Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcę spróbować tradycyjnego golenia. Ponieważ brzytwa dobrej jakości jest bardzo droga, a nie chcę kupować rzeczy słabej jakosci, wacham się między brzytwą na żyletki a maszynką na żyletki. Czy brzytwę na żyletkę opłaca się w ogóle kupować? Które narzędzie zapewnia lepsze golenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcę spróbować tradycyjnego golenia. Ponieważ brzytwa dobrej jakości jest bardzo droga, a nie chcę kupować rzeczy słabej jakosci, wacham się między brzytwą na żyletki a maszynką na żyletki. Czy brzytwę na żyletkę opłaca się w ogóle kupować? Które narzędzie zapewnia lepsze golenie?

 

Zobacz tutaj: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/273-temat-ostry-jak-brzytwa/?hl=brzytwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując offtopic - brzytwy na żyletki nie polecam, goli się nią skrajnie inaczej niż tradycyjną brzytwą głównie przez profil ostrza - poza tym, jej (żyletki) powierzchnia jest mniejsza. Nie będzie to więc nawet wstęp. Zdecydowanie polecam maszynki, o ile nie zamierzasz się w to "bawić", a po prostu skutecznie i łatwo się golić. Kolega też bawił się brzytwą na żyletki, zaklinając jaka to brzytwa jest doskonała - do czasu gdy dostał ode mnie 70 letnią Gillette. Ja zaczynałem od brzytew ale uznałem, że to przerost formy nad treścią, a różnicy w rezultatach - względem Timora - nie dostrzegam żadnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzz_1, podlegają. w TK maxx w City Center w Poznaniu były w grudniu paski Allen Edmonds za 59 zł (z bodajże 300 zł) - duży wybór, bardzo dobrej jakości skóra, made in USA :-) Paski MD też są bardzo fajne.

 

WoDzU, wszystko zależy od sylwetki i tego co nosi się pod spodem. Ja nie jestem bezwzględnym zwolennikiem nisko umiejscowionych guzików. Z doświadczenia wiem, że osoby krępe i z rozbudowaną klatką piersiową lepiej wyglądają w marynarkach z wyżej umiejscowionym guzikiem - podobnież sytuacja się ma w przypadku, gdy nie nosimy krawata, a muchę. Wtedy w marynarce z nisko umiejscowionym guzikiem powstaje duża, jasna powierzchnia (koszuli) która wybija się na pierwszy plan. Sytuację wtedy ratuje tylko kardigan lub sweter. Nie ma oczywiście reguł, ale to wnioski wyciągnięte z obserwacji i własnych doświadczeń :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba dać za dobrej jakości pasek? Z mojego rozeznania wynika ze conajmniej €80 i w dodatku paski nie bardzo podlegają wyprzedażom. Szukam granatowego paska i na razie znalazłem Magnanni za €90.. Czy to jest drogo za tej klasy pasek?

 

możesz dać i 1000€, ale można i np tu stylowepaski.pl - dobre, polskie i niedrogie paski

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do was pytanie. Kupując materiał na spodnie (może i cały garnitur, zależy od paru czynników) na co zwracać uwagę? Na chwilę obecną interesuje mnie len, chyba że znajdę gdzieś jakąś ciekawą wełnę w kolorze burgundowym/ciemnoczerwonym. W sumie, nie wiem nawet gdzie szukać bo podejrzewam, że po 30zł za metr (len) nie można się spodziewać nie wiadomo jakiej jakości? Ogólnie na co zwracać uwagę kupując tkaninę na taki wyrób (chodzi mi tu o ocenę materiału na dotyk, na razie nie rozglądałem się za propozycjami typowych marek, które się w tym specjalizują)? 

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam.

PS. nie chciałem zaśmiecać forum nowym wątkiem, dlatego piszę w tym temacie. Jeśli piszę w złym, proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu większość pasków ma srebrne klamry?

 

Może dlatego, że większość Panów (tak mi się wydaje, nie mam jednak żadnych statystyk, stwierdzam "na oko") nosi zegarki ze srebrną bransoletą czy kopertą / spinki w srebrnym kolorze. Nawet klamerki i sprzączki przy butach są częściej srebrne niż złote lub inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to chyba już jest sprzężenie zwrotne.

Jedyny pasek ze skóry licowej ze złotą (mosiężną) klamrą jaki w ostatnim czasie (coś około 1,5 roku) widziałem był w MD.

Skóra jest przeciętna (nie jestem pewny, czy nie mielonka), ale klamra mnie do niego przekonała. Kupiłbym coś lepszego/innego, ale np wszyscy producenci butów jakich znam nie mają brązowych pasków z taką klamrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.