Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

kilka pytań:

Do ciemnogranatowego garnituru w jakim kolorze krawat i poszetkę byście proponowali?

Jaki kolor spinek? Myślałem nad srebrem + niebieski kamień

Czy to prawda, ze do koszuli ze spinkami rękawy garnituru muszą być dużo krótsze?

 

Spinki najlepiej któreś z tych, bo szukam dosłownie czegoś na 2 razy do roku max

http://vistula.pl/akcesoria-krawaty

http://vistula.pl/spinki

http://vistula.pl/poszetki

Tak samo krawat w cenie +- 80 PLN + poszetka 80 pln

 

Na całość chce wydać max 200 pln w sklepie vistuli.

 

 

W Marks&Spencer ruszyła kolejna obniżka cen, a moim zdaniem krawaty mają bardzo przyzwoite jak na ceny wyprzedażowe, polecam zajrzeć jeżeli jest gdzieś blisko. Spinki też chyba jakieś były, ale nic więcej o nich nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jakim kurierem odsyłacie buty do Anglii ? Muszę odesłać do Herringa , a DHL wycenił mi przesyłkę na 550 zł ;)

Global express na poczcie polskiej lub allekurier.pl

Wysyłam dużo międzynarodowych i zawsze było ok. Większe allekurier a mniejsze jak pudło z butami to global na poczcie. 35-40 pln wychodzi chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jakim kurierem odsyłacie buty do Anglii ? Muszę odesłać do Herringa , a DHL wycenił mi przesyłkę na 550 zł ;)

 

Nie wiem czy u Herringa można płacić przez PayPal, ale na wszelki wypadek przypominam, że nadal istnieje możliwość zwrotów kosztów przesyłki przy tej formie płatności. Więcej informacji tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada lub posiadał ktoś spodnie (ewentualnie inną część garderoby) szwedzkiej marki Lindeberg? Jak z jakością użytych materiałów i wykonania?

Mam marynarkę J. Lindeberga, materiał jak i wykonanie bardzo dobre. Ostatnio kupiłem wełniany sweter, materiał jak i wykonanie również bardzo dobre, a uszyty został w Chinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam swoje pytanie, bo jutro ide do krawca i mogę wprowadzić ew nowe przeróbki

 

Ma ktoś zdjęcia dobrze dobranego garnituru na modelu który stoi prosto a nie jest w ruchu? Nie wiem na jaką długość (i czy w ogóle) korygować długość rękawów w mojej marynarce. Będę nosił koszulę ze spinkami.

Byłem u pana Józefa na Chmielnej w Warszawie ( tam teraz jest mój garnitur). Pan Józef stwierdził, ze rękawy są bardzo dobrej długości i nie potrzeba korekty ( jedynie lewy o 1 cm z racji krótszej ręki). Jednak ja sam nie wiem, czasem na zdjęciach ''dobrze dobranych'' garniturów mankiety są dość mocno akcentowane a czasem wręcz przeciwnie, tylko przy zgięciu ręki wystaje 1.5-2 cm a przy spuszczonej nic lub tylko  dosłownie 1-2 mm.

 

Jak to w końcu jest z tymi rękawami? bo do końca sam już nie wiem :)

 

EDIT: Gdzieś wyczytałem, ze krótkie rękawy to domena marynarek sportowych, ale nie wiem ile w tym racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

1. Czy spodnie z garnitury da radę zwęzić pierwszy lepszy krawiec? Schudłem parę dobrych kilo i niestety są za szerokie. Ile mniej więcej może wynosić koszt takiej przeróbki?

2. Przymierzałem marynarkę. Rozmiar jest okej, rękawy trochę za długie, ale większym problemem jest to, że jest delikatnie za szeroka w barkach. Da radę to przerobić? Trudna i kosztowna zmiana czy raczej nie powinno być problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 - pierwszy lepszy krawiec to potrafi zepsuć skrócenie spodni :) Przeciętny poradzi sobie, jeśli zwężenie nie będzie większe niż jeden rozmiar (w zakresie istniejącej konstrukcji),

Ad.2 - ze zbyt szerokimi barkami niewiele poradzisz - to trudna, kosztowna i nieprzewidywalna w skutkach poprawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.