Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

No i o to mi właśnie chodzi. Jak się sprawdza?

 

Lubie takie koszule. Sprawdzają się świetnie.

Bombay to pod kątem jakości materiałów i szycia, zdecydowanie nie jest MTM Zaremba, ale w swojej cenie niewiele można im zarzucić.

 

No i serwis mają zaskakująco pro-kliencki. Na zdjęciu są dwie takie same koszule, bo przy ostatnim zamówieniu nie zdążyłem (mail wpadł mi spamu) odpowiedzieć na pytania uszczegóławiające kwestie mankietu, więc przygotowali dwie wersje w tej samej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest czas realizacji w Bombay? Jeśli chodzi o jakość to Bombay czy Camiceria Olga (w tej najtańszej wersji)?

 

Jeśli chodzi o jakość materiałów to wybrałbym OLGA Camiceria. Jesli spodoba Ci się jakiś materiał w Bombay, to nie ma to znaczenia. 

Ostatnie zamówienie z Bombay dostałem 8 dni po złożeniu zamówienia. W Oldze tempo jest trochę bardziej włoskie, czyli będzie jak się uszyje - często ok. 4tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


 


Od jakiegoś czasu poszukuję niedrogiej skórzanej torby. Wpadła mi w oko taka torba:


http://allegro.pl/to...807291852.html#


Oczywiście cudów w tej cenie nie oczekuję, ale chciałbym spytać co o niej myślicie (wyglądowo i jakościowo).


Może ktoś miał doczynienia z torbami skórzanymi GR i wypowie się czy w tej cenie warto ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złote kosztują 700-2000 zł. Koloru złotego 100 zł.

 

Teraz nie mam czasu, bo jestem w rozjazdach, ale w przyszłości muszę pomyśleć o stalowym zegarku do garnituru oraz o złotych spinkach do mankietów. Zawsze większe pole do popisu ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie :-)

 

Kupiłem dwie koszule z mankietami do spinek. Problem w tym, że mankiet u obu koszul jest podwijany. Jak prasujemy taki mankiet tzn. zawijamy do środka czy na zewnątrz? Gdy rozpakowałem mankiety były złożone na zewnątrz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ladek22: czasem przed zadaniem pytania "takiego kalibru" warto samodzielnie poszukać w sieci - w google zajmie to ... hmm.. 8 sekund...

mankiet zawija się na zewnątrz, wyobraźni mi nie starcza jak można to zrobić w drugą stronę

ja prasuję po "wewnętrznej" stronie

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mankiety i kołnierz (z przodu) znacznie lepiej wyglądają nie zaprasowane, a tylko wywinięte. Tak że lepiej prasować na płasko. Mankiety oczywiście wywijasz tak jak kołnierz - na zewnątrz. ;)  Mankiety na miejscu utrzymują spinki, kołnierz formuje się na krawacie. Kołnierz można zaprasować na krótkim odcinku na karku. Kołnierz bez krawata łatwo utrzymać w ryzach w koszulach button down lub czasem odpowiednio formując fiszbiny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin Czyli dobrze zaprasowałem :-)

Szukałem na YouTube i wszędzie prasowane były zwykłe mankiety na guziczek :-)

 

@WhiskeyPapa

Kupiłem dwie różne koszule 

Kastor i Polanex

 

Następnym razem wyprasuję na płasko i zawinę tylko jak sugerujesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi uwierzyć, że nie robisz sobie jaj. Jak to jest, powiedz?

 

 

A niby z czego mam robić sobie żarty? Nigdy wcześniej nie widziałem takich koszul. Na co dzień i od święta zawsze unikałem koszul, garniturów, krawatów itd. Do Filharmonii nie pójdę w swetrze, więc kupiłem koszule. Nie wydaje mi się, aby to były żarty :-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kołnierz wiesz w którą stronę wywinąć? ;)

 

Wiem :-)

 

Jeśli mam być szczery to nie podobają mi się koszule z wywijanymi mankietami! Po wojnie, gdy niczego nie było, ludzie nosili za duże ubrania i podwijali rękawy. Eleganckie to raczej nie było :-) Żałuję, że nie kupiłem normalnych koszul z guziczkami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ladek22

Nie rozumiem o co chodzi w tej dyskusji. Mankiety francuskie/na spinki, czy jak piszesz wywijane nie mają nic wspólnego z za dużym ubraniem, ani z powojenną zawieruchą i chyba można powiedzieć biedą. Koszule z takimi mankietami to koszule najbardziej formalne. Odpowiednie na ślub, studniówkę, czy właśnie wieczorne wyjścia. Mankiety wywijamy na zewnątrz, bez zaprasowania i przekładamy przez nie spinki.

 

Poczytaj:

http://milerszyje.pl/najwazniejsze-typy-koszul.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam dolary przeciwko guzikom.

Michał, jakie chcesz guziki, bo obawiam się, że niestety nie masz racji...

Stale mi wyświetla komunikat "Safari nie może wyświetlić tej strony".

Takie zabezpieczenie, chodzi o trzymanie poziomu:-)
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.