Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, chyba mogę polecić ich imperial oxford (np.: koszule oznaczone jako basket weave). Wykończenie ujdzie - zdarzają im się wystające nitki i krzywe szwy. Generalnie w tej cenie (130-140 zł za koszule) chyba nie mają konkurencji. 

 

Dziękuję jeszcze raz, a mógłbyś jeszcze odnieść się do tych marek, które wymieniałem?  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów z okazji mojego pierwszego postu na tym forum.  :-)

Niestety forumowa wyszukiwarka nie udzieliła mi szybkiej odpowiedzi na moje pytania (oba dotyczą marki Charles Tyrwhitt, ponieważ przymierzam się do dokonania mojego pierwszego zamówienia w ich sklepie internetowym)

 

 

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów z okazji mojego pierwszego postu na tym forum.  :-)

Niestety forumowa wyszukiwarka nie udzieliła mi szybkiej odpowiedzi na moje pytania (oba dotyczą marki Charles Tyrwhitt, ponieważ przymierzam się do dokonania mojego pierwszego zamówienia w ich sklepie internetowym)

1. Jak można porównać jakość produkowanych przez nich koszul (przykładowo koszula o numerze produktu RG370GRY lub inne z tkaninami non-iron) w zestawieniu z produktami marek "premium" ogólnie dostępnymi w galeriach handlowych typu Hugo Boss, Calvin Klein, Tommy Hilfiger czy Joop?

 

Bardzo często ta sama fabryka szyje dla wielu marek  i tak firma Laguna Clothing z Indii szyje dla:

C Tyrwhitt,H BOSS,C KLEIN ,T PINK,T Beker itp.Trudno mi powiedzić czy zmienia sie tylko jakośc tkaniny bo jakośc szycia zapewne jest ta sama.

 

http://www.laguna-clothing.com/#

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeczytałem znaczną część tego wątku i korzystałem z wyszukiwarki na wszelkie znane mi sposoby, lecz odpowiedzi na pytanie zadane przeze mnie w pierwszym poście nie odnalazłem. Jesteś pewny, że tam jest? Dałbyś radę ją znaleźć lub przytoczyć? Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Parmigiano dziękuję za cenną uwagę. 

 

A może ktoś jednak byłby w stanie porównać (teraz już głównie kwestia jakości materiału) do wymienianych producentów?

 

A jakiekolwiek informacje o butach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wog104 - pewnie nie ma identycznego pytania, ale jest na tyle wystarczająca ilośc informacji, która umożliwia wyciagnięcie własnych wniosków. Miałem kiedyś jakieś koszula CK i Bossa i uważam, ze z pewnością nie są warte pieniędzy, za które usiłuje sprzedać np. P&C. Jakość porównywalna z TML czy CT, ale w tych firmach masz lepszy wybór tkanin /wzorów i dopasowanie do sylwetki.

Zróżnicowanie materiałów u wszystkich wymienionych producentów jest jednak na tyle duże, że trudno odpowiedzieć wprost na tak postawione pytanie.

O butach CT było już wiele razy i maja dość przychylne opinie.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak można porównać jakość produkowanych przez nich koszul (przykładowo koszula o numerze produktu RG370GRY lub inne z tkaninami non-iron) w zestawieniu z produktami marek "premium" ogólnie dostępnymi w galeriach handlowych typu Hugo Boss, Calvin Klein, Tommy Hilfiger czy Joop?

2. Mam podobne pytanie odnośnie butów ML100BRN, czy będą lepszej jakości i trwałości od butów ECCO lub Salamander, ewentualnie czy jest to lepszy zakup od butów Królewskiego Herbu z linii książęcej? Czy cena 79GBP to dobra oferta? Ewentualnie czy można znaleźć raczej budżetowe buty (do ok. 120 GBP), które będą od nich dużo lepsze?

Oczekujesz opinii jak w angielskim powiedzeniu o porównywaniu jabłek i pomarańczy. W punkcie 1 wymieniasz marki modowe, których koszule kosztują więcej lub sporo więcej od koszul CT. Na tym tle koszule CT to bardzo dobra oferta i dlatego na tym forum piszemy o i polecamy CT, nie zaś CK. Poza tym między wymienionymi formami też znalazłbym sporo różnic. CK to w tej chwili już praktycznie (czy też nawet oficjalnie) franczyza i chyba już niewiele zostało z legendy bokserek, które nosił Marty McFly. Po trzecie o wartości koszuli stanowi też jej styl, a tu CT zdecydowanie bliżej do pożądanej przez nas klasyki niż na przykład firmie Joop.

Co do butów, podobnie: Ecco czy Salamander, o ile mi wiadomo, nie oferują butów szytych ramowo, a CT owszem.

Podsumowując: jeśli masz 500 zł na koszulę, to nie kupuj ani Bossa, ani czterech koszul CT, tylko poczytaj wątek i znajdź inne propozycje. Jeśli masz 150 zł na koszulę, to kup CT, bo chyba HB, CK, TH ani Joopa nie kupisz (chociaż Hilfiger w tej cenie w TKMaxx to IMO dobra propozycja). Jeśli buty CT, Joop i Salamander kosztują tyle samo, wybierz pierwszą opcję.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najbardziej irytuje mnie moja własna niedbałość, gdyż informacja o drugim gatunku jest umieszczona na metce cenowej przez samego TK-ja.

Łatwo się zorientować po samym materiale ( ma delikatnie plastikowy odcień, co czuć również w dotyku), jak i po sterczących nitkach, częstkroć w okolicach kołnierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze marki chyba wypuszczają specjalne serie dla TKMaxxa. Z TH zbyt często się nie spotykam, ale jakość koszul/polówek/spodni Laurena wygląda mocno podejrzanie. 

 

Nie jest to raczej towar "drugiej jakości", ale celowe działanie marketingowe :)

 Zdecydowana większość firm np. we Włoszech szyje specjalne kolekcje tylko pod sklepy outletowe,więc trzeba nastawić się na znacznie niższą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RL, to mam wrażenie, że do TK trafia towar mocno stary lub jakiś taki sfatygowany.

Ale tu nigdy nie znalazłem adnotacji o drugiej jakości (w przeciwieństwie do TH).

@Hargin

Bardzo możliwe. Zauważam to na produktach Lagerfelda, które często pojawiają się w TK. Porównując je z tymi "wiszącymi" np. w Van Graafie, to niestety te z TK są dużo słabsze. Ale....ponad 3 razy tańsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.