Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź odnośnie koloru butów pasujących do spodni. Mam jeszcze dwa pytania :)

Co myślicie o tych paskach?

http://vistula.pl/paski/pasek,id-67548

http://vistula.pl/paski/pasek,id-66209

Kupować czy ewentualnie zaopatrzyć się gdzie indziej? Jeśli tak to gdzie?

 

Chciałbym jeszcze zapytać czy jeśli klapy garnituru w najszerszym miejscu mają 7,5 cm to odpowiedni będzie krawat o szerokości 6cm czy raczej tradycyjnie 8cm? Wiem, że ciężko to ocenić nie widząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałeś się również informacjom o składzie?

 

Co nie tak ze składem? Z mojego doświadczenia większość marynarek Massimo ma lepszy skład niż Bytomia (nie mówię tu o garniturach a raczej mniej formalnych marynarkach). Mnie często stylistycznie nie odpowiadają więc mam tylko jedną z wyższej linii. Szybko spojrzałem teraz na kilka lnianych i wygląda na to, że tylko jedna ma 10% poliestru... w podszewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie tak ze składem? Z mojego doświadczenia większość marynarek Massimo ma lepszy skład niż Bytomia (nie mówię tu o garniturach a raczej mniej formalnych marynarkach). Mnie często stylistycznie nie odpowiadają więc mam tylko jedną z wyższej linii. Szybko spojrzałem teraz na kilka lnianych i wygląda na to, że tylko jedna ma 10% poliestru... w podszewce.

Byłem w MD (warszawa) w weekend. Marynarki faktycznie 100% len. Podszewka w większości to poliester i elastan w różnych kombinacjach procentowych. Jeśli znalazłeś tylko 10% poliestru to widziałeś chyba najlepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze, nie chcę wypowiadać się na temat marynarek, które posiadasz. Te, które widziałem 2 dni temu w warszawskiej Arkadii mają podszewkę na całych plecach.

Przy cenie ok 800 zł takie rozwiązanie to już wg mnie tragedia ale ludzie różnie reagują na letnie temperatury więc możliwe, że poliester w podszewce nie będzie dla kogoś niedogodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie garnituru. Aktualnie będzie to jedyny garnitur, dlatego chciałbym aby był w miarę uniwersalny - najbliższe wydarzenia to ślub i wesele (nie moje) i obrona pracy dyplomowej. Po wielu przymiarkach chyba najbardziej do gustu przypadł mi Bytom. W sklepie mierzyłem model o oznaczeniu BE1-01-50A-W, na stronie internetowej jest podobne oznaczenie

 

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-be1-01-50a-221-k-3331-16670-p

(wydaje mi się, że różnica jedynie w tym, że ten który mierzyłem ma podwójne rozcięcie z tyłu - mi akurat głównie chodzi o kolor - zakładam, że kolor jest ten sam)

 

Drugi o którym myślę to stara kolekcja (w dobrej cenie)

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-oslo-3-167-k-1998-10347-p

Moje dylematy związane są z tym czy przypadkiem ten pierwszy nie jest ciut za jasny. Drugi z kolei musiałby być kupiony przez internet - przy czym w mojej rozmiarówce spodnie są za duże o 1 rozmiar (około 4 cm) - przy zakupie w sklepie byłaby możliwość zamiany na spodnie z mniejszego modelu (na 99%). Przy zakupie przez internet spodnie zwężałby krawiec - nie wiem czy taka korekta (4cm) jest możliwa i czy nie zmieni fasonu spodni. Jeżeli chodzi o cenę to podsumowując, zakup przez internet będzie ok 200 zł tańszy (chodzi o koszt przeróbek, promocję w sklepie, zakup koszuli itd.)

Co o tym sądzicie, która opcja byłaby lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze, nie chcę wypowiadać się na temat marynarek, które posiadasz. Te, które widziałem 2 dni temu w warszawskiej Arkadii mają podszewkę na całych plecach.

Przy cenie ok 800 zł takie rozwiązanie to już wg mnie tragedia ale ludzie różnie reagują na letnie temperatury więc możliwe, że poliester w podszewce nie będzie dla kogoś niedogodny.

 

Lniana marynarka z pełną podszewką (jakąkolwiek) to jest nieporozumienie. Lniana marynarka to wg mnie jest "gniecuch" na upały - ma być maksymalnie przewiewna.

Co do cen - marynarki MD na Allegro generalnie sprzedają się w okolicach 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w MD (warszawa) w weekend. Marynarki faktycznie 100% len. Podszewka w większości to poliester i elastan w różnych kombinacjach procentowych. Jeśli znalazłeś tylko 10% poliestru to widziałeś chyba najlepszą.

 

Pobieżnie zerkając na stronę na lniane: przynajmniej połowa z nich nie ma nic sztucznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się. Zainteresowała mnie przede wszystkim marynarka mniej więcej (nie pamiętam dokładnie) pół na pół bawełna/len z minimalną podszewką. Nie przypominam sobie żadnego poliestru, a zawsze to sprawdzam.

Ja akurat na taką nie trafiłem. Po prostu zwracam uwagę na skład podszewki, ponieważ kilka dni wcześniej widziałem  100% len (z zewnątrz) i poliester/elastan wewnątrz w marynarce, która ma być letnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.