Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam krótkie pytanie, a właściwie dwa pytania :-)

 

Za trzy tygodnie, w sobotę wieczorem, idę do Teatru, a w niedzielę do Filharmonii na specjalny koncert http://mimowszystko.org/pl/projekty/koncerty-charytatywne/o-projekcie/2493,O-projekcie.html

 

Muszę się odpowiednio ubrać. Chcę ubrać czarny garnitur i muszkę. Teraz pytanie:

 

Jakiego koloru ma to być muszka? Czarna, biała czy też innego koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuję waszej opinii nt. długości tych spodni. Młodzieniec wybiera się na studniówkę i odparł że "jeszcze pomyśli" w sprawie wg. mnie książkowej długości. Zatem może opinie ekspertów z tego forum będą bardziej przekonujące ;)

Z góry dziękuję i przepraszam za jakość zdjęć.

2d85g18.jpg?1

QQt5Hg4.jpg?1

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Hot Dog: Buty mają nieciekawe kopyto. Są płaskie i szerokie, przypominają dziób "Dziobaka" .

Ponadto, są za duźe. Zwróć uwagę na miejsca zagięć. "Pracują" blisko podbicia.

O bocznych przeszyciach przy obcasie wspomnę z kronikarskiego obowiązku.

Jesteś na forum od pół roku i powinieneś już trafić na posty traktujące o butach (dla poprawności, mam podobny staż ) a w szczególności o tych bardziej i mniej urodziwych .

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-granatowy-g%C5%82adki/C4760.htmlczy to ,że ten garnitur ma takie kieszenie a nie inny całkowicie dyskwalifikuje go np na wesele jako gość itp ?.

Dobry wieczór.

Pozwolę sobie zabrać głos mimo, że nie mam dużego doświadczenia na forum. Ostatnio zamówiłem tę marynarkę, brałem pod uwagę również opcję ze spodniami jako garnitur na różne okazje, w tym śluby w charakterze gościa i zagłębiłem się nieco w temat. Garnitury z nakładanymi kieszeniami marynarki nie są najlepszym wyborem na tego typu okazję (mają niski stopień formalności). Myślę jednak, że na większości polskich wesel w dobrze skrojonym garniturze tego typu i tak byłbyś jednym z najlepiej ubranych gości. Osobiście zamówiłem samą marynarkę do wykorzystania na mniej formalne okazje, a na śluby rozważam zakup garnituru Florence z Bytom'ia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie, pytanie było o spodnie ale oczywiście cieszę się za nadgorliwość w sprawie butów,
jako członek rodziny robię jedynie za konsultanta ale obawiam się czy młodemu pokazywać ten temat w obawie o wpędzenie rodziców w ewentualne wydatki :D

 

Co do wielkości buta i ogólnie buta, są takie jakie sobie wybrał jakiś czas temu, myślę że jest na tyle dorosły aby swobodnie umieć określić czy są na niego za duże czy nie ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Egonax dziękuję za pierwszą część odpowiedzi, ale proszę sobie darować ten protekcjonalny ton z drugiej - Forum jest miejscem do wymiany poglądów, a nie tylko rzucania w siebie wytartymi aksjomatami.

Nie było moim zamiarem pouczanie Ciebie.

W tekście zastosowałem emotikony, które ostatecznie nie zostały wyświetlone (piszę z tabletu) ;(.

Jeżeli poczułeś sie urażony to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było moim zamiarem pouczanie Ciebie.

W tekście zastosowałem emotikony, które ostatecznie nie zostały wyświetlone (piszę z tabletu) ;(.

Jeżeli poczułeś sie urażony to przepraszam.

W takim razie cofam zastrzeżenie i myślę, że moderator może usunąć nasz drobny offtop, który wyniknął z nieporozumienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie, a właściwie dwa pytania :-)

 

Za trzy tygodnie, w sobotę wieczorem, idę do Teatru, a w niedzielę do Filharmonii na specjalny koncert http://mimowszystko.org/pl/projekty/koncerty-charytatywne/o-projekcie/2493,O-projekcie.html

 

Muszę się odpowiednio ubrać. Chcę ubrać czarny garnitur i muszkę. Teraz pytanie:

 

Jakiego koloru ma to być muszka? Czarna, biała czy też innego koloru?

 

Zupełnie nie znam się na tych sprawach, więc proszę o radę. Marudziarzy i złośliwców proszę o niekomentowanie :-) Po to jest forum, aby pytać!!

 

 

 

Czarna. Choć lepszym rozwiązaniem byłoby założenie ciemnogranatowego garnituru. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do wielkości buta i ogólnie buta, są takie jakie sobie wybrał jakiś czas temu, myślę że jest na tyle dorosły aby swobodnie umieć określić czy są na niego za duże czy nie ;)

wbrew pozorom nie jest to oczywiste... ja przez wiele lat kupowałem buty w rozmiarze 44, a dziś najczęściej wybieram 42.5 :-) buty zbyt małe szybko się ujawniają, ze zbyt dużymi nie jest już tak prosto

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.