Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, moje pytanie może zabrzmieć dość nietypowo (ale w końcu od takich pytań jest ten wątek). Szukam stroju wieczorowego, najchętniej smokingu. Wybranka twierdzi, że najbardziej do twarzy mi w odcieniach brązu (mam dość ciemną karnację). Czy wiedzą Panowie, gdzie mógłbym znaleźć smoking w takim kolorze?

Proponuje nie szukać takich cudów w ogóle.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może rozwinę, żeby było jaśniej - podstawową zasadą smokingu jest jego wieczorowy charakter. Nie zakłada się go w dzień, dopiero po zmroku bądź po umownej godzinie 18. 

 

Brązowego garnituru z kolei kategorycznie nie zakłada się po godzinie 18, bo to dzienny strój o charakterze w zasadzie roboczym.

 

Jak widzisz, powyższe zasady się wzajemnie wykluczają. Brązowy smoking to niemalże oksymoron.

 

Jeżeli masz dość ciemną karnację, to chyba nie powinno być z czernią smokingu - wszak jednym z zarzutów w kierunku ciemnych kolorów zdaje się być fakt, że blado przy nich wypadamy (czarne koszule, czarne marynarki itd.). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny smoking jest czarny lub midnight blue (czyli granat wpadający w czerń). Wyjątek to smoking tropikalny gdzie marynarka ma jasny kolor i tutaj jasny brąz wpadający w beż miałby sens, ale taki smoking ma u nas zastosowanie tylko latem i to słonecznym.

Owszem, współcześnie robi się też w innych kolorach, a nawet w kratę, ale tego typu stroje nadają się na imprezy albo mało oficjalne, albo mocno ekstrawaganckie.

Jeśli zatem potrzebujesz typowego stroju wieczorowego to, parafrazując Henry'ego Forda, możesz wybrać jaki chcesz, pod warunkiem, że będzie to czarny* smoking. :mrgreen:

* względnie midnight blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam także pytanie co do rękawiczek irchowych. Jest to dość specyficzna skóra... czy te rękawiczki żółkną z czasem? Pytam, ponieważ na niektórych zdjęciach (gdzie są faktycznie używane/noszone) rękawiczki są w zasadzie żółte - co mi się podoba, a te Kuca beżowe: http://kalta.pl/pl/p/Meskie-rekawiczki-irchowe-klasyczne/19

 

Kolor irchy będzie z czasem naturalnie ciemnieć. Intensywnośc i naysycenie koloru żółtego zależy od ilości i sposobu użycia tranu w procesie garbowania (tłuszczowe). To właśnie przez tran ircha ma taki kolor.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpel - nie wpadłem na to, choć kropki widziałem :) pekari wydawały mi się bardziej brązowe. Ale swoją drogą... można je samemu zabarwić - jestem ciekaw, czy np. roztwór wodny z odrobiną kurkumy dałby radę, albo po prostu farby Saphira.

 

Franz - te rękawiczki mają świetny kolor, ale są przekombinowane - wolałbym bardziej dyskretne zapięcie... No i to skóra licowa, ja wolałbym jednak zamsz jak u Kuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o poniższej marynarce:

 

http://www.bytom.com.pl/marynarki,marynarka-bd2-02-17a-177-k-2541-12686-p

 

Mam wątpliwości co do kształtu kieszeni - być może wynika z dość grubego materiału?

A mnie bardzo ciekawi rozmiarówka. Wszystkie są w rozmiarówce standardowej A, a jedna sztuka jest niby w rozmiarze wyszczuplonym 182/96/88. Zastanawiam się, czy to nie przypadkiem błąd, zwłaszcza, że zawsze jest jak już rozmiar 182/96/84  :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! Kieszenie wydawały mi się jakieś takie "przyciężkawe" i trochę kwadratowe w porównaniu do tego co oferuje np. Suit Supply lub inni producenci z podobnego przedziału cenowego. Być może były to jednak niezasadne obawy.

 

 

Kieszenie jak kieszenie - guzik jest bardzo wysoko, a ramiona będą mocno wypełnione i bardzo sztywne.

 

Tego właśnie się obawiałem. Pozostaje zatem dołożyć te kilka "stówek" i cieszyć się z SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stenstroms nie oferuje garniturow ani tkanin garniturowych. To firma koszulowa. Mysle, ze autor pytania wlasnie z ich strony pozyskal to zdjecie.

Jeśli pozyskał z ich strony, to warto tam poszukać info, czyje ubrania są użyte do sesji lub spróbować po prostu do nich napisać. Duże i profesjonalne firmy mają bardzo często bardzo przyjazny customer service, więc ja bym spróbował, gdyby mnie to ciekawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu usiłuję kupić pasującą na mnie mniej formalną, granatową marynarkę. Niestety z powodu moich nietypowych proporcji jest to praktycznie niemożliwe (bardzo wysoki i bardzo szczupły). W akcie desperacji wpadłem na pomysł kupna garnituru i próby jego zdekompletowania. Niestety u producentów garniturów mniej formalnych jest jak na lekarstwo  :?

Czy którakolwiek z tych marynarek "obroni się" w zestawieniu z dżinsami bądź chinosami?

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-27a-167-k-2506-12331-p

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-21d-jz14-167-k-2831-14234-p

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-22c-167-k-2501-12266-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi i trzeci to wełna 120'S - do tego pierwszy nie ma patek, co jest charakterystyczne dla krojów wizytowo/wieczorowych (smokingi) - raczej odpadają. Jeśli już, to nr 1 i to tylko z chinosami prasowanymi na kant. A i to nie jest 100%, choć skośne kieszenie i mikrowzór działają tu na korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.