Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Na bawełnie i lnie tudzież mieszankach nie ma szans - będzie ślad. Na wełnie może się udać (zależy od wełny, jest szansa, że nie będzie śladu, ale nie wiem, jak to sprawdzić nieinwazyjnie). Nieprzecięte "dziurki" można przenieść niżej; czy będzie widać ślad po zlikwidowanym obszyciu - również zależy od materiału.

 

PS. Piszę to z doświadczenia, przerabiałem marynarki bawełniane, lniane, wełniane.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Zastanawiam się nad jedną rzeczą i byłbym bardzo wdzięczny za poradę :) Wizytowy garnitur z granatowego, raczej jaśniejszego niż ciemniejszego, tropiku (wstępnie - jeden z granatów linii Frontier od Harrisons), dwa guziki, dwa szlice, jednorzędówka, zamknięte klapy w szpic, kieszenie proste. Do wykorzystania na ślubie. Kieszenie robić w ogóle bez patek, czy z patkami - ale schowanymi do środka? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby ten garnitur nie poleciał do szafy na wieki wieków. 90% okazji wizytowych na jakich mam okazję bywać to pomieszczenia albo chłodne, albo klimatyzowane. Jak zrobię go z jeszcze lżejszego tropiku, to mocno ograniczę dalszą użyteczność. Na weselu klimatyzacja będzie, kościół należy do chłodniejszych, a w środku lata - na szczęście - się nie żenię. Powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może zmawiał ten garnitur http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-21d-167-k-2831-14234-p?

 

Znalazłem w sklepie stacjonarnym garnitur o takim samym symbolu, ale ma otwarte klapy i kieszenie z patkami. Wiecie o co chodzi?

 

Tego http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-22d-167-k-2502-12275-pw ogóle na żywo nie udało mi się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, co pracownicy salonów mieliby w tej kwestii do powiedzenia - gdzieś ktoś musi coś wiedzieć, prawda? Albo chociaż podać telefon do osoby, która wie ;)

 

Po sprawdzeniu w sklepie zapytał o garnitur o danym symbolu (ten granatowy). Pani sprawdziła i stwierdziła, że jest taki i pokazała mi właśnie z otwartymi klapami i z patkami. Pokazałem zdjęcie, że to nie ten. Pani nie była przekonana, że jest on inny i chyba się zdziwiła, że zwróciłem uwagę na te różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj marynarkę z Próchnika, leżała idealnie - jednak co mnie zdziwiło nie była ona z bawełny tylko z wiskozy (wiem dziwnie brzmi bo zazwyczaj jest to materiał stosowany na podszewkę) - coś takiego http://sklep.prochnik.pl/marynarki/1116-marynarka-jurata-club-1.html Czy to będzie dobry wybór na porę letnią? A jeśli nie to jakie alternatywy (producentów) polecacie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy da sie jakos "naprawic" przypalony mankiet w koszuli? Mam ja ledwo od miesiaca i nie wiem jakim cudem (nie przetrzymywalem nadmiernie dlugo zelazka na mankiecie) przypalil mi sie jego fragment.

 Ew, w jaki sposob zapobiec czemus takiemu w przyszlosci?

Może jeszcze nic straconego! Już kilka razy załatwiłem sobie w ten sposób różne elementy garderoby (szalik kaszmirowy, kaszula x2) i wszystkie przywróciłem do życia. I to bez krawcowej. Wszystko zależy od stopnia przypalenia. U mnie przypalenie przybrało brązowo-pomarańczowe zabarwienie. Zastosowałem Vanish Oxi Action (ten w postaci proszku do tkanin kolorowych). Zalewałem ten środek wrzątkiem, następnie pianą, która powstała nacierałem przypalenie. Zostawiałem to nawet na cały dzień (raz czy dwa razy ponawiając nacieranie) i prałem. Po przypaleniu nie pozostawał żaden ślad.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.