Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zaopatrz się w jakiekolwiek przyzwoitą bieliznę termiczną (na przykład https://www.underarmour.com/en-us/mens-heatgear-sonic-compression-leggings/pid1243382-001) i każde Twoje spodnie będą wystarczająco ciepłe. Zaraz pewnie część forumowiczów oburzy się, że ośmieliłem się polecić coś ze sztucznych materiałów, no ale trudno :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam coś pod spód - mam cienkie kalesony z wełny z merynosów, wyprodukowane przez firmę Kwark, które zmieniają spodnie niefortunnie nazywane "całorocznymi" w zimowe. Spodnie z tweedu to świetna sprawa, ale ten materiał drapie, oj drapie, nawet przed podszewkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ma może krawat z grenadyny z poszetka.com ?

Coś takiego: http://www.poszetka.com/product-pol-1620-KRAWAT-z-grenadyny-garza-fina-.html

Napisane jest, że podszewka z innego materiału niż krawat. Jaki to materiał wiecie może? I czy podszewka jest na całej długości krawata? (W sensie chodzi mi o wypełnienie. Już się teraz pogubiłem i nie wiem czy to jest to samo :P) No i jak leży, czy węzeł jest fajny, sztywny, czy jak flak?

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem garnitur trzyczęściowy, w spodniach są szlufki. Z tego co kojarzę do garnituru trzyczęściowego nie nosimy paska, a szelki. Czy w taki przypadku nie będą źle wyglądać widoczne szlufki? Logika podpowiadałaby udać się do krawca w celach ich usunięcia, kupno szelek na guziki. Domyślam się, że producent chciał dać wybór czy ktoś będzie chodził w zestawie dwuczęściowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam pytanie odnośnie promocji w Vistuli i Bytomiu. Byłem dzisiaj rodzimej kieleckiej galerii Echo i promocja w Bytomiu obowiązuje do dziś. Ba, nawet na stronie internetowej zniknęły wszelkie promocje które rzekomo do dziś obowiązywały, a dziś jeszcze nie minęło, prawda? :) Przechodzę do sedna: czy w okolicach świąt, bądź po świętach będzie można się spodziewać czy to w Vistuli czy w Bytomiu jakiś większych wyprzedaży? Niestety wcześniej za bardzo nie śledziłem w których okresach te wyprzedaże zdarzają się najczęściej, więc nie wiem czy czekać czy brać tę promocję z Vistuli -30% na wszystko. Btw. Szukałem garnituru na studniówkęw 100%z wełny. Pan ekspedient pokazał mi model garnituru, którego marynarka ma po prawej stronie dodatkowo przyszytą patkę, bardzo mi się spodobał, lecz niepokoi mnie dlaczego Vistula nie ma w swojej ofercie garniturów z szerszymi klapami, tylko wszystko u nich idzie w kierunku "odchudzenia", pomniejszenia itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ernestson czyli uważasz, że do trzyczęściowego garnituru nie zakładać nic? Statystyka mnie nie interesuję tylko zasada. 

Teraz nawet spodnie od smokingu mają szlufki, nie popieram tego, ale tak jest. Nie wmawiaj więc sobie, że producent chciał pozostawić jakiś wybór ;) już widzę tłumaczenia sprzedawczyń gdyby spodnie nie miały szlufek :D chętnie bym posłuchał takiego kabaretu. Zobacz czy puste szlufki nie wypychają za bardzo kamizelki, jeśli nie to noś go z szelkami (trzeba będzie dorobić guziki) , a gdy najdzie Cię ochota na niezakładanie kamizelki to po prostu założysz pasek. Jeśli wypychają to nie wiem, pozostaje Ci noszenie go jako garnituru dwuczęściowego albo udanie się do krawca, chociaż nie wiem czy taka przeróbka jest do końca możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ernestson czyli uważasz, że do trzyczęściowego garnituru nie zakładać nic? Statystyka mnie nie interesuję tylko zasada. 

 

Nie odpowiadałem na pytanie co zakładać bo go nie zadałeś, tylko na rozważania co kierowało producentem kiedy decydował o zrobieniu spodni ze szlufkami. 

 

Z tym paskiem to chyba nie jakiś kanon tylko pragmatyka. Klamra pod kamizelką może słabo wyglądać.

Jeżeli masz ochotę nosić szelki to przerób spodnie. Jak się dobrze trzymają bez niczego to tylko pozbądź się szlufek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ma może krawat z grenadyny z poszetka.com ?

Coś takiego: http://www.poszetka.com/product-pol-1620-KRAWAT-z-grenadyny-garza-fina-.html

Napisane jest, że podszewka z innego materiału niż krawat. Jaki to materiał wiecie może? I czy podszewka jest na całej długości krawata? (W sensie chodzi mi o wypełnienie. Już się teraz pogubiłem i nie wiem czy to jest to samo :P) No i jak leży, czy węzeł jest fajny, sztywny, czy jak flak?

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

 

Mam taki krawat (garza fina) tylko w innym kolorze. Nie umiem powiedzieć z czego zrobiona jest podszewka, ale jest ona bardzo cienka i nie ma już żadnego wypełnienia. Wg mnie węzeł wychodzi bardzo ładny (wiążę podwójny prosty). Zdarza się, że krawat się delikatnie się luzuje. Co ważne, oryginalna długość krawata, to 150 cm. Przy moim wzroście (180 cm) nie udało się zawiązać ładnego węzła, musiałem krawat skrócić o ok 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam pytanie odnośnie promocji w Vistuli i Bytomiu. Byłem dzisiaj rodzimej kieleckiej galerii Echo i promocja w Bytomiu obowiązuje do dziś. Ba, nawet na stronie internetowej zniknęły wszelkie promocje które rzekomo do dziś obowiązywały, a dziś jeszcze nie minęło, prawda? :) Przechodzę do sedna: czy w okolicach świąt, bądź po świętach będzie można się spodziewać czy to w Vistuli czy w Bytomiu jakiś większych wyprzedaży? Niestety wcześniej za bardzo nie śledziłem w których okresach te wyprzedaże zdarzają się najczęściej, więc nie wiem czy czekać czy brać tę promocję z Vistuli -30% na wszystko. Btw. Szukałem garnituru na studniówkęw 100%z wełny. Pan ekspedient pokazał mi model garnituru, którego marynarka ma po prawej stronie dodatkowo przyszytą patkę, bardzo mi się spodobał, lecz niepokoi mnie dlaczego Vistula nie ma w swojej ofercie garniturów z szerszymi klapami, tylko wszystko u nich idzie w kierunku "odchudzenia", pomniejszenia itd. 

 

Po Świętach będą wyprzedaże w obydwu markach. W Bytomiu były też promocje w stylu 50% po przekroczeniu kwoty chyba 3000 zł, ale nie pamiętam kiedy. Generalnie o Bytomiu trudniej mi się wypowiedzieć, bo ich modele nie pasują na mnie, więc nie śledzę promocji. Jeżeli chodzi o Vistulę, to niepopularne rzeczy (np. garnitury we wzory, marynarki z grubszych tkanin itp.) są przeceniane po Nowym Roku nawet o połowę. Jeżeli chodzi o standardowe garnitury (pewnie gładki jest Ci potrzebny), to wydaje mi się, że promocje mogą nie przekroczyć obecnie oferowanych 30%, choć wiadomo trudno to przeiwdzieć.

 

Jeżeli chodzi o klapy w Vistuli. Pewnie Pan pokazał Ci linię RED (najbardziej wyszczuploną) i taką czasami z niekoniecznie potrzebnymi bajerami. Standardowa czarna linia ma szersze klapy, Lantier też. Jeżeli i to Cię nie satysfakcjonuje, to w Bytomiu zdaje się są jeszcze szersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Świętach będą wyprzedaże w obydwu markach. W Bytomiu były też promocje w stylu 50% po przekroczeniu kwoty chyba 3000 zł, ale nie pamiętam kiedy. Generalnie o Bytomiu trudniej mi się wypowiedzieć, bo ich modele nie pasują na mnie, więc nie śledzę promocji. Jeżeli chodzi o Vistulę, to niepopularne rzeczy (np. garnitury we wzory, marynarki z grubszych tkanin itp.) są przeceniane po Nowym Roku nawet o połowę. Jeżeli chodzi o standardowe garnitury (pewnie gładki jest Ci potrzebny), to wydaje mi się, że promocje mogą nie przekroczyć obecnie oferowanych 30%, choć wiadomo trudno to przeiwdzieć.

 

Jeżeli chodzi o klapy w Vistuli. Pewnie Pan pokazał Ci linię RED (najbardziej wyszczuploną) i taką czasami z niekoniecznie potrzebnymi bajerami. Standardowa czarna linia ma szersze klapy, Lantier też. Jeżeli i to Cię nie satysfakcjonuje, to w Bytomiu zdaje się są jeszcze szersze.

 

 

 
To chyba był ten garnitur: http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-67732 . Z tego co widzę, to nie jest z linii Vistula Red. 
 
Co do szerszych klap, to podobają mi się garnitury typu power suit, z szerszymi i ostrymi klapami. Do tego granatowy (8cm) krawat z grenadyny i biała, lniana poszetka. Tak to sobie mniej-więcej wyobrażałem. Nie jest to moja studniówka (swoją miałem rok temu), lecz mojej koleżanki i chciałbym dobrze wyglądać. Chyba coś takiego we mnie siedzi, że chciałbym się pokazać jako najlepiej ubrany chłopak na studniówce i ogólnie nie chciałbym, by moja koleżanka wycinała mnie, gdy będzie wstawiać zdjecia ze studniówki na facebooka :D
 
PS. Poza tym, niedługo sesja, być może też rozmowa o pracę i dobrej jakości garnitur na pewno się przyda. W mojej szafie wiszą 2, jednak z 30% poliestrem, więc chciałbym sobie nabyć coś ze 100% wełny (lub z niewielką domieszką jedwabiu).
 
Co możecie powiedzieć o garniturach Pawo albo Lancerto? Konkurują jakoś z tymi dwiema wymienionymi przeze mnie markami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron,

 

Tak się składa, to Vistula miała promocje o 50% po przekroczeniu progu.

 

@Ligenz,

 

Wyprzedaże tych dwóch firm mamy praktycznie cały rok. Radzę zapisać się do newslettera bytom i vistulii i śledzić ich promocje.  

 

 

Ostatnio Mr Vintage popełnił artykuł na ten temat:

http://mrvintage.pl/2014/11/niekonczace-sie-promocje-czyli-jak-rabatem-wkurzyc-klienta.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron,

 

Tak się składa, to Vistula miała promocje o 50% po przekroczeniu progu.

 

@Ligenz,

 

Wyprzedaże tych dwóch firm mamy praktycznie cały rok. Radzę zapisać się do newslettera bytom i vistulii i śledzić ich promocje.  

 

 

Ostatnio Mr Vintage popełnił artykuł na ten temat:

http://mrvintage.pl/2014/11/niekonczace-sie-promocje-czyli-jak-rabatem-wkurzyc-klienta.html

Potwierdzam przez cały rok otrzymuję powiadomienia w postaci sms'owej o wyprzedażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrJacob

Bytom też ma promocje po przekroczeniu kwoty http://www.aktualnerabaty.pl/bytom-znizka-do-50/

 

@ligenz

Faktycznie ten garnitur ma niezbyt ciekawą marynarkę. Wydaje mi się, że model Luis ma szersze klapy (przynajmniej trochę szersze). Posiadam ten http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65293 w rzeczywistości nie jest taki matowy i ma głęboki kolor. Pewni chodzi Ci o coś takiego http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd2-01-21d-167-k-2831-14234-p niestety ten model uszyty jest z wełny o trochę grubszym splocie, przynajmniej widać tak na zdjęciu.

 

Jeżeli chodzi o Pawo, to mam jeden garnitur od nich (ma prawie 4 lata) i jestem zadowolony. Dla mnie problemem z tym sklepem jest to, że duża część garniturów to nie 100% wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.