Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do 1szego, małego bespoke i znalazłem interesujący materiał, z dobrego źródła, w dobrej cenie...
Jego opis:

  • SUPER 130's WORSTED
  • Style ITALIAN JACKETING
  • Weight240 - 260g
  • WeaveTWILL

    Na kamizelkę w sam raz, ale spodni z tego raczej nie da rady - czy ktoś rozwieje moje wątpliwości? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaproszenie, zgodnie z regułami savoir vivre, nie zawiera w sobie reguł dotyczących stroju. Po prostu. Nie da się z niego wywnioskować, czy chodzi o przyjęcie w smokingach, czy techno party. Organizatorzy mogliby się bardziej postarać.

 

 

Będzie "tropical" i "under the stars" czy "exclusive" - ciężko ocenić przed. 

W tej sytuacji, skoro nic nie wiadomo, ja założyłbym ciemnobrązowe lub granatowe penny loafers, jasne chinos lub lepiej odd trousers z cienkiej wełny, białą koszulę OCBD, granatowy blezer z przewiewnej wełny, knit w klasycznym kolorze i jakąś ciekawą poszetkę. Jeśli masz 40+, możesz rozważyć fular (a potem wstawić zdjęcie w konkursie Stylemana).

Jeżeli w programie będzie brodzenie po brzegu oceanu, buty, krawat i marynarkę zdejmujemy, nogawki i rękawy podwijamy. Trudno nazwać ten strój formalnym, ale nie jest sportowy, a jeśli organizatorzy mieli jednak na myśli bardziej oficjalne spotkanie, wersja pełna nie powinna sprawić u wszystkich wrażenia, że oto przyszła jakaś podróbka Hugh Hefnera w stroju skrajnie niedostosowanym do okoliczności.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te panamy są beznadziejne, klejone na czubku i ble.

Sklep z kapeluszami jest też na ul Więziennej, zaraz za Witaminką, są one droższe ale z lepszej jakości materiału.

Pol, witaminka jest po prawej od wejscia na wiezienna, a literatka na lewo. Mówilismy o tej samej ulicy i tym samym sklepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę potraktować skórzane części torby materiałowo-skórzanej "Creme 1925" czy renowatorem Saphira? (oba produkty zakupiłem do butów)

Jeżeli nie, to co polecacie?

Skóra jest wysuszona i chciałbym ją nawilżyć (w efekcie wzmocnić).

 

W przypadku renowacji skórzanych części torby polecam bardzo dobry artykuł Łukasza Kielbana na ten temat:

http://czasgentlemanow.pl/2014/10/naprawa-skorzanej-torby-ramie/

Poza dokładnym opisem (i filmem z renowacji), na samym końcu wymienione są wszystkie użyte produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol, witaminka jest po prawej od wejscia na wiezienna, a literatka na lewo. Mówilismy o tej samej ulicy i tym samym sklepie.

Czy ja dobrze rozumiem, że sklep we Wrocławiu sprzedaje tanie i beznadziejne kapelusze, jeśli idzie się do niego z jednej strony, a droższe i lepsze, jeśli z drugiej?

:|

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę potraktować skórzane części torby materiałowo-skórzanej "Creme 1925" czy renowatorem Saphira? (oba produkty zakupiłem do butów)

Jeżeli nie, to co polecacie?

Skóra jest wysuszona i chciałbym ją nawilżyć (w efekcie wzmocnić).

 

Nie widzę przeszkód. Poza woskami, które są stricte do obuwia (a właściwie części niepracujących, jak noski czy pięty), do galanterii skórzanej można używać prawie wszystkich kremów "obuwniczych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.