Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, pytanie z motywem świątecznym: zakupione pod choinkę dla seniora Herringi Knightsbridge w tęgości G są sporo za długie i jednocześnie za małe przy podbiciu (przyszwa brzydko się rozchodzi). Czy możecie polecić jakiś model wiedenek dla osób z wysokim podbiciem (najlepiej w podobnym przedziale cenowym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się gdzieś kupić muchę bez żadnych metalowych instalacji w postaci haczyków, karabinków, oczek i tym podobnych ?

Chcę taką: http://eleganckipan.com.pl/muszki/1685-bordowa-mucha-jedwabna-wiazana-w-biale-kropki.html#   ale wydaje mi się, że tu tez są te cuda, bo w opisie jest "płynna regulacja rozmiaru"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się gdzieś kupić muchę bez żadnych metalowych instalacji w postaci haczyków, karabinków, oczek i tym podobnych ?

Chcę taką: http://eleganckipan....le-kropki.html#   ale wydaje mi się, że tu tez są te cuda, bo w opisie jest "płynna regulacja rozmiaru"

 

Najprościej będzie skontaktować się z przedsiębiorstwem MM Krawaty w Warszawie i zwyczajnie zamówić muchę na wymiar.

Pewnie w zagranicznych sklepach jest opcja MTM dla much, ale to będzie kosztowało taczkę hajsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bytom.com.pl/garnitury-promocja,garnitur-tokyo-2-209-k-1999-10373-p - jak ocenicie ten garnitur w aktualnej cenie? W zamyśle garnitur przede wszystkim na ślub, później również okazyjne konferencje, spotkania bardziej formalne.

Dzisiaj idę mierzyć, ale chciałem przy okazji prosić o ogólną opinię nt samego garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ma nietypowe ostre klapy (jak dla mnie za wąskie, powinny być nieco szersze jednak o jakieś 2 cm przynajmniej), jedno rozcięcie nadaje mu mniej formalny charakter, to stebnowanie nie przypadło mi do gustu oraz ukośne kieszenie w spodniach. Kolor podoba mi się, widziałem go także na żywo w czasie jednego ze spacerów i wyglądał nawet fajnie.

Podsumowując, gdyby nie pojedyncze rozcięcie, zbyt wąskie klapy i kieszenie w spodniach to może i sam bym się w niego wyposażył. Warto zwrócić także uwagę na materiał, 2% elastanu, może mało, może dla niektórych dużo i powinien być 100-procentowo wełniany, kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukać w Bytomiu, może zamiast proponowanego przez Ciebie Florence-4. wybierz Florence-5, jest nieco jaśniejszy i ma boczne rozcięcia, ewentualnie dołóż nieco pieniędzy i sprawdź ten lub Milano-1, bądź jeśli czas nie goni może opcja Szyty na zamówienie Cię zadowoli (np. proponowana przez Mr Vintage'a tkanina NS 05). Pochodź też po innych sklepach z garniturami - Vistula, Lavard, Lancerto, etc., lub jeśli masz możliwość poszukaj po outletach. Możesz też sprawdzić SuitSupply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Florence 5 znacznie za jasny dla mnie.

Tokyo niezły, chociaż klapy faktycznie aż dziwnie wyglądają.

Milano tez akurat mierzyłem i chyba najkorzystniej wyszedł. Dzisiaj raz jeszcze idę porozmawiać o szyciu - zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Do Próchnika i innych marek zajdę jeszcze raz, chociaż już chodziłem i przyznam się, że Bytom i Albione wyszły najlepiej. Vistula w tym przedziale cenowym nie zrobiła na mnie wrażenia, Próchnik miał dość maly wybór w granatach, podobnie Lavard. SuitSupply jakoś sie obawiam i chyba wolałbym kupic coś po przymierzeniu, zwłaszcza, że widzę jak ogromne różnice sa w dopasowaniu niby takiego samego rozmiaru.

 

 

Jeszcze jedno pytanie, czy kieszenie bez patek, zamknięte klapy, brak stebnowania i dwa rozcięcia będą się nadawały zarówno do użycia garnituru na okazję formalną - ślub, jak i na spotkanie biznesowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.