Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Marka własna Apartu, czyli Aztorin - niezłe zegarki. Sam mam jeden już dwa lata i sobie chwalę.

Aktualnie mam jeden; biała koperta, na bransolecie. Na drugi czy trzeci mnie aktualnie nie stać, więc chodzę codziennie z tymże Aztorinem- dwa lata minęły i stan idealny! :)

Także tą markę mogę polecić; solidne wykończenie, ładny, elegancki wygląd. W 800zł powinien się kolega zmieścić; jeśli nie, to wiem, że dosyć często Apart ma wyprzedaże.

Dla przykładu; ja swój kupiłem za 300zł; na początku był wystawiony za 1200zł ale ze względu na "włosowate zarysowania bransolety" cena zjechała w dół - ja nie narzekam. ;)

 

Z ciekawości - czy można wkleić zdjęcie, interesuje mnie biała koperta. Ceramika?

 

Argument, że po dwóch latach stan idealny, zwłaszcza że już w stanie "nowym" miał zarysowania, jest trochę kuriozalny. Rozumiem, że po prostu przez dwa lata nic złego się nie zdarzyło od strony mechanicznej ani estetycznej (poza - jak przypuszczam - całkiem naturalnymi mikroryskami)? Jeżeli tak, to jest to raczej typowe dla każdego względnie przyzwoitego zegarka i w związku z tym trudno, żeby ta przesłanka była wystarczająca do formułowania rekomendacji.

 

Koledze NeoTag - niezależnie od dość kontrowersyjnego na tym forum pytania o zegarek, który raczej nie ma być "elegancki" (archetyp zegarka eleganckiego - czyli prosta tarcza, niezbyt gruba i duża koperta, skórzany raczej niegruby pasek - niezbyt pasuje do "bluzki z długim rękawem) - polecić nalezy raczej coś firm specjalizujących się w zegarkach, jak Seiko, Citizen, Casio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Kolego Kyle - masz rację. 

Mogłem doprecyzować, że stan techniczny jest idealny.

Wcześniej miałem Diesel'a i to była porażka, bo wytrzymał rok...

No ale ktoś mi potem powiedział, żeby nie kupować zegarków od firm odzieżowych.

Co do Aztorina - bransoleta faktycznie porysowana, widać dobrze na zdjęciu. Natomiast szkło jest szafirowe, także nic na nim nie widać.

Pozdrawiam. ;)
 

post-5959-0-67068200-1415211537_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Aktualnie mam jeden; biała koperta, na bransolecie...

 

Widzisz różnicę między białym i srebrnym?

Kyleowi chodziło właśnie o to, czy Twój Aztorin ma kopertę w kolorze białym (stąd sugestia dotycząca ceramiki...)

 

Dla pełnej jasności - Twoja koperta jest srebrna, a tarcza biała... ;-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz różnicę między białym i srebrnym?

Kyleowi chodziło właśnie o to, czy Twój Aztorin ma kopertę w kolorze białym (stąd sugestia dotycząca ceramiki...)

 

Dla pełnej jasności - Twoja koperta jest srebrna, a tarcza biała... ;-)

Pozostaje dodać tylko, że doczytanie podstawowych informacji o zegarkach powinno być wciągnięte na listę wieczornych rozrywek godnych gentlemana, co powinno nastąpić zanim się zacznie o takiej tematyce np. blogować, a nie po tym fakcie :-).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup dwóch-trzech par szelek z dobrze znanej aukcji allegro:

 

http://allegro.pl/szelki-guma-35mm-skomponuj-sam-na-guziki-klipsy-i4747522305.html

 

ponieważ będę to moje pierwsze szelki, proszę o radę. Wiem, że szelek się nie pokazuje, ale jednak chciałbym kupić coś wizualnie dopasowanego do moich zestawów. Posanowiłem, że wezmę czerwone (lepszy "baranek" nr 17 czy gładka guma nr 18?) z czarnymi elementami skórzanymi, granatowe ze wzorem (nr 52) z brązową skórą (bo granatowe gładkie wydają mi się trochę nudne, jak myślicie?) a ewentualne trzecie... całe białe? A może szare z czarnym, gładkie granatowe z brązowym?

 

Dzięki za radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, bardzo cenne rady. A czy warto mieć szelki białe? Tak sobie myślę, że może być trudno je w idealnej bieli utrzymać, a nie ma nic gorszego jak coś 'prawie białego' przy białej koszuli. Nie tańczę zawodowo, na bale nie chadzam...

 

Ostatnie pytanie: czy kolor skóry w szelkach powinno się z grubsza dobierać do butów (jak pasek), czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie: czy kolor skóry w szelkach powinno się z grubsza dobierać do butów (jak pasek), czy niekoniecznie?

Moim zdaniem nie, ja mam w Thurstonach białe "łapki" i wcale mnie to nie razi - a białych butów oczywiście nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa - gdzie i komu oddajecie Panowie niepotrzebne już (oczywiście w stanie godnym przekazania potrzebującym) męskie rzeczy?!

 

PILNE, robię właśnie porządek ;)

 

A Misza już nie potrzebuje dla swoich podopiecznych? Swój płaszcz zawiozłem Miszy do domu, ale to było rok temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że pasują - byleby buty nie były zbyt formalne (mała ilość zdobień), a najlepiej jeśli będą zamszowe. Marynarka też nie może być gładka. Ja osobiście preferuje dżinsy zaprasowane w kant lub przynajmniej wyprasowane na płasko. Wymięte, z wypchanymi kolanami, albo o kroju relaxed fit nie pasują do takich stylizacji. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.