Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 swetry z Wólczanki - 2 bawełniane - niezły materiał, z wykończeniem gorzej, kolor i fason sie trzyma. Mam też "kaszmirowy" V-neck, taki jak z Twojego linka, tylko, że fioletowy. Uważaj, jest dość krótki (u mnie na granicy) i V jest dość szerokie. Ja go kupiłem za 150 zł bodajże. Cienki, bardzo przyjemny w dotyku, ciepły, dobrze oddycha. Jeszcze go nie prałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 swetry z Wólczanki - 2 bawełniane - niezły materiał, z wykończeniem gorzej, kolor i fason sie trzyma. Mam też "kaszmirowy" V-neck, taki jak z Twojego linka, tylko, że fioletowy. Uważaj, jest dość krótki (u mnie na granicy) i V jest dość szerokie. Ja go kupiłem za 150 zł bodajże. Cienki, bardzo przyjemny w dotyku, ciepły, dobrze oddycha. Jeszcze go nie prałem.

Dzięki za informacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi się z bryczesami i wysokimi butami do jazdy konnej ;) U mnie byłoby to przede wszystkim takie wierzchnie okrycie na okres przejściowy, ze sweterkiem, golfem, ewentualnie szalikiem. Materiał gruby i dość sztywny. Proszę o ocenę fasonu, materiału itd.  Spory naddatek materiału był pod pachami, taki sztywny pancerz się robił w okolicy pacha-klatka. Za dużo przeróbek krawieckich? Nie pamiętam niestety czy 100% wełny. Myśleć o niej czy zapomnieć?

 

4344684_marynarka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To była akurat jedna z 2-ch marynarek w tym sklepie, które jako-tako na mnie pasowały (mierzyłem z 15)...
Druga kandydatka. Ramiona już za szerokie? Marynarka nie wydawała się opięta ale na fotce gwiazdkę już widać. A ten pomarszczony rękaw?

Generalnie tragedia. Jak w barkach OK to o 5 cm za długa (patki od kieszeni się przeszywa wyżej przy skracaniu?) itd. Z zazdrością oglądam stylizacje na forum, a sam nie mogę dobrać żadnej marynarki, już nie mówiąc o zachciankach typu kolor, firma itd...

 

4345877_marynarka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Czyli sieć TKmaxx nie będzie źródłem marynarek na moją sylwetkę. W najbliższych dniach ciężko zapracują na swoją pensję pracownicy salonów polskich marek, które nawiedzę ;)

 

Zerknę sobie jednak wcześniej parametry. Przy barkach 44 cm jak duża rezerwa wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz na myśli pisząc rezerwa, bo przy dobrze dopasowanej marynarce raczej nie ma mowy o czymś takim jak rezerwa. Akurat w ramionach powinna leżeć jak najlepiej, bo z nimi najmniej da się zrobić (lub jest to cholernie drogie, jeśli możliwe). Przy drugiej marynarce widać, że ramiona są za szerokie, ponieważ materiał łamie się poniżej szwu. Szukaj czegoś, co w ramionach i barku utworzy gładką linię.

uff, się wymądrzyłem :D

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że dużo zależy od konstrukcji marynarki. Inaczej układają się marynarki bez wypełnienia w ramionach, a inaczej te z jakimkolwiek wypełnieniem. Wydaje mi się, że powinno się celować w marynarki, które mają tyle samo w barkach co osoba je nosząca, ewentualnie +/- 1 cm. Ale tak jak mówiłem to zależy od konstrukcji. Mam w barkach 45 cm, a noszę marynarki Havana (bez wypełnienia) z Suitsupply, które według tabeli mają 44 cm.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To już wiem mniej więcej czym się kierować. Mam do wymiany całą garderobę (krawcowa odradziła zmniejszanie wszystkich marynarek i garniturów jakie posiadam). To będzie mordęga zakupowa ;)

O, podpytam jeszcze o SuSu, choć nie wierzę, że cokolwiek da się na mnie dobrać. Ale to już w dedykowanym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

możecie polecić second hand w Warszawie, gdzie jest szansa znaleźć np. nieformalny krawat (knit, wełna) lub inne dodatki?

Albo po prostu jakiś second hand godny polecenia, tzn. taki, gdzie są jakieś męskie ubrania oprócz jeansów i sportowych kurtek.

 

Pozdrawiam,

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To już wiem mniej więcej czym się kierować. Mam do wymiany całą garderobę (krawcowa odradziła zmniejszanie wszystkich marynarek i garniturów jakie posiadam). To będzie mordęga zakupowa ;)

O, podpytam jeszcze o SuSu, choć nie wierzę, że cokolwiek da się na mnie dobrać. Ale to już w dedykowanym wątku.

Chłopie, jak Ty masz całą garderobę do wymiany i chcesz taki proces przeprowadzić (zakładam, że środki się znajdą ;)), to nie lepiej powoli zacząć się szyć na miarę? Nawet proste MTM, przy Twoich problemach może okazać się zbawienne i oszczędzisz sobie sporo nerwów na próbie dopasowania ubrań. No ok, zamiast dwóch garniturów z SuSu, będziesz miał 1, może 0,75 garnituru (zależy gdzie uszyjesz), ale za to powinien leżeć o wiele lepiej (o ile ktoś nie schrzani roboty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.