Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadam się. Jedyne paski z mosiężną klamrą są w MD, i to całkiem ładne. W zeszłej kolekcji był niezły z kremowego zamszu. Jakość do dupy, ale po przecenie za 7 dych można brać. Swoją drogą zawsze można próbować wymienić na złotą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz dać i 1000€, ale można i np tu stylowepaski.pl - dobre, polskie i niedrogie paski

 

Też polecam ich paski - od kilku lat używam (mam łącznie cztery) i nie mogę złego słowa powiedzieć. Z tego co pamiętam mają w ofercie paski ze "złotymi" klamrami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam ich paski - od kilku lat używam (mam łącznie cztery) i nie mogę złego słowa powiedzieć. Z tego co pamiętam mają w ofercie paski ze "złotymi" klamrami. 

 

Bexley ma 'złote' klamry, ale ich skóra jest do niczego. Świetny pasek z mosiężną klamrą (solid brass) zrobił mi nie tak dawno Darek (Skalpel).

 

Z innej beczki - pomóżcie proszę. Do takiego zestawu:

2534466-1.jpg

 

który krawat:

1) DSC_0261.png 2) DSC_0263.png 3) DSC_0284.png czy 4) DSC_0286.png.

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bexley ma 'złote' klamry, ale ich skóra jest do niczego. Świetny pasek z mosiężną klamrą (solid brass) zrobił mi nie tak dawno Darek (Skalpel).

 

Z innej beczki - pomóżcie proszę. Do takiego zestawu:

 

Dzięki za pomoc!

 

Każdy, poza nr.4. Wiem, że to marna pomoc, ale co zrobić - dobrze wyglądają.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, aż za dobrze :) Wiem, że z dwóch metrów prawie nie widać między nimi różnicy - tym trudniej mi wybrać jeden z nich. Dobrze, że chociaż pomogłeś mi jeden wyeliminować.

 

Jeśli z nr. 4 wytnie się żółte kwiaty i wklei na granatowe tło (jak w krawatach 1-3) w gęstości odpowiadającej nr. 2, otrzyma się mój ulubiony krawat, któremu szukam godnego rezerwowego (a w przyszłości zastępcy). Dlatego tak trudno wybrać, bo mam ideał przed oczami.

 

Moglibyście wskazać ten, który wam się subiektywnie najbardziej podoba?

 

PS: Na zdjęciu zestawu to nie ja, ale ubrania prawie dokładnie jak moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyjął poszetkę, rozpiął guzik pod szyją w koszuli i nie zakładał krawata. Założyłbym tez inne spodnie,- granat albo ciemny brąz.

 

Chyba diametralnie rozminąłeś się z treścią pytania formułując swoją odpowiedź. Skąd założenie, że autor jest zainteresowany co byś zrobił z jego zestawem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyjął poszetkę, rozpiął guzik pod szyją w koszuli i nie zakładał krawata. Założyłbym tez inne spodnie,- granat albo ciemny brąz.

spodnie takie właśnie noszę (na moje oko na zdjęciu są granatowe). Poszetka i krawat są obowiązkowe.

 

EDIT: istotnie, nie oczekuję porad dotycząych zmiany zestawu (tym bardziej, że to tylko zdjęcie poglądowe, na którym ubrania są bardzo podobne do moich), ale doceniam wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odpowiedzieć za Kolegę?

Jeżeli jakość jest nędzna, to nie należy brać za 70 zł ani za 7 zł, tylko należy odłożyć, dołożyć i kupić dobrej jakości.

 

 

A tak swoją drogą to jaką markę "krawatową" można uznać za dobrą jakościowo? Póki co jestem na poziomie krawatów z Bytomia i Vistuli (niestety niczego innego w Zielonej nie ma, a przywykłem macać krawat przed zakupem). Nie chcę od razu szaleć z "drakes'em" czy "hober'em" ale zależałoby mi na takim pewniaku jakościowym, żeby sprawdzić czy poczuję różnicę ;) Cenowo do 200 zeta. Generalnie mam może z sześć krawatów na krzyż (pół na pół - Bytom i Vistula) i z następnymi zakupami chciałbym pójść trochę w wyższą półkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie jest dokładnie odpowiedź na Twoje pytanie, ale: krawatów jest na pęczki w second handach. Niektóre potrafią być bardzo, bardzo dobre. Ja tych z second-handów przerobiłem chyba ze setkę, były wśród nich np. Hermes, Armani, Burberry, także mniej znane marki jak Giaccomo Zappa albo John Comfort, w tym także jeden seven fold i jeden, bardzo piękny, z metką po chińsku... Warto się przejść i popatrzeć, poszukać, zanim kupisz coś w normalnym sklepie. Kilka z tych krawatów z SH mam do dzisiaj i sobie chwalę.

 

Dziś kupuję raczej droższe krawaty (np. Pal Zileri), ale lubię też np. młodą francuską markę Illégitime (krawaty do 50 EUR). Jak jestem w Polsce i znajdę coś ładnego w ciekawej cenie, bez zażenowania kupuję np. Lantiera - kraway są OK, ale nie luksusowe. Czuć, że coś nie tak z wkładem, za sztywny, słabo się leje... Choć nadal noszę i lubię krawaty z bardzo cienkim wypełnieniem, to utwierdzam się w przekonaniu, że krawat luksusowy musi mieć mięsisty wełniany wkład.

 

Teraz będę kupował w Embassy of Elegance - napiszę, jak się sprawują. Podoba mi się w nich to, że są self-tipped i szyte jedwabnymi nićmi, a przy tym cena jest przystępna.

 

Na krawat warto wydać sporą sumę - tylko szkoda, że tak łatwo je ubrudzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie jest to co? Naruszyłem regulamin forum?

 

Takie akcje sprawiają wrażenie jakbyś nie zadał sobie trudu przeczytania o co chodziło. To nie najprzyjemniejsze wrażenie, szczególne jeśli wyskakujesz jak Filip z konopii, z korektami. Regulamin eliminuje zachowania niepożądane, a to jest jedynie nieprzyjemne i pozostaje w twojej gestii. ;)

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.