Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Niezobowiązujący wypad do knajpy/baru w trzyczęściowym garniturze z zamkniętymi klapami? ;)

 

Moim zdaniem można trochę zluzować, taki garnitur jest na tyle formalny w swojej formie, że kolor brązowy niewiele mu odbierze i do pracy do godziny 16 spokojnie można założyć. Oczywiście zakładając, że jest klasycznie wełniany, a nie np. tweedowy.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odnosimy się do dzisiejszych czasów to i tak najlepiej kamizelkę wyrzucić do śmieci. 

Zależy jaki to odcień brązowego, oczywiście z tym, że do pracy nie można trochę mnie poniosło. Miałem raczej na myśli pracę biurową albo spotkania biznesowe z klientami, jeżeli obowiązuje luźny dress code to założyć można praktycznie wszystko, więc brązowy garnitur także :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie - przeszłe czasy są mitologiczne :) Zwróć uwagę, że do ścisłych zasad męskiej elegancji stosowali się dżentelmeni, których stosunkowo było nie dużo. Garnitury nosiło się powszechnie, także przez niższe klasy społeczne. Myślisz, że stosowali zasadę np. "no brown after 6"? Ja uważam, że wielu chodziłoby całe życie nago... :)

 

Akurat nie jestem obrońcą brązowych gładkich garniturów trzyczęściowych, ale nawiązywanie do zasad używania tego odcieniu "na wsi" lub "na spacerze" jest mało adekwatne. Na wieś to dziś większość "Warszawian" jeździ do ojców po jajka, a nie do prowincjonalnej rezydencji :) Jak stoję w piątki w korkach, to nie zauważam brązowych nieformalnych garniturów :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze, że nie zauważasz bo brązowe garnitury są dość problematyczne. Nie wyglądają zbyt elegancko, jak ze wszystkimi tego typu kolorami trzeba uważać czy nie kontrastują za bardzo/zlewają się z naszą karnacją. Kiedyś czytałem, że osoby ubrane w ten kolor odbieramy jako mniej poważne i są bardzo niewskazane w biznesie. 

I nie rozumiem dlaczego nawet "do ojców po jajka" nie można pojechać w garniturze, no chyba, że przy okazji zostaniemy zaciągnięci do dojenia krów czy innych podobnych czynności :D Na spacer również wydaję mi się ok, nieraz widzę starszych panów ubranych w szarości/brązy po prostu spokojnie przechadzających się po parku. Kwestia jakości i dopasowania pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia, ale zdarzają się też tacy, którzy wyglądają elegancko i z klasą. Na taki spacer znacznie lepiej nadaje się garnitur brązowy od np. dostojnego granatu.

A "no brown after 6" odnosi się chyba głównie do butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, dostałem prezent od swojej kobiety - spinki i białą jedwabną poszetke. Czytałem kiedyś, że biały kolor to jedyny kolor w którym jedwab nie jest wskazany, że idealny jest len. Moja bidulka nie zna się aż tak dobrze na temacie aby wiedzieć takie rzeczy no i teraz mam dylemat. Czy do garnituru formalnego mogę włożyć ten biały jedwab. Czy to serio aż tak źle się układa, że nie będę w stanie osiągnąć tego tv fold czy jak to się tam nazywa? :P

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.