Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, na telefonie wyświetlało mi się tylko jedno zdjęcie; po obejrzeniu pozostałych wybieram Guinnessa.

Dobry sales pitch: "marynarka nowa, nienoszona, z metką, na metce cena 1299,- Deutsche Mark"  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

w jakich sklepach/markach szukać krawatów w niższej cenie niż polecane na forum Embassy of Elegance? Czy tkaniny jedwabne będą się bardzo różnić jakościowo (nie chodzi mi o duże różnice w cenie >300), czy chodzi głównie o wklad/sposób uszycia?

Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Republic of Ties widziałem ostatnio powstało, ale poczytam w odpowiednim wątku. Dziekuję Panowie za podanie kierunków poszukiwań :)

Przy okazji pociągnę temat, a co z markami typu PewienPan i EleganckiPan? Ew. Dignito? Bo na szybko przejrzałem nieco forumowe tematy nie spotkałem zbyt wiele opinii (może zbyt sumiennie nie szukałem?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli szukasz "zwykłego" jedwabnego krawata to bardziej opłaca się polować na Allegro - zwróć uwagę na prawidłową długość i szerokość. Są sprzedawcy, którzy oferują używane krawaty bez skazy, za dosłownie parę złotych.

jesli natomiast szukasz bardziej wykwintnych tkanin, to taniej niż w EoE możesz kupić w poszetka.com lub SuSu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie każdy czyta dokładnie wszystkie tematy w dziale ogłoszeń i doceni "przedni dowcip" Kewina, tak samo jak nie każdy kto wejdzie na forum będzie wiedział, że większość porad "hrabiego Jakuba" (mam nadzieję, że nie obrazisz się za zapożyczenie Hargin, bardzo mi się spodobało) jest cokolwiek kontrowersyjna (a przynajmniej w mojej opinii). Dlatego obu panów prosiłbym o większą wstrzemięźliwość w pisaniu postów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze wyprzedaż w Vistuli / Wólczance - kilka modeli z przyzwoitej wełny, trochę wąskie (jak to w Vistuli), ale za rewelacyjną cenę (ok.70zł).

Podbijam - w promocji w Wólczance za trzy krawaty płaci się 99,99 zł. A że do puli wchodzą też Lamberty, to oszczędność tym większa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli szukasz "zwykłego" jedwabnego krawata to bardziej opłaca się polować na Allegro - zwróć uwagę na prawidłową długość i szerokość. Są sprzedawcy, którzy oferują używane krawaty bez skazy, za dosłownie parę złotych.

 

Potwierdzam. Lekiem na brak kasy są używki na Allegro, kilku sprzedawców jest bardzo solidnych i praktycznie nie notuje wpadek (krawaty są w bardzo dobrym stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Lekiem na brak kasy są używki na Allegro, kilku sprzedawców jest bardzo solidnych i praktycznie nie notuje wpadek (krawaty są w bardzo dobrym stanie).

Też mam dobre doświadczenia z używkami z Allegro. Problem w tym, że po pierwsze nie tak łatwo znaleźć coś ciekawego, a po drugie warto mieć odrobinę pojęcia "co kupić", by nie skończyć nieopatrznie z 11cm kolosem, który skusił wzorem ;)

@Hargin, przy okazji pytanie do Ciebie, jak z jakością krawatów SuSu? (pytam tutaj, bo skoro temat na czasie, to może komuś na bieżąco się przyda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meander:

Ad.1 - warto byc cierpliwym :-) wtedy np. zamiast wydawać 100€ za krawat z "solaro", kupujesz godz za 6zł (tak mi się trafiło ostatnio) :-)

Ad.2 - jakość bez zarzutu, ale są mimo deklarowanych 8 cm (a tak naprawdę 3.1") dość wąskie. Oczywiście "myk" z wysuwaniem węższej koncówki działa dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się dyskusja rozwinęła! :) Dziękuję Panowie za cenne porady. Widzę, że trzeba nieco głębiej siedzieć w temacie, by trafiać na jakieś ciekawe oferty, ale może i mi się uda coś dorwać.

A kontynuując temat, zapytam w drugą stronę - gdzie kupić krawaty dobrej jakości, nawet w droższej cenie (w końcu od czasu do czasu się uzbiera ;))? Coś stacjonarnie w Warszawie, by można było obejrzeć?
Tylko nie odbierzcie mnie źle, nie pytam o jakieś marki absolutnie premium i krawaty 1000+ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.