Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam pewien problem. Jestem 19 letnim, młodym mężczyzną, którego czeka egzamin dojrzałości, ale przed nim... studniówka! Mam ogromny dylemat, otóż moja partnerka postawiła na czarną suknie, a jak wiadomo według niepisanej księgi zasad, partner powinien dopasować krawat do kreacji partnerki... natomiast ja nie mam bladego pojęcia z czym to się je. Mam w posiadaniu czarną dyplomatkę ( ewentualnie husky od firmy Barbour), w wyborze butów postawiłem na brogsy od LLOYD-a ( czarne ), natomiast zakup garnituru zostawiłem na później zastanawiając się nad jakimś ciemnym granatem do którego idealnie wpasowałby się jakiś krawat w odcieniu koloru niebieskiego. Czy do tego zestawu będzie pasował czarny krawat? ( granatowy garnitur, czarne brogsy, czarna dyplomatka, czarne skórzane rękawiczki) Jeśli tak, to jaką poszetke wybrać? Czy nie lepiej kupić czarny garnitur? ( jestem strasznie blady, to mnie odstrasza) Proszę o jakieś zdjęcia z zestawieniem rzeczy podobnych do moich. Naprawdę proszę o pomoc, gdyż termin mnie goni, a elegancki wygląd to podstawa ^_^ ... Pozdrawiam!

 

Jakiś mądry człowiek kiedyś napisał, że koordynowanie stroju partnerów to owszem, obyczaj, tylko raczej rodem z Mińska niż z Londynu. Może nie do końca się zgadzam, ale ładnie powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Koledzy wyżej napisali: czarnego garnituru nie kupuj; co do dostosowywania się do partnerki, to najpierw musisz odpowiedzieć sobie na za... bardzo ważne pytanie, czy zamierzasz przez resztę życia dostosowywać się do widzimisię kobiet (które oczywiście wszyscy uwielbiamy, żeby nie było) - Twój wybór; nie przejmuj się tak strojem zewnętrznym, poloneza nie będziesz tańczył w dyplomatce (ale przejmuj się na tyle, żeby porzucić pomysł wystąpienia w kurtce husky).

Summa summarum - granatowy garnitur, biała koszula, biała poszetka, te brogsy mogą być jak już je masz, krawat niemal dowolny; zdjęć wzorcowych masz na forum już chyba parę terabajtów.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, sądzę że brogsy będą odpowiednie, ( w zapasie są jeszcze monki i oxfordy) nie jest to aż tak bardzo oficjalna impreza, aby koniecznie zakładać oxford, natomiast opcje z dopasowaniem narzuciła nam nauczycielka ucząca poloneza... takie życie, w tym przypadku niestety trzeba się dostosować. Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studniówka zazwyczaj odbywa się o późnej porze, więc czarny garnitur jest jak najbardziej na miejscu. Niektórzy tutaj tak zrazili się do tego koloru, że pewnie nawet frak ubraliby granatowy. Ilu ludzi tutaj tak naprawdę myśli, a ilu tylko powtarza słowa napisane przez kilku bloggerów?

Czarny garnitur nie jest polecany, ponieważ później najprawdopodobniej posłuży do matury, w majowym słońcu będzie wyglądał już znacznie gorzej.

Jeśli więc w najbliższym czasie będzie to Twój jedyny garnitur, to bierz granatowy, pasuje na każdą okazje, zarówno w dzień i po zmroku. Natomiast biorąc pod uwagę tylko okazje wieczorowe, czarny nie ustępuje granatowemu w niczym, a nawet go przewyższa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czarny garnitur jest jak najbardziej na miejscu. (...) Ilu ludzi tutaj tak naprawdę myśli (...)

Czarny garnitur nie jest polecany (...)

(...) bierz granatowy (...) czarny nie ustępuje granatowemu w niczym, a nawet go przewyższa.  

Myślę (!), że wydatnie pomogłeś Koledze  ;)

Jeszcze jedno: garnitur jest zasadniczo strojem biurowym, i taką koncepcję wymyślono, zanim wymyślono blogi. Czy polecany (?) przez Ciebie czarny garnitur ma mieć zamknięte klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli "w zapasie" masz oxfordy (najlepiej czarne), to je załóż. Brogsy to dobre buty de sztruksu, flaneli, dżinsu, ale niekoniecznie do poloneza.

 

Czarny garnitur jak dla mnie wymusza styl black tie. Jeśli cię stać na inny garnitur na maturę i potem na egzaminy na studiach, to taki zestaw black tie się przyda, ale dla mnie to mocna przesada na studniówkę. Sam do tej pory nie złożyłem swojego zestawu black tie, i nawet nie wiem, czy kiedyś złożę, bo na rauty do notabli nie chadzam, jak ktoś już na tym forum napisał. Planujesz chadzać? Kup porządny czarny garniak, albo smoking. Nie planujesz? Kup granatowy. Tyle można powiedzieć w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na miejscu na studniówkę, nie jest polecany jako pierwszy i jedyny garnitur, ze względu na to, że nie jest wybitnie uniwersalny. Nie wiem co tu jest do rozumienia...

Wyrywanie kilku słów z kontekstu to wspaniały pomysł z Twojej strony, chyba wyraźnie zaznaczyłem, że granatowy jest bardziej uniwersalny, ale WIECZOREM czarny sprawdzi się równie dobrze albo lepiej.

W swoim poście chciałem tylko zaznaczyć, że czarny garnitur nie jest tak zły jak niektórzy twierdzą i są okazje na które można go założyć, czego wielu użytkowników tego forum nie dopuszcza do myśli.

 

Pytanie o klapy również dziwne, ale odpowiedzieć mogę. Kwestia osobistych preferencji, jeśli chodzi o ten nieszczęsny czarny garnitur, to moim zdaniem oba rozwiązania się sprawdzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to? Wg. mnie nie wygląda to najgorzej. 

http://eu.suitsupply.com/en/suits/sienna-blue-birds-eye/P2445.html?start=30&cgid=Suits

To jest garnitur w żabie oczko, a nie gładki, ale mimo wszystko jestem sobie spokojnie w stanie wyobrazić "miękki" gładki garnitur bez połysku (np. z 10% kaszmiru), który do dzianej kamizelki - szarej lub brązowej - będzie jak znalazł. Stąd uważam, że nie można zawyrokować a priori w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam mały dylemat. Posiadam w tej chwili 1200zł na cele 'ubraniowe'. Jest wyprzedaż w outlecie SS i mam upatrzony dwurzędowy lniany garnitur na lato ( jeszcze na okres letni marynarek/spodni) nie posiadam). Jego koszt to 740zł z wysyłką. Z drugiej strony na cieplejsze dni mam tylko 1 pare butów - żeglarskie, skórzane, czekoladowe sperry top sider i kuszą mnie monki od yanko, również ciemnobrązowe. Istnieje duże prawdopodobieństwo ,że nie zdążę dozbierać kolejnego 1000 na yanko przed sezonem. Jak myślicie, co lepiej wybrać? Mam czas do 24, ale jestem po stronie garnituru (outlet SS to nie jest często występujące zjawisko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz buty, nimi nadrobisz brak letniego garnituru w szafie. Jeżeli mogę doradzić, to monki w kolorze testa de moro są kapitalne i nawet w ładnie skrojonych jeansach czy bawełnianych chino i jakiejś koszuli/koszulce polo będziesz wyglądać jak Clint Eastwood i George Clooney razem wzięci. 

 

Bo na odwrót to nie nadrobisz.

 

Pozdrawiam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w szafie mam granatowy navy blue od SS i to tyle z garniturów. Jeśli chodzi o ten letni: kremowo biały kolor łatwo się łączy ze wszystkim,w składzie len-wełna więc da się łatwo rozkompletować. Chodziłbym ze 3 ( w marynarce, spodnie występowałby zazwyczaj oddzielnie) razy w tygodniu do zakupu następnych marynarek letnich. Marynarki mam na razie trzy,wszystkie raczej zimowo-jesienne: granatowo-niebieski tweed w jodełkę, brązowy sztruks i beżową wełna-bawełna. Mam też 3 pary spodni w kant (ciemnoszare w jodełkę;typowo zimowe, szare;raczej też zimowe, granatowe len-bawełna i 4 pary chino całorocznych (białe, niebieskie, navy, beżowe). To coś zmienia? Trzeba Wam wiedzieć ,że mam ledwie 18 wiosen i garderobę zacząłem rozwijać dosyć niedawno, więc są pewne braki. W zimę chodzę w trzewikach Berwick 242 w kolorze ciemnobrązowym , quarter brouge (niestety na razie też 1 para) zresztą jutro śle je na reklamacje ze względu na pewne problemy ,które powstały za sprawą prawideł. Też się zastanawiam nad wymianą na podobne Yanko, jeśli otrzymałbym zwrot pieniędzy.

 

 

Bierz buty, nimi nadrobisz brak letniego garnituru w szafie. Jeżeli mogę doradzić, to monki w kolorze testa de moro są kapitalne i nawet w ładnie skrojonych jeansach czy bawełnianych chino i jakiejś koszuli/koszulce polo będziesz wyglądać jak Clint Eastwood i George Clooney razem wzięci. 

 

Bo na odwrót to nie nadrobisz.

 

Pozdrawiam.

 

 

O tych właśnie myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.