Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale.. Przy 3 kartach i 2 banknotach, całość jest grubości 2 telefonów i dość mocno odbija się na kształcie marynarki.

 

rozłożyłem to na czynniki pierwsze, a właściwie to selekcja negatywna:

 

portfel z 3 kartami i dwoma banknotami ma grubość 2 telefonów.

 

3 karty kredytowe/bankowe mają grubość 2,28 mm (3 x 0,76mm)

 

2 banknoty mają grubość około 0,95mm (2 x 0,75mm do 0,20mm - średnio 0,475)

 

przyjmując że banknoty złożyłeś na pół, to ich grubość to aż 1,9mm!

 

zatem "pełny" wg Ciebie portfel będący grubości 2 telefonów, po opróżnieniu uzyskuje grubość:

 

2 x telefon minus 4,18mm. 

Zakładając że masz iPhone 5s o grubości 7,6mm, Twój pełny portfel ma grubość 15,2mm.

Pusty portfel ma zatem grubość 15,2mm minus 4,18mm, czyli 11,02mm.

czyli pusty ma grubość 145% grubości Twojego telefonu. 

Chcesz powiedzieć że pusty portfel nie wypycha Ci kieszeni? :? 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaangażowanie. ;) Ale pustego portfela nawet nie wkładałem do marynarki. Chodzi o sam fakt, że przy włożonych kartach, jest to ponad 80cm^2 płytki grubości 2,2cm.

Nie sama grubość wypycha kieszeń, a to że nie jest marynarka w tym miejscu wyprofilowana.

 

Jestem dość niski i szczupły, więc na klatce i tali nie mam wielu miejsc, gdzie taki portfel nie byłby widoczny.

^ właśnie chyba znalazłem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest prawidłowa długość rękawów w wełnianym zimowym płaszczu? Czy równo z przegubem dłoni jest ok? Teoretycznie na stronie SS zawsze wystaje rękaw koszuli i jeśli w marynarce nie mam co do tego żadnej wątpliwości to już w płaszczu nie jestem do końca przekonany.

 

jedno zdjęcie więcej warte niż tysiące słów - fotka kol. Parmigiano 

e1.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się do Atelier Da Vinci w Warszawie i okazuje się, że firma już nie istnieje. Szkoda, bo miałem tam już dobrze dopasowane koszule na wymiar. W takim jednak razie, jakie inne miejsce polecacie w Warszawie w celu wykonania koszuli na miarę (MTM)?

 

Zdaje się też, że z tej okazji w magazynie(?) mają/mieli wyprzedaż koszul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. Jako, że zakupiłem jakiś czas temu czarne oxfordy, nadszedł czas aby je założyć. Zanim to jednak nastąpi, chciałem je bardzo dobrze wypastować. Tutaj mam dosyć trywialne pytanie: jak to zrobić? Buty są nowe, jeszcze ich nie nosiłem więc nie ma na nich zabrudzeń, śladów zniszczenia, więc pominę pierwsze etapy impregnacji. Zakupiłem tylko i wyłącznie szczotkę małą do nakładania, szczotkę dużą do polerowania no i pończochę dziewczyny. Pasta której będę używał ma konsystencję płynną, (tylko takie widziałem w sklepach obuwniczych), myślałem, że takie powinny być ale gdy czytam poradniki to ludzie raczej używają stałej pasty. Pytanie do Was, czy płynna też jest dobra i wystarczy aby uzyskać "efekt lustra" po drugie ile jej nakładać i czym (szmatką czy małą szczoteczką z końskiego włosia), czy czekać po nałożeniu, jeśli tak to jak długo, czy używać kropli wody z ocetem (gdzieś to wyczytałem ale nie mam pojęcia jakie stężenie ma miec roztwór ( :P) i kiedy to nakładać - gdy jest pasta nałożona i przed polerowaniem czy po wypolerowaniu nałożyć wodę i polerować na samej wodzie?

 

Pozdrawiam,

Mateusz

 

PS: Przepraszam za trochę dłuższe pytanie

Wszystkim forumowiczom życzę wesołych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) no i pończochę dziewczyny.(...)

 

Rozumiem nowoczesność, ale czasem warto zachować decorum. Moim zdaniem czarne oxfordy znacznie lepiej prezentują się w zestawie z klasyczną bawełnianą skarpetą: często w kolorze buta, ale ciekawe efekty można uzyskać wybierając skarpetę w kolorze spodni lub kontrastową, dla odważnych. Do pończochy dziewczyny bardziej będzie pasować obuwie damskie.

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swordfishtrombone - rozbawiłeś mnie :P

Dobra, przeglądałem forum i bardziej popularne blogi lecz wszędzie mam wypunktowane co użyć a nie ma czasu na jaki pozostawić to na bucie.. Mam do dyspozycji pastę do butów i krem do butów (pasta o konsystencji stałej a krem półpłynnej), w jakiej kolejności nakładać jak długo odczekać po nałożeniu? Z góry zakładam, że pastuję tylko czubek buta i piętę a co do kremu to nałożyć go na cały but czy tylko w miejsca pastowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Cappellich możesz sobie wybrać długość i szerokość, a także wkład. Przednia jakość, cena w miarę proporcjonalna, ale niestety bardzo droga wysyłka (a mieszkam we Francji, więc to z Włoch bliżej niż do Polski), więc warto zamawiać grupowo.

 

Teraz jak patrzę, to powyżej 155 cm trzeba dopłacić suplement... 

 

http://www.patriziocappelli.it/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.