Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

To mój patent jeszcze sprzed przypaleń. Zauważyłem, że po wlaniu wrzątku Vanish zaczyna się bardzo pienić, przy gorącej wodzie z kranu takiego efekty nie ma. Wlałem wrzątek, bo pewnie doszedłem do wniosku, że temperatura wzmocni reakcję i tak się stało. Dodam, że taka piana nie ma 100 stopni, szybko się ochładza więc nie powinno być problemu (ja nie miałem) z stosowaniem tego na tkaniny wymagające niskich temperatur prania.

 

Generalnie rzecz biorąc, według mnie ten sposób znacznie poprawia efektywność tego odplamiacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma głupich pytań... Czy szalik w brązowo-beżową jodełkę o długości 180cm i szerokości 40cm z białymi frędzlami jest/może być szalikiem męskim? Czy też wszystkie szaliki są po prostu "unisex"? Jakiś taki się wydaje delikatny... choć w zasadzie oprócz kolorów to jest identyczny jak dwa inne które posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował i nosił. Spotkałem się z opinią, iż nie ma niemęskiego koloru. A jeśli krój jest taki sam jak inne to czemu nie. Tym bardziej, że kolorystyka nie bije specjalnie po oczach(zapewne, wnioskuje tylko po opisie, zdjęcie rozwiałoby wątpliwości). Te frędzle ujmują mu może nieco "szorstkości"(tak mi się kojarzy brązowo-beżowy szalik) ale mimo to, uważam że jak najbardziej może być ciekawym dodatkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wszystkie szaliki są unisex, choć może nie wszystkie są klasycznie męskie. Kiedyś była taka środowiskowa moda (za moich studenckich czasów), że mężczyźni nosili np. kwadratowe jedwabne szale w paisley - jeśli cała reszta jest 100% męska, to wygląda to OK moim zdaniem. Przy szaro-brązowej jodełce takich wątpliwości mieć nie musisz, więc noś spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza styczność z lepszymi butami. Czy taka głębokość kanału szycia to normalne? Wydawało mi się że szycie będzie głębiej, aby nie było narażone od razu na przetarcie.

Berwick

 

Tak, sprawdziłem jeszcze w dwóch parach butów, które mam przy sobie - Church's - palcem da się wyczuć szycie. Na pewno nie widziałem nigdzie sytuacji, że szew jest schowany na 2-3 mm. Przetarcie szwów (z tego, co czytałem) nie oznacza jeszcze automatycznie odpadnięcia podeszwy. Tak, czy owak - polecam podklejenie, koszt 35 zł i spokój na kilka lat.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypową potrzebę: otóż dostałem rękawiczki z Wittchena, aczkolwiek mają bardzo brzydkie wykończenia - zamiast schowane i delikatne szwy, wszystko wywleczone na zewnątrz, przez to wyglądają jak jakieś robocze łapcie. Pytanie czy znacie kogoś w Warszawie, kto mógłby spróbować je przerobić i poprawić te szwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zainteresował mnie garnitur Vistuli z wełny wykoskrętnej 110s. (http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-66206) Bardzo mi się podoba zarówno wzór , jak i tkanina. Mam jednak wrażenie, że jest ona zbyt delikatna (nie ma możliwości doszycia drugiej pary spodni) Co prawda zwykle chodzę w nieco mniej formalnych zestawach koordynowanych, ale szukałem garnituru roboczego, który będę użytkować przynajmniej kilka dni w każdym miesiącu. W związku z tym zachodzi pytanie, czy garnitur z wyprzedaży (700 zł) opłaca się kupować. Czy materiał nie będzie zbyt delikatny? Proszę o szybką odpowiedź.

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło w tym temacie kiedyś takie, dobre moim zdaniem stwierdzenie, że nie, nie ma, ale większość materiałów o wysokiej skrętności, szczególnie oferowane przez popularne sieciówki, ma niską gramaturę oraz taką technologię szycia, że się szybko przecierają (u mnie żadne spodnie >110s nie wytrzymały więcej niż 2 lata). Bardziej wytrzymałe materiały o wysokiej skrętności (jak Project Q Minnisa) raczej wątpię by były używane przez Vistule..

 

Pewnie wynika to z faktu schodzenia w dół z kosztami, by na metce widniały dumne 120's, a cena nie poszybowała w górę względem reszty asortymentu

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gdzie można kupić metalowe podkucia pod przednią część podeszwy w bucie (żabki?). To samo pytanie dotyczy wysokiej jakości sznurówek? Jest jakiś stacjonarny sklep w Wawie?

 

Pozdrawiam

Sznurówki są dostępne na multirenowacja.pl i z tego co wiem jest obecnie promocja na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.