Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jasnoszary garnitur,  taka sama kamizelka, czarne oxfordy, biała koszula, biała poszetka. Czy pasuje do tego bardzo ciemny krawat z grenadyny? Właściwie to mówiąc ciemny mam na myśli czarny. Zestaw do noszenia codziennego a mam problem z tym czy czarny krawat nie jest zarezerwowany dla pogrzebów.

 

Załączam zestaw który tworzę, jeszcze nie będzie to zdjęcie mojego garnituru ale powoli taki tworzę :P

 

https://www.facebook.com/SUITSonUSA/photos/pb.121349517944687.-2207520000.1415656380./673676479378652/?type=3&theater

 

Pozdrawiam,

Mateusz

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odczucia subiektywne. Dla mnie czarne krawaty są nudne i pasują jedynie do czarnych garniturów (czyli bardzo formalnych).

Skarpetki w Twoim przypadku pod kolor krawata, ponieważ poszetkę masz białą... a białe skarpetki w takiej stylizacji to już awangarda ;) Oczywiście mogą być ciemniejsze, mogą być też czarne/szare z granatowymi detalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to dziwne w takim razie, że go tak ubrali. Skarpetki najlepiej dobrać pod kolor garnituru czy krawatu bo jestem zdezorientowany?

 

Bo oni tam generalnie nie mają za dobrych garniturów, przynajmniej oceniając po paru pierwszych odcinkach (nie wciągneło mnie). Jeśli chodzi o Twoje drugie pytanie to ja nie słyszałem o tym, żeby skarpetki dobierać do krawata. Dobierasz albo do butów albo garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszetka ma to do skarpet, że jest dodatkiem - podobnie jak krawat, których kolorystyka determinuje kolor pozostałych elementów. Czyli - jeśli miałbyś bordową poszetkę i granatowy krawat to odpowiednie byłyby zarówno bordowe jak i granatowe skarpety. A mając białą poszetkę, nie powinieneś zakładać białych skarpet.

 

Możliwości jest wiele, czarny krawat to zdecydowanie najmniejsza linia oporu. Ciekawa mogłaby być różowa malklerka i purpurowy krawat.

Krawat to element ozdobny, jeśli ginie pośród klap lub jest przesadnie poprawny (nudny) to nie spełnia swojej roli, czyli de facto jest bez sensu.

 

964612227_01.jpg455123502_576.jpgemerald-green-necktie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że szukasz tutaj potwierdzenia swojej tezy jakoby czarny krawat był najbardziej odpowiedni do takiego garnituru... Może problem w tym, że na starych filmach wszystkie krawaty wyglądają na czarne?

 

Skarpety mogą pasować do garnituru jak i dodatków, to kwestia upodobań. Ja lubię gdy na dole dla równowagi też występuje kolor. Poza tym - skarpety to raczej element uznawany za bieliznę, i jest widoczny w niewielu sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę, żeby kolor skarpet dobierać do koloru poszetki/krawata ;)

 

3 wersje, które widziałem i o których czytałem na forach i blogach:

 

1. Dobrane pod kolor spodni

2. Dobrane pod kolor butów

3. Skarpetki fantazyjne - czyli mogą być we wzory, mogą kolorem odbiegać od całości i stanowić pewien rozpoznawalny element, wyróżniać się. Wymaga wyczucia.

 

Wybierając któreś z pierwszych dwóch będzie się zawsze wyglądało ok. Ale - trzeba się liczyć z tym, że prezentując się tu na forum w poprawnych skarpetkach może być tak, że usłyszy się coś w rodzaju "tylko poprawne" bądź "ok, ale nudne". Trochę to przypomina słynny murek z Pitti Uomo, gdzie żeby zaistnieć jakoś szczególnie na zdjęciach, trzeba garściami czerpać z włoskiej sprezzatury.

 

Wybierając trzecie oczywiście może się zdarzyć tak, że przypadkiem będą te skarpety pod kolor krawata czy poszetki, ale u mnie byłby to raczej przypadek. Oczywiście jeśli to ma ręce i nogi w kształcie ostatecznym, można się kierować czymkolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za „bezpieczne” skarpety raczej nikt Ci głowy nie urwie. De gustibus non est disputandum. Ja lubię skarpety kolorowe, pasujące do muchy/krawata albo nawet poszetki (kiedy tych pierwszych brak). Jeśli wybierać kolor skarpet nie pasujący do butów czy garnituru, to do czego powinien pasować, jeśli nie do dodatków? Skarpety pod kolor butów nigdy mi się nie podobały (czarne buty i czarne skarpetki mogą być ok, ale koniakowe buty i brązowe skarpetki to porażka), pod kolor garnituru owszem - choć tutaj zawsze brakuje mi tej równowagi tonalnej z górą. Mam kilkanaście par Happy Socks i wielu z nich jeszcze nie używałem, bo po prostu mi nie pasują - ale większość noszę na zmianę z jednolitymi kolorowymi skarpetami (racing green, bordo, fiolet, złoto). Dzisiaj do czerwonej muchy zakładam granatowe happy socksy w czerwone kropy :) (granatowe są też spodnie)

 

Pozytywne połączenie jakie mi się jeszcze udało zrobić to garnitur w kratę księcia, koniakowe buty+ grafitowe skarpety i brązowy krawat (brązowy jedwab przez swój blask pasuje do koloru obuwia znacznie bardziej, niż matowy kolor skarpet).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o fantazyjnej, jedwabnej kolorowej poszetce, grających kolorystycznie krawacie i skarpetkach na studniówkę? Będzie to faux pas czy pozytywnie się wyróżni na tle białych tv fold'ów i pustych brustaszy? A może jednak lepiej zostać przy tej białej poszetce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO zależy od "klimatu" jaki teoretycznie powinien panować. Jeśli Jest zrobiona jako pierwszy prawdziwy bal, to nie godzi się na bal zakładać fikuśnych elementów (typu kolorowe, wzorzyste skarpetki, fikuśna mucha jak najbardziej). Z kolei jeśli nie ma ciśnienia na elegancję i wiadomo, że sala gimnastyczna nadaje specyficznego charakteru, to myślę, że ekstrawaganckie (w porównaniu do szarej masy, która pewnie założy czarne koszule i czarne śledzie) elementy będą ekstra.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.