Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czarna. Choć lepszym rozwiązaniem byłoby założenie ciemnogranatowego garnituru. 

 

Dzięki, teraz będę czuł się pewnie :-)

 

Ciemnogranatowego garnituru nie mam. Posiadam tylko ten jeden czarny!

 

Mam nadzieję, że w każdym dobrym sklepie z odzieżą da się zakupić muchę. Jasnego (białego, szarego lub popielatego) cienkiego golfa pod marynarkę szukam bezskutecznie już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonie "Elka" i zakupiłem muszkę :-) Ma taki mały zaczep i na szczęście nie trzeba wiązać. Z wiązaniem czegokolwiek mam zawsze problem. Potrafię zawiązać buty i nic poza tym :-)) Dziękuję za rady!

Ps. Jeszcze jedno małe pytanie :-) Przy garniturze mam do kompletu kamizelkę. Wypada ubrać kamizelkę czy nie? Niektórzy kategorycznie odradzają twierdząc, że nie wypada, ale są też zwolennicy kamizelki pod marynarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonie "Elka" i zakupiłem muszkę :-) Ma taki mały zaczep i na szczęście nie trzeba wiązać. Z wiązaniem czegokolwiek mam zawsze problem. Potrafię zawiązać buty i nic poza tym :-)) Dziękuję za rady!

Ps. Jeszcze jedno małe pytanie :-) Przy garniturze mam do kompletu kamizelkę. Wypada ubrać kamizelkę czy nie? Niektórzy kategorycznie odradzają twierdząc, że nie wypada, ale są też zwolennicy kamizelki pod marynarką.

 Kamizelka jak najbardziej!

 

Co do muchy, nie idź tą drogą. To jak krawat na gumce, niezbyt eleganckie. Wiązanie nie jest trudne, jak już raz złapiesz "o co chodzi" to później nie jest to żaden problem. Tu link z instrukcją:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kamizelki zalecałbym ostrożność, prawdę mówiąc - wiele modeli nie wygląda za korzystnie, szczególnie te wysoko zapinane.

A co do muszki - wg mnie lepszym pomysłem byłaby bordowa - użycie czarnej kojarzy mi się z podrabianiem smokingu. Bordo jest nie tylko bardziej uniwersalne, ale też wygląda bardzo dobrze w połączeniu z czernią i w strojach wieczorowych w ogóle :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonie "Elka" i zakupiłem muszkę :-) Ma taki mały zaczep i na szczęście nie trzeba wiązać. Z wiązaniem czegokolwiek mam zawsze problem. Potrafię zawiązać buty i nic poza tym :-)

 

Na tym forum można mieć buty, których nie trzeba wiązać (monki, loafersy, sztyblety itd.), ale z muszką jest dokładnie odwrotnie - tylko wiązane!  :-P

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje czarnych Oxfordów Cap Tope. Coś co zakładam kilka razy w roku wieczorową porą do garnituru. A może i zacznę z czym innym nosić ;)

W każdym bądź razie:

 

1. Warto kupić buty sygnowane marką Herring?

2. Oglądałem sklepy i modele które można kupić to:

 - Barker Luton - skóra  polerowana

 - Loake 200B

 - kilka modeli Gordon&Bros

 - Berwick (też jest ich kilka)

 

Wiem że ten temat był kilka razy omawiany, więc, zakładając że spasują do nogi, to które z powyższych kupić? Z tego co się orientuję to Loake jakoś tak średnio, a G&B za więcej niż 600 nie warto,a to i tak drogo za tą firmę (o ile nic nie pomyliłem). Czy nie najlepsze będą Barkery albo Berwicki? WOlałbym but trochę bardziej "sportowy" a nie gruby i płaski, a w tym najlepsze są chyba Berwick.

 

Cenowo wychodzą bardzo podobnie. Z ciekawości, szukałem CZEGOKOLWIEK i praktycznie nie ma butów z zamkniętą przyszwą <500zł. Tak wiem, tu i tak się buty kupuje za dwa razy tyle, ale na góra pięć razy w roku jakiś rozsądek trzeba zachować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra polerowana źle mi się kojarzy i każdemu kto myśli o zakupie takich butów, powiem nie idź tą drogą, tym bardziej jeżeli mają być zakładane na specjalne i wyjątkowe okazje (nawet jeżeli takie okazje zdarzają się kilka razy w roku).

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1328-marka-loake/?p=176432 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to coś przegapiłem. Dzięki za info.  Widziałem głównie polished w wielu rozmiar właśnie. Rozmiar mój tak między 43-44, zależnie od marki. długość stopy 27-25,5cm, aczkolwiek mi się bardzo rozchodzi jak staję i chodzę i dochodzi do 28 (miałem mierzone). Angielski 9,5 będzie dobry na kopycie G? W teorii wydaje mi się że tak, ale może ktoś nosi podobne.

 

przy okazji, poczytałech o Berwickach, i mimo pozytywnych opinii, te szybko ścierająca się podeszwa mnie przeraża conieco, a cena ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.