Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy ile chcesz wydać. Ja swoje kupowałem dwa lata temu bardzo budżetowo (ok. 60 zł za parę) w C&A i pewnie za najdalej sezon będę musiał je wymienić (przecierają się i wyświecają) - tym razem na coś porządnego. Zastanawiam się nad SS, ale 129 euro za spodnie to jednak dość dużo.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny gdybyś dał radę je zrobić. Na zalando już kilka razy naciąłem się z jakością produktów, a żeby spróbować ponownie kusi mnie właśnie wizja bezproblemowego zwrotu. 

Również zastanawiam się nad tym modelem. River Island był nieco dłuższy, ale ma poliestrową podszewkę, co przy użytkowaniu pewnie będzie uciążliwe. 

 

Dzisiaj trencze przyszły. Jestem zadowolony bardziej niż się spodziewałem, bo S leży na mnie całkiem dobrze (z reguły mam problem, bo 46 jest dobre w ramionach, ale opina się wszedzie indziej, a 48 jest w miarę ok, ale jest zbyt szerokie w ramionach). Do wymiany na pewno jest klamra na solidniejszą (tandetny plastik) i będę musiał skrócić rękawy, ale poza tym budzi pozytywne wrażenia, zwłaszcza w kontekście niskiej ceny. Faktycznie nie ma podszewki. Przy moim wzroście (167cm) nie jest też wcale krótki - sięga nieco nad kolano, ale niżej niz do połowy uda.

 

Jutro zrobię zdjęcia. Czy interesują Cię konkretne szczegóły? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trencze przyszły. Jestem zadowolony bardziej niż się spodziewałem, bo S leży na mnie całkiem dobrze (z reguły mam problem, bo 46 jest dobre w ramionach, ale opina się wszedzie indziej, a 48 jest w miarę ok, ale jest zbyt szerokie w ramionach). Do wymiany na pewno jest klamra na solidniejszą (tandetny plastik) i będę musiał skrócić rękawy, ale poza tym budzi pozytywne wrażenia, zwłaszcza w kontekście niskiej ceny. Faktycznie nie ma podszewki. Przy moim wzroście (167cm) nie jest też wcale krótki - sięga nieco nad kolano, ale niżej niz do połowy uda.

 

Jutro zrobię zdjęcia. Czy interesują Cię konkretne szczegóły? :)

Właściwie, to niepokojąc się, że mniejsze rozmiary mogą szybko się wyprzedać (informacja o ilości podawała 3 szt.) zdążyłem złożyć zamówienie wczoraj i po weekendzie pewnie sam go otrzymam. Ale dziękuje uprzejmie za dobre chęci. :) 

Jeżeli jest tak jak piszesz, to raczej nie będę miał powodów do narzekania (chyba że odnośnie rozmiaru, ale i tak spodziewałem się, że będą potrzebne poprawki krawieckie). Właściwie to przy moim wieku, pewnie i tak za 1.5/2 lata wyrosnę z niego i wtedy będę miał okazję poszukać docelowo czegoś porządnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno będę skracał rękawy i robił drobne korekty na plecach (robi się dziwna poduszka z powietrza, jakby z tyłu było za dużo materiału). Ale nadal uważam, że niecałe 400zł to za ten płaszcz dobra cena i lepiej bym nie kupił. Burberry się kłania, ale zero więcej również. Szczególnie, że parę innych płaszczy już odesłałem ze względu na złe dopasowanie, a na miejscu równiez miałem kłopot ze znalezieniem czegoś, w czym nie wyglądam jak kaczka dziwaczka. Mam nadzieję, że Tobie również wielkiego zawodu ten trencz nie sprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trencze przyszły. Jestem zadowolony bardziej niż się spodziewałem, bo S leży na mnie całkiem dobrze (z reguły mam problem, bo 46 jest dobre w ramionach, ale opina się wszedzie indziej, a 48 jest w miarę ok, ale jest zbyt szerokie w ramionach). Do wymiany na pewno jest klamra na solidniejszą (tandetny plastik) i będę musiał skrócić rękawy, ale poza tym budzi pozytywne wrażenia, zwłaszcza w kontekście niskiej ceny. Faktycznie nie ma podszewki. Przy moim wzroście (167cm) nie jest też wcale krótki - sięga nieco nad kolano, ale niżej niz do połowy uda.

 

Jutro zrobię zdjęcia. Czy interesują Cię konkretne szczegóły? :)

Ja również jestem wśród zainteresowanych zdjęciami. ;)

 

A jak oceniasz jakość wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

na SF natknąłem się na opis poprawki, dzięki której nogawka spodni miałaby układać się lepiej na szpotawej nodze. O ile rozumiem, jak mi się wydaje, sens opisu, o tyle nie potrafię sobie wyobrazić jak miałaby ta poprawka wyglądać w rzeczywistości.

 

"There is an adjustment made to the trouser pattern for bow legged.

 

When the trouser is finished you can improve the line on the leg by shifting the inseam and outseam.

 

( ) is the shape of bow legs. The outside/outseam of the curve is longer and the inside/inseam curve of the leg shorter. The trouser leg has a notch at the knee on the inseam and the outseam. On a finished trouser you open the inseam and shift the front part up so the knee notch on the front is above the notch on the back part. Open the out seam and drop the front leg down at the knee notch so the notch on the front part is below the notch of the back part.

 

The visual from a front view is you are turning the front leg panel down on the out seam and upwards on the inseam. The outseam gets longer and the inseam gets shorter in relation to each other. This makes the inseam hang straighter and gives length to the outseam to help it follow the curve of your leg.

There is more to it but this is enough to explain the concept".

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywam obecnie w Niemczech i w tutejszym Peek and Cloppenburg'u natknąłem się na bardzo piękne, jak mi się w pierwszym odruchu zdało, marynarki marki Barutti, 100% jedwab. Urzekł mnie ich kolor i faktura, choć łaty na łokciach nieco odpychają (może przy tak delikatnym materiale jak jedwab są uzasadnione). Leżą (rozmiar 52) jak na wieszakowe bardzo dobrze i już, już bym kupił, ale pomyślałem - zapytam najpierw. Więc pytam:

1. domyślam się, że jedwab (tkany, że tak to niefachowo ujmę, "na wełnę") nie jest specjalnie przewiewny i że ta marynarka to będzie taki trochę przenośny piekarnik?

2. czy cena - zaledwie 259 EUR (powinienem się cieszyć, ale w tej cenie trudno o porządną wełnianą marynarkę, co dopiero jedwabną) nie sugeruje jakiegoś "jedwabiu" fatalnej jakości?

3. czy macie jakiekolwiek doświadczenia z jedwabnymi marynarkami?

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z pracy posiada od ponad roku jedwabną marynarkę tej samej firmy i nigdy nie słyszałem, żeby narzekał w kontekście komfortu cieplnego. Ale oczywiście, mogę go dopytać. Z mojego punktu widzenia marynarka bardzo ładna i po takim czasie jakoś nie rzuciły mi się w oczy żadne przetarcia, wyświecenia, czy jak to się zwie. Wizualnie marynarka bez zarzutu (jego jest w piękną dużą, fioletową kratę), ładnie odszyta, dokładnie wykończona, podszewka w pełni naturalna. Jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to kwestia ewentualnego skracania rękawów - kolega skrócił od razu, żeby dopasować a w użytkowaniu rękaw poszedł jeszcze trochę do góry i teraz jest delikatnie za krótki.

 

Pozdrawiam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za cenne uwagi. Byłbym wdzięczny gdybyś mógł zapytać samego użytkownika o komfort użytkowania - wizualnie ta tkanina (zwłaszcza w kratkę) jest naprawdę zachwycająca.

 

Dopytałem kolegi i potwierdził, że jest bardzo zadowolony. Nie zauważył praktycznie żadnej różnicy pomiędzy tą marynarką a marynarkami z wełny, choć zaznaczył, że w temperaturach powyżej 30 stopni Celsjusza jej nie używał. Marynarce wystawia bardzo wysoką ocenę. W kwestii odszycia i wykończenia stawia ją zdecydowanie powyżej często przywoływanego tutaj na forum Suitsupply, natomiast w kwestii tkaniny jest zadowolony z tego względu, że ta nie mechaci się, nie zaciąga i nie wyświeca się na miejscach narażonych na zwiększone tarcie, np. łokcie. 

Ja jako postronny obserwator mogę napisać tylko tyle, że marynarka w tym konkretnym przypadku na prawdę robi świetne wrażenie i przyciąga wzrok. Odpowiednia długość, szerokie klapy, kozerka w dobrym miejscu, ładna konstrukcja ramion i naprawdę, moim zdaniem rewelacyjny kolor i wzór tkaniny. No i kolega twierdzi, że też kupił ją za 250 ale nie euro tylko złotych. Jeżeli to prawda, to moim zdaniem, trafił świetną relację jakości do ceny.

 

Pozdrawiam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii odszycia i wykończenia stawia ją zdecydowanie powyżej często przywoływanego tutaj na forum Suitsupply.

A to ciekawe - mam kilka marynarek Barutti i - nie broniąc ślepo SS - nie powiedziałbym, żeby były "zdecydowanie powyżej". A fakt, że kosztująca (rozumiem że po przecenie) 250 zł marynarka jest zdecydowanie lepiej wykonana niż marynarka pięciokrotnie droższa jest jeszcze bardziej zastanawiający. Ale rozumiem, że po prostu przytaczasz słowa kolegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opowiem o tym, co widziałem w P&C: faktycznie, wykończenie marynarki jest zadowalające w każdym calu, podszewka wiskozowa, krótko mówiąc: bardzo mi się podoba (a jak niektórzy wiedzą, jestem bardzo wyczulony na np. niewłaściwe umieszczenie guzika w marynarkach RTW). To jedna z najlepszych wieszakowych marynarek, jakie przymierzałem, a noszę regularnie przyzwoite wieszakowe marki (choć, to prawda, nie włoskie).

 

Mnie cena 259 EUR wydaje się bardzo rozsądna, biorąc pod uwagę, że w tym samym P&C można znaleźć np. marynarki klubowe z cienkiej wełny za większą sumę. Zaskoczyło mnie to, że najładniejsza moim zdaniem marynarka w całym sklepie miała cenę raczej na średnim poziomie.

 

Dzisiaj przymierzę jeszcze raz, przemyślę dobrze sprawę (bo jeszcze trzeba wybrać: granatowa? brązowa? beżowa w kratę?) i dam znać.

 

Dzięki za wkład w dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.