Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za post pod postem, ale tym razem pragnę poruszyć inną kwestię.

 

Panowie, jak wygląda kwestia doboru materiału na krawat. Otóż znalazłem kilka interesujących mnie materiałów (konkretnie kilka rodzajów wełny/kaszmiru) pytanie tylko czy nadają się one do tego celu? Innymi słowy czy z każdego materiału (w tym wypadku wełny) można wykonać krawat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się jak to jest prawnie ze zwrotem towaru zakupionego w sklepie stacjonarnym? Bo w internetowym sklepie Vistuli można zwrócić a w stacjonarnym? Nie ma jakiegoś paragrafu, że zawsze do 3 dni każdy musi przyjąć zwrot? Bo pani w Vistuli powiedziała, że niby zwrotu nie przyjmują, ewentualnie wymiana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj prawidła : http://answear.com/157788-salamander-professional-prawidla-z-drewna-cedrowego-meskie.html

Zakupu dokonałem w sklepie "Apia" gdzie wydaje mi się powinienem rozmawiać z profesjonalną obsługą. Pani przyniosła rozmiar 41 (taki jak rozmiar buta) i okazało się, że jest sporo luzu i prawidło nie wypełnia buta, zapytałem się czy tak ma być, gdy zobaczyła stwierdziła, że są za małe. Po dwóch minutach stanęło na rozmiarze prawideł  - 44.. Ja jestem laikiem, to są moje pierwsze prawidła i boję się, że rozciągną mi buta zarówno na długość jak i w podbiciu. Powiem tak, to jak prawidło opina buta to jest subiektywna ocena i ciężko abym Wam to przedstawił, jednak postaram się. Gdy naciskam buta w najszerszym miejscu, nie wyczuwam przestrzeni wolnej ( w mniejszych rozmiarach była ona wyczuwalna). Teraz rodzi się pytanie, jak rozróżnić czy prawidło leży idealnie czy nie napina nam skóry co może grozić rozciągnięciem? Co więcej poniżej szwu (tego pod sznurówkami) brak przestrzeni wolnej, natomiast powyżej szwu jest luz, tam prawidło nie dochodzi do samej skóry. Co więcej, jak wkładam to prawidło do buta i następnie wkładam część tylną w sensie dociskam rurkę, wkładam tylny element i puszczam, to przednie elementy się od siebie oddalają, rozchylają (tam jest niby ta regulacja tęgości) ale nie mam pojęcia czy tak powinno być..

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj prawidła : http://answear.com/157788-salamander-professional-prawidla-z-drewna-cedrowego-meskie.html

Zakupu dokonałem w sklepie "Apia" gdzie wydaje mi się powinienem rozmawiać z profesjonalną obsługą. Pani przyniosła rozmiar 41 (taki jak rozmiar buta) i okazało się, że jest sporo luzu i prawidło nie wypełnia buta, zapytałem się czy tak ma być, gdy zobaczyła stwierdziła, że są za małe. Po dwóch minutach stanęło na rozmiarze prawideł  - 44.. Ja jestem laikiem, to są moje pierwsze prawidła i boję się, że rozciągną mi buta zarówno na długość jak i w podbiciu. Powiem tak, to jak prawidło opina buta to jest subiektywna ocena i ciężko abym Wam to przedstawił, jednak postaram się. Gdy naciskam buta w najszerszym miejscu, nie wyczuwam przestrzeni wolnej ( w mniejszych rozmiarach była ona wyczuwalna). Teraz rodzi się pytanie, jak rozróżnić czy prawidło leży idealnie czy nie napina nam skóry co może grozić rozciągnięciem? Co więcej poniżej szwu (tego pod sznurówkami) brak przestrzeni wolnej, natomiast powyżej szwu jest luz, tam prawidło nie dochodzi do samej skóry. Co więcej, jak wkładam to prawidło do buta i następnie wkładam część tylną w sensie dociskam rurkę, wkładam tylny element i puszczam, to przednie elementy się od siebie oddalają, rozchylają (tam jest niby ta regulacja tęgości) ale nie mam pojęcia czy tak powinno być..

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

Luźna uwaga: w cenie tych prawideł, a nawet odrobinę taniej można kupić pełne cedrowe prawidła - te nie są pełne, nie wypełniają pięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagający jesteś, chłopie; to forum dyskusyjne, nie infolinia.

Ad meritum: moim zdaniem wszystko z prawidłami OK. To że się z przodu rozszerzają wynika z ich konstrukcji. Prawidła nie są w stanie rozciągnąć butów w stopniu zauważalnym dla użytkownika (czyli zmieniającym rozmiar obuwia), chyba że mowa o "butach" z atrapy skóry grubości kartki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawidła wchodzą do butów bez konieczności wkładania w to dużej siły, wypełniają but i przestrzeń między dwoma częściami prawidła zmniejsza się, choć cały czas pozostaje, to jest raczej ok. Fotki byłyby pomocne. Pytaj, jak najwięcej i pozostań na forum. :-) A to niewielkie nieporozumienie zostawmy na boku.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Misza za odpowiedź. Za chwilkę jak się uda wrzucę zdjęcia. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale u mnie w sumie jest odwrotna sytuacja. Gdy włożę przednią część prawidła to nie ma szpary a gdy wcisnę rurkę i ułożę w bucie tylną część prawidła to szpara się poszerza. Dlatego zastanawiało mnie, że być może prawidło jest zbyt długie do tego rozmiaru buta i rurka się zbytnio wciska aby się zmieścić i przez to rozchyla przednią część prawidła (skomplikowane to :D

Fotki może ułatwią interpretację :P

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najczęściej płacicie za zakupy w zagranicznych sklepach, kartą kredytową czy Paypalem? Zastanawia mnie opłacalność. Na stronie Paypal jest napisane, że pobierają opłatę za przeliczenie walut w wysokości 2,5-4% - tylko pytanie, od jakiego kursu i skąd go biorą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem kilkadziesiąt rzeczy z poza Polski i nigdy nie płaciłem haraczu PayPal, zawsze ten koszt był po stronie sklepu. Wyjątkiem był projekt forumowy zakupu butów bexley to z Francji, ale to był warunek sprzedawcy ze prowizja PayPal jest po mojej stronie.

A odpowiadając bezpośrednio - płace obydwoma sposobami, w zależności od nastroju albo stanu ducha i umysłu ;) czasem mi klawisze uciekają jak wpisuje hasło PayPal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem buty Allen Edmonds model Dalton - http://www.allenedmonds.com/aeonline/producti_SF0112_1_40000000001_-1?style=0116 . Buty bardzo skrzypia podczas noszenia. Skora z miejsca gdzie sa dziurki na sznorowki obciera sie ze skora z "jezyka" powodujac bardzo glosny halas. Mieliscie podobne doswiadczenie z butami za kostke? Myslicie, ze wraz z noszeniem ten halas zniknie/znacznie sie zmniejszy, czy te buty juz zawsze beda takie glosne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.