Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z Vistula jest problem. Mam 191cm wzrostu i 96cm w klatce. Vistula szyje marynarki, ktore sa dosc krotkie, wiec 182/96 odpadaja, natomiast 188/100 sa za tegie. W Bytomiu marynarki na 182 jeszcze ujda (ewentualnie 1cm trzeba odwinac rekaw). Niestety marynarek wyszczuplonych w rozmiarze 182/96 brak - tylko garnitury.

Juz calkowicie trace wiare w kupno marynarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z Vistula jest problem. Mam 191cm wzrostu i 96cm w klatce. Vistula szyje marynarki, ktore sa dosc krotkie, wiec 182/96 odpadaja, natomiast 188/100 sa za tegie. W Bytomiu marynarki na 182 jeszcze ujda (ewentualnie 1cm trzeba odwinac rekaw). Niestety marynarek wyszczuplonych w rozmiarze 182/96 brak - tylko garnitury.

Juz calkowicie trace wiare w kupno marynarki...

Sprawdzałeś w sklepie SS? Być może coś tam trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze w Lavardzie. Co prawda przeważnie nie ma nic ciekawego z marynarek, jeśli chodzi o wygląd, ale rozmiar 182 jest tam na mnie praktycznie zawsze dobry ze względu na dość dziwną rozmiarówkę. Problem jest tylko utrafić marynarkę 182/96, bo przeważnie lecą od 100 w klatce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu usiłuję kupić pasującą na mnie mniej formalną, granatową marynarkę. Niestety z powodu moich nietypowych proporcji jest to praktycznie niemożliwe (bardzo wysoki i bardzo szczupły). W akcie desperacji wpadłem na pomysł kupna garnituru i próby jego zdekompletowania. Niestety u producentów garniturów mniej formalnych jest jak na lekarstwo  :?

Czy którakolwiek z tych marynarek "obroni się" w zestawieniu z dżinsami bądź chinosami?

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-27a-167-k-2506-12331-p

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-21d-jz14-167-k-2831-14234-p

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-22c-167-k-2501-12266-p

 

Pierwsza i trzecia obroni się z chinosami z cienkiej bawełny, zaprasowanymi w kancik. Dżinsy odpadają, wymagają marynarki sportowej i z grubszej tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eu.suitsupply.com/en/coats/navy-overcoat/J296.html?start=3&cgid=Coats

http://eu.suitsupply.com/en/coats/grey-overcoat/J297.html?start=10&cgid=Coats

http://www.ctshirts.co.uk/mens-outerwear/mens-coats/Navy-slim-fit-covert-coat?q=gbpdefault||oc099nav|||||406,416,||||||||

 

Który z tych płaszczy jest najmniej formalny i najlepiej będzie pasował do chinosów/koszuli a niekoniecznie garnituru z krawatem? Czy to dobry wybór na zimę? Czy macie jeszcze jakieś inne propozycje na covert coat w kolorze niebieskim/granatowym w cenie do ok 1500 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Chyba jednak faktycznie pozostaje mi poszukiwanie niemozliwego, bo chcialbym zeby marynarka przede wszystkim pasowala do nieformalnych stylizacji.

Co do Lavarda - mam od nich kurtke pikowana - milo zaskoczylo mnie, ze produkuja kurtki w rozmiarowce podwojnej, czyli wzrost i obwod klatki - to prawdziwa rzadkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wyprasować płaszcz z kaszmiru nie uszkadzając włókna i nie wyświecając go? Według metki niedopuszczalne jest użycie pary, a maksymalna temperatura żelazka to 110C. Czy w takim razie prasowanie przez wilgotną, bawełnianą ściereczkę również jest zabronione? Szczerze mówiąc, gdy myślę o prasowaniu tego cuda, dostaję tiku nerwowego w lewym oku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało, że spodnie z niepodwiniętymi nogawkami prezentują się bardziej elegancko, ale ostatnio zauważyłem, choć nie wiem czemu tak jest, że podwinięte nogawki zwyczajnie wyglądają lepiej, ładniej akcentują kontrast pomiędzy butami a spodniami. Jak wy zapatrujecie się na tę sprawę? Niestety, wszystkie spodnie mam idealnie skrócone, więc podwijanie nogawek na chwilę obecną odpada, ale zastanawiam się, czy przy następnej parze nie zostawić sobie kilku centymetrów na dwukrotne podwinięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapatruję tak, że przy chinosach do głowy by mi nie przyszło żeby podwijać, ale już ew. jeansy tak, ale tylko w zestawieniu z trzewikami. To są buty wyższe, więc można mieć spodnie normalnej długości i można podwijać, w zależności od tego, ile buta chce się pokazać.

 

Innymi słowy, podobnie jak to robi na swoich zdjęciach Mr.Vintage:

 

MrVintage-pl-Kamizelka-121.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie znawców męskigo ubioru.Czy można jeszczedziś kupić koszulę z mankietami do szpilek i ładne szpilki? Czy trzeba szukać w antykwariatach?

 

Mankietami na szpilki czy na spinki? Nigdy nie słyszałem o mankietach zapinanych na szpilki (tylko guziki lub spinki, ew wersje hybrydowe), za to istnieją kołnierzyki na spinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chodzi o koszulę zapinaną na guziki jubilerskie?

 

Ja osobiście spotkałem się kiedyś na bazarze na Kole z taką nazwą dla spinek (notabene rozmowa dotyczyła faktycznie spinek przetykanych, bez ruchomego zapięcia) - jednak rozmówcy byli przedwojenni, jak wnoszę po wyglądzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.