Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

- Jest to spowodowane faktem, że buty są wykonane ze skóry, a skóra się zgina i pracuje w odróżnieniu od np. betonu.

- Sposób jest zależny od tego jaki efekt byś chciał osiągnąć "naprawiając" te buty ;) Jaki?

Chciałbym osiągnąć to żeby w butach dało się wygodnie chodzić. Na obecną chwilę czekają w szafce, bo po 2 - 3 godzinach na stopach sprawiają naprawdę spory ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym osiągnąć to żeby w butach dało się wygodnie chodzić. Na obecną chwilę czekają w szafce, bo po 2 - 3 godzinach na stopach sprawiają naprawdę spory ból.

Czytałeś ten wątek:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3098-rozbijanie-but%C3%B3w-chemia-vs-si%C5%82a/ ?

 

Polecane są środki do zmiękczania skór. Może to będzie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem na allegro krawat w kratę księcia Walii na swój ślub. Krawat marki Tommy Hilfiger, kratka wydawała się ładna, zamówiłem. Jakie było moje zdziwienie gdy odebrałem przesyłkę.

attachicon.gifDSC_0063.jpg

Co to za praktyka? Oszczędność materiału? Niebieski materiał też sprawia wrażenie jedwabnego. Po prostu nigdy nie spotkałem się z taką praktyką i nie wiem co w ogóle o tym myśleć. Sam krawat jest ładny, chętnie bym w nim poszedł do ołtarza, ale niebieski fragment, który może się wychodzić spod szerszej cześci trochę mnie niepokoi. Co sądzicie. Ujdzie czy koniecznie mam szukać czegoś "normalnego"?

Pierwszy raz widzę coś takiego. Jeżeli po zawiązaniu wąski koniec będzie znacznie krótszy niż szeroki, to raczej nie będzie się wysuwał, bo podtrzyma go "szlufka" z tyłu krawata. Natomiast jeżeli już na tym etapie Ci to przeszkadza, to daruj sobie i szukaj dalej, bo przez całą uroczystość będziesz myślał czy ktoś nie widzi niebieskiego końca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest powszechna praktyka u TH - może nawet ich wyróżnik.

Sam mam jeden taki krawat i wielokrotnie widziałem inne wzory TH z kontrastową 'końcówką'.  

Nie wiem, czy inni producenci robią tego typu patenty, choć wydaje mi się, ze widziałem jeszcze u któregoś.

 

Spróbuj zawiązać go porządnie - jeśli 'kontrast' nie wychodzi na węzeł i dobrze się wiąże to bym się nie przejmował.

 

Dla potwierdzenia:

https://www.google.pl/search?q=Hilfiger++tie&rlz=1C1CHMO_plPL556PL556&espv=2&biw=1366&bih=635&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=KPMaVeKvDMabsgHk9YKAAQ&ved=0CAYQ_AUoAQ

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węzeł wychodzi w porządku, granicę między materiałami mam gdzieś na wysokości karku. Martwią mnie kwestie praktyczne, a mianowicie tradycyjne oczepiny na weselu. Na oczepinach będę musiał ten krawat zdjąć. Nie wiem jak zostanie odebrany taki jego specyficzny design :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za praktyka? Oszczędność materiału? Niebieski materiał też sprawia wrażenie jedwabnego. Po prostu nigdy nie spotkałem się z taką praktyką i nie wiem co w ogóle o tym myśleć. Sam krawat jest ładny, chętnie bym w nim poszedł do ołtarza, ale niebieski fragment, który może się wychodzić spod szerszej cześci trochę mnie niepokoi. Co sądzicie. Ujdzie czy koniecznie mam szukać czegoś "normalnego"?

 

Nie, to nie oszczędność, tylko taki "ficzer". Robi tak sporo znanych i dobrych firm (nie wiem, czy zawsze, ale często), np. Kenzo, Leonard. Jeśli niebieskiego "ogonka" nie widać, to nie ma problemu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w przypadku marynarki dwurzędowej są jakieś „przykazania” odnośnie tego, na jakiej wysokości powinny się łączyć klapy? Chodzi o sytuację, kiedy w marynarce zostały o kilka centymetrów przesunięte strategiczne guziki (marynarka była za ciasna w talii) i po prostu klapy stykają się teraz o kilka centymetrów niżej, tworząc większą „dziurę” (widać więcej koszuli). Jeśli chodzi o względy estetyczne to wygląda to bardzo dobrze, ale… :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sweter słabej jakości(aczkolwiek 100% bawełna), w którym bardzo szybko rozciągnęły się ściągacze. Czy jest jakiś domowy sposób na ich zwężanie, typu kąpiel ściągaczy we wrzątku(sorry, jedyny pomysł). 

 

A próbowałeś go zwyczajnie wyprać w pralce? Oczywiście w normalnej temperaturze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego krawatu, to sam fakt, że masz takie wątpliwości pokazuje, że nie jest to chyba dobry wybór - bo będziesz ciągle o nim myślał. 
Nie jestem specem, ale jak dla mnie to trochę za mało elegancki jak na ślub.

 

 

Mam pytanie, ponieważ zauważyłem, że w TML, CT czy HC większość koszul ma dwa guziki w mankiecie ustawione pionowo, jeden pod drugim. Dotychczas nie miałem takiej koszuli (tylko z dwoma guzikami rozmieszczonymi poziomo), a i na polskim rynku raczej się z takimi nie spotkałem. Czy to charakterystyczne dla angielskiej mody? Jest to inaczej postrzegane niż guziki poziomo (np. jako mniej eleganckie?)

 

3e82186b16aac.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego słowa nie rozumiesz? Pomogę.

Piszesz, że zbyt wesolutki jak na ślub. A ja pytam co masz na myśli, czy niebieską część krawata czy samą kratę, którą z jakichś powodów uważasz za nieodpowiednią. Chciałbym żebyś rozwinął swoją myśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.