Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież na blogu multirenowacja.pl opisana jest metoda zabezpieczania skórzanych spodów przy pomocy tłuszczu, więc dlaczego nagle okazuje się, że ten specyfik się do tego nie nadaje?

 

Są różne szkoły i przekonania - Multirenowacja ma swoje, niekótrzy mistrzowie szewscy swoje, a coponiektórzy członkowie forum mają jeszcze inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za 50% ceny koszule od E. Berga mają jakąkolwiek konkurencje na rynku? Nie mówię o pojedyńczych okazjach - przysłowiowych igłach w stogu siana :)

 

Koszule E. Berga oceniam dość średnio więc przy 50% obniżki mógł bym kupić jakąś, która by mi się wyjątkowo spodobała.

Czy mają konkurencję to już pytanie do nich ;) Tutaj każdy może przytoczyć swoje osobiste odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie znajdę fajne, białe koszule lecz nie chodzi mi o czystą biel lecz np biel w paski lecz również białe (inny odcień). Nie wiem jak to ująć, mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi :P

np:

https://www.facebook.com/SUITSonUSA/photos/a.122890727790566.30692.121349517944687/682400411839592/?type=1&theater

http://33.media.tumblr.com/tumblr_m9ogt65l771r0rljlo1_500.jpg

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak spodnie powinny zostać skrócone. Będę niebawem jechał na ostatnią przymiarkę w Bytomiu i nie wiem jak tam z umiejętnościami krawca. Wiem do jakiej długości mają być spodnie lecz spotkałem się na tym forum z wypowiedziami o skracaniu z tyłu po skosie itd. Nie mam pojęcia o co chodzi i jak to przedstawić w sklepie aby spodnie były nie tyle na dobrą długość co w odpowiedni sposób skrócone. Może wystarczy tylko powiedzieć, że proszę o skrócenie do takiej i takiej długości i krawiec sam to zrobi dobrze czy muszę coś zaznaczyć?

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, spodnie co do zasady skraca się pod konkretne buty, bo czym masywniejszy but, tym generalnie spodnie trzeba mocniej skrócić. Skracanie po skosie to obecnie rzadkość i wątpię, żeby Byto m robił to w standardzie. Ponadto skracanie po skosie najlepiej wychodzi w spodniach o dość szerokiej nogawce, tak więc sam musi Pan ocenić, co Pana zdaniem będzie najlepiej pasować do preferowanego obuwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, spodnie co do zasady skraca się pod konkretne buty, bo czym masywniejszy but, tym generalnie spodnie trzeba mocniej skrócić. Skracanie po skosie to obecnie rzadkość i wątpię, żeby Byto m robił to w standardzie. Ponadto skracanie po skosie najlepiej wychodzi w spodniach o dość szerokiej nogawce, tak więc sam musi Pan ocenić, co Pana zdaniem będzie najlepiej pasować do preferowanego obuwia.

 

Skracanie po skosie ma się całkiem dobrze.

Skąd pomysł, że długość spodni zależy od masywności butów? Przyznam, że to dość zaskakująca teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to proste. Mam spodnie, a podejrzewam, że nie jestem jakimś skrajnym wyjątkiem, że w zależności od rodzaju butów, które mam na sobie albo leżą dobrze, albo zwijają się w harmonijkę - wyżej umiejscowiona cholewka, wyższy punkt "oparcia" spodni o but i zupełnie inny sposób ich układania się. Pytanie o sposób skrócenia spodni było ogólnej natury. Z doświadczenia wiem, że spodnie skraca się stojąc w butach, żadnej filozofii w tym nie ma. No chyba, że ktoś niezależnie od okoliczności lubi sobie spodnie skrócić na wysokości kostek - wolna wola.

A co do skracania po skosie, to nie wątpię, że w szacownym gronie użytkowników tego forum jest to metoda dosyć popularna, ale nie oszukujmy się, że zasadniczo w ten sposób ludzie skracają spodnie najczęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to proste. Mam spodnie, a podejrzewam, że nie jestem jakimś skrajnym wyjątkiem, że w zależności od rodzaju butów, które mam na sobie albo leżą dobrze, albo zwijają się w harmonijkę - wyżej umiejscowiona cholewka, wyższy punkt "oparcia" spodni o but i zupełnie inny sposób ich układania się. 

 

Nie rozumiem co masz na myśli. Taki problem mógłby być związany jedynie z leginsami, które mają z 17cm w kostkach. W przypadku męskich spodni nie ma prawa wystąpić podobne zjawisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to inaczej. W  moim przypadku czym węższe spodnie, tym bardziej skrócone (a przynajmniej ich przednia część stykająca się z cholewką buta od strony przyszwy, bo część spodni skracam po skosie). U siebie widzę różnice w załamywaniu się spodni w zależności od rodzaju butów, które zakładam, choćby w związku z tym, czy przyszwa jest zamknięta czy otwarta. Być może to moje osobliwe zboczenie, ale zasadniczo nie lubię z jednej strony z przodu żadnego załamania spodni (choć rzadko, kiedy noszę na pasku a nie na szelkach, jak trochę zjadą w dół i jedno załamanie się zrobi, to nie zwracam na to uwagi) z drugiej zaś takiego skracania przy którym kiedy stoję prosto widać skarpetę w okolicy pięty. Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się zobrazować o co mi chodzi, choć i tak rozumiem, że co do zasady jest to w kontekście zadanego o skracanie spodni pytania bez znaczenia :)

Co do zasady chodziło o to, żeby skracane spodnie założyć do butów i zaznaczyć gdzie się chce je skrócić. Z zasady, jeżeli nie zaznaczy się inaczej, krawiec tnie po prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne pytanie. Kupiłem nareszcie jeden z minimalistycznych portfeli i cały zadowolony, że nareszcie będę mógł bez problemu nosić go w kieszeni marynarki - zawiodłem się. Jakość wykonania, skóry etc, wszystko na wysokim poziomie.

 

Ale.. Przy 3 kartach i 2 banknotach, całość jest grubości 2 telefonów i dość mocno odbija się na kształcie marynarki. Jak Wy sobie z tym radzicie? Brak portfela w marynarce? Klips do banknotów nie dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne pytanie. Kupiłem nareszcie jeden z minimalistycznych portfeli i cały zadowolony, że nareszcie będę mógł bez problemu nosić go w kieszeni marynarki - zawiodłem się. Jakość wykonania, skóry etc, wszystko na wysokim poziomie.

 

Ale.. Przy 3 kartach i 2 banknotach, całość jest grubości 2 telefonów i dość mocno odbija się na kształcie marynarki. Jak Wy sobie z tym radzicie? Brak portfela w marynarce? Klips do banknotów nie dla mnie...

Masz nadmiernie dopasowaną marynarkę ;)

A może nowy portfel jeszcze nie zgina się idealnie, a kiedy skóra się wyrobi, stanie się bardziej płaski?

Ja odpuściłem temat, kiedy po zakupie minimalistycznego portfela kilka razy każdego dnia okazywało się, że nie wziąłem karty Payback, a akurat jest promocja 5 x więcej punktów, nie mam karty lojalnościowej z restauracji i nie mogę odebrać darmowej kawy, zapomniałem karteczki po odbiór spodni od krawca, elektronicznej karty potrzebnej w pracy, numeru telefonu pięknej blondynki... Od tego czasu noszę maksymalistyczny portfel - w teczce lub latem w forumowej aktówce.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.