzecim zdjęciu, muszę przyznać. Może nawet ładniej niż gdyby były ciemnobrązowe. Prawie mnie przekonałeś ;).

 

Z tym natomiast, że pytanie jest porównywalne do "po co kupować więcej niż dwie pary eleganckich butów" muszę się stanowczo nie zgodzić. Mogę jednym tchem wymienić 8 typów butów, które są (dość obiektywnie) bardziej praktyczne od czarnych full broguesów. Taką kolekcję chcę zresztą sobie skompletować, a potem moje poszukiwania pójdą chyba w stronę butów bardziej ekstrawaganckich (np. granatowych, ze skór egzotycznych lub z połączenia dwóch typów skór).

 

1. czarne oxford cap toe;

2. jasnobrązowe (koniakowe) oxford cap toe;

3. ciemnobrązowe full broguesy wingtip;

4. zamszowe ciemnobrązowe double monki;

5. bordowe full broguesy cap toe;

6. czarne trzewiki cap toe;

7. brązowe trzewiki (np. wingtip full brogue);

8. brązowe zamszowe loafersy.

 

Kolejność przypadkowa. Więc pytanie o czarne full broguesy można moim zdaniem raczej porównać do "po co kupować więcej niż osiem-dziesięć par eleganckich butów".

Za młodyś na Heroda!
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie równie dobrze pasowałyby bordowe full brogues. Albo brązowe double monki. Albo... itd. Ale to jeszcze nie powód żeby nie mieć ładnych czarnych brogues :)

 

Edycja: Widzę, że w międzyczasie edytowałeś dwa poprzednie posty, więc moja odpowiedź jest teraz troszkę bez sensu. Odpowiadając na zedytowany poprzedni post o 8-10 parach butów: to jest bardzo subiektywna kwestia i osobiste odczucia co do czego pasuje a co nie. Ja z kolei o ile widzę dużo zastosowań do czarnych full brogues o tyle nie wyobrażam sobie do czego nosić nr 2 z Twojej listy (koniakowe oxford captoe). Oxfordy są bardzo formalne, z kolei kolor koniakowy bardzo casualowy. Bardzo rzadko zakładam koniakowe buty do czegokolwiek poza jeansami i struksami, bo po prostu ten kolor mi się gryzie z czymkolwiek eleganckim... Ale to tylko moje prywatne odczucia i komu innemu nie będzie się gryzł :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei o ile widzę dużo zastosowań do czarnych full brogues o tyle nie wyobrażam sobie do czego nosić nr 2 z Twojej listy (koniakowe oxford captoe). Oxfordy są bardzo formalne, z kolei kolor koniakowy bardzo casualowy. Bardzo rzadko zakładam koniakowe buty do czegokolwiek poza jeansami i struksami, bo po prostu ten kolor mi się gryzie z czymkolwiek eleganckim... Ale to tylko moje prywatne odczucia i komu innemu nie będzie się gryzł :)

A ja naszam koniakowe oksfordy polbrogsy Loake Strand do granatowego garnituru w ramach stroju biurowego nieformalnego. Pasuje calkiem ok, bo i granatowy garnitur jest uniwersalny.

Do szarobrazowego tez pasuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.