Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli rozmawiacie już o marynarkach to proszę powiedzcie jaki kolor będzie dobry na drugą marynarkę i będzie w miarę uniwersalny? Moja pierwsza marynarka to oczywiście ciemny granat i nakładane kieszenie. Teraz również chciałbym nakładane kieszenie. Zastanawiam się nad beżową lub szarą, którą bym nosił do granatowych spodni.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na drugą marynarke to tylko szara gładka, zwłaszcza jeśli nie masz zbyt wielu garniturów. Jodełka i kratki są super, ale nie każda koszula będzie do nich pasowała. Moje cztery podstawowe odd jackets to: brązowa w kratkę, granatowa gładka, szara gładka i czarno-biała pepitka. Każdemu polecam taki zestaw, ale jego kompletowanie należy zacząć od tych gładkich. Potem można dokupić jakieś fantazyjne: pepito-kratka w kolorach ziemi, niebieska w granatową kratkę, beżowa lniana - są ładne, ale dość rzadko się je nosi.

 

Twoja pierwsza propozycja jest OK, jodełka jest na tyle delikatna, że wybaczy każda koszulę, a i do dżinsów będzie pasowała. Druga propozycja to jeszcze nie na teraz - szara przyda Ci się bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuje za podpowiedzi. Szczególnie dla

swordfishtrombone - za rzeczowe przedstawienie sprawy :).

 

Szukam również szarej gładkiej marynarki, ale jest problem. Jeżeli już jest to skład ma słaby. Czy może ktoś widział takowe szare 100%wełna ew mała domieszka innych włókien w polskich sklepach? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wolne fundusze na tylko jedno z tych dwojga: buty i klubowa marynarka, to co lepiej kupić najpierw ? Ktoś kiedyś powiedział, że jak student ma określoną ilość pieniędzy na ubrania, to niech połowę przeznaczy na buty, albo najlepiej niech kupi dwie pary butów. Jednak nie jestem w stu procentach przekonany, co do słuszności tego stwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz w szafie.

Właśnie w szafie mam wszystko, co potrzeba na początek oprócz dwóch najważniejszych: marynarki i dobrych butów, a na kupnie garnituru udało mi się zaoszczędzić (znalazłem wełnę 100% 140's w Próchniku za 400 zł) i zostało mi około 600-700 zł, czyli marynarka z Bytomia albo solidne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto krótkie pytanie: czy "wypada" włożyć do butonierki czerwonego goździka na studniówkę? To nie jest moja studniówka, jestem na niej gościem. 

 

Wg mnie wypada włożyć goździk.

 

Właśnie w szafie mam wszystko, co potrzeba na początek oprócz dwóch najważniejszych: marynarki i dobrych butów, a na kupnie garnituru udało mi się zaoszczędzić (znalazłem wełnę 100% 140's w Próchniku za 400 zł) i zostało mi około 600-700 zł, czyli marynarka z Bytomia albo solidne buty.

 

Lepiej zainwestować w buty, tak mi się zdaje.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto krótkie pytanie: czy "wypada" włożyć do butonierki czerwonego goździka na studniówkę? To nie jest moja studniówka, jestem na niej gościem. 

 

Wypada.

Właśnie w szafie mam wszystko, co potrzeba na początek oprócz dwóch najważniejszych: marynarki i dobrych butów, a na kupnie garnituru udało mi się zaoszczędzić (znalazłem wełnę 100% 140's w Próchniku za 400 zł) i zostało mi około 600-700 zł, czyli marynarka z Bytomia albo solidne buty.

Buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jakiś kosmicznie abstrakcyjny dylemat - wydać siedem stów na porządne buty albo marynarkę z Bytomia. Siedem stów? Na marynarkę z Bytomia? Nie wiem dokładnie, jaką marynarkę masz na myśli, ale za 100-150 zł  kupisz na Allegro nową z Massimo Dutti, o przyzwoitym wykończeniu i 2 piętra lepszym kroju.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy forumowicze, mam pytanie. Czy jeżeli garnitur jest wykonany z tkaniny w składzie wełna z niewielką domieszką sztucznego włókna 5 lub 10 proc. można powiedzieć, że garnitur jest wyszyty z wełny 120's, poinformowano mnie o tym w sklepie. Tzn. sprzedawczyni po zadaniu pytania w jakim skręcie jest wełna odpowiedziała, że 120's, jednak uczciwie przyznając, że z niewielką domieszką. Czy to w ogóle jest możliwe? Pytanie może nieco dziwić ekspertów, ale jako laik, jestem bardzo zainteresowany. Czy to jest możliwe i czy taką wełną można nazwać 120's. Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oznaczeniu WOOLMARK dopuszczalna jest obecność innych włókien do 0,3%.

 

WOOLMARK BLEND - do 50% wełny (tolerancja 3%),

 

WOOL BLEND - 30-49% wełny (tolerancja 3%)

 

szczegóły: http://www.woolmark.com

 

natomiast samo oznaczenie "s" lub "super s" jest dopuszczone dla ściśle określonych blendów - źródło: http://www.ftc.gov/sites/default/files/filings/initiatives/418/130610woolcodepractice.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jakiś kosmicznie abstrakcyjny dylemat - wydać siedem stów na porządne buty albo marynarkę z Bytomia. Siedem stów? Na marynarkę z Bytomia? Nie wiem dokładnie, jaką marynarkę masz na myśli, ale za 100-150 zł  kupisz na Allegro nową z Massimo Dutti, o przyzwoitym wykończeniu i 2 piętra lepszym kroju.

Taki przykład podałem, bo mniej więcej tyle kosztuje marynarka na początku nowej kolekcji. Oczywiście, że nie zapłaciłbym 700 złotych za marynarkę w Bytomiu, bo żadna aż tak by mi się nie spodobała i po prostu nie są tyle warte. Co do MD - dziękuję za sugestię, będę szukał :) Chodziło mi bardziej o to, czy lepiej najpierw kupić buty, czy marynarkę mając środki tylko na jedno z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.