Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Przy Tamce jest sklep z kapeluszami, Zaręba bodajże. Nie wiem jak z asortymentem, nigdy nie wchodziłem, ale jeśli będziesz miał po drodze, to może warto.

 

Z asortymentu męskiego ma głównie czapki, kapelusze są damskie.

Ostatnio jak z nim rozmawiałem powiedział, że ostatni warszawski kapelusznik męski "zamknął" się z 10 lat temu.

 

W Madison Avenue 346 na Placu Bankowym mają trochę kapeluszy Stetsona, ale w 100% stetsonowych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać co forumowicze sądzą o tkaninie Holland&Sherry: 160s, o gramaturze 420 jako materiale na garnitur ślubny? Później chciałbym żeby był w miarę uniwersalny.

Oglądałem, dotykałem i na moje niewprawne i niedoświadczone oko jest super, bardzo mi się podoba.

Jak sprawuje się taka tkanina? Nie będzie w niej zbyt ciepło (ślub końcem sierpnia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie za ciepło, nawet jeśli materiał super przewiewny. W ogóle jest to super gramatura, zapewniająca pewną solidność, natomiast takie tkaniny nie są na lato. Bardzo wysoka skrętność btw - myślałem, że super 160 robią tylko w przedziale 200-300 g/m2. Napisz jeszcze, albo wrzuć linka do zdjęcia, jaki kolor i faktura.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać co forumowicze sądzą o tkaninie Holland&Sherry: 160s, o gramaturze 420 jako materiale na garnitur ślubny? Później chciałbym żeby był w miarę uniwersalny.

Oglądałem, dotykałem i na moje niewprawne i niedoświadczone oko jest super, bardzo mi się podoba.

Jak sprawuje się taka tkanina? Nie będzie w niej zbyt ciepło (ślub końcem sierpnia)?

 

Na pewno 420g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holland&Sherry ma w swoich próbnikach coś takiego jak flanele 400g które mają 160s-200s (cena jak za zboże) 

 

Odpowiadając jednak na pytanie: będzie mało uniwersalny przez a) wysoką gramaturę, typoeo zimową B) będzie łatwo się wycierał i przecierał przez 160's

 

Ja osobiście skorzystałbym z okazji i uszył z tej okazji letni, formalny garnitur. Do takiego czegoś trzeba jednak spojrzeć nie na angielskich producentów tkanin, ale włoskich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 420g?

Może mniej, ale na pewno >= 400.

Holland&Sherry ma w swoich próbnikach coś takiego jak flanele 400g które mają 160s-200s (cena jak za zboże)

Odpowiadając jednak na pytanie: będzie mało uniwersalny przez a) wysoką gramaturę, typoeo zimową B) będzie łatwo się wycierał i przecierał przez 160's

Ja osobiście skorzystałbym z okazji i uszył z tej okazji letni, formalny garnitur. Do takiego czegoś trzeba jednak spojrzeć nie na angielskich producentów tkanin, ale włoskich

Dziękuję za konkretne informacje!

Trochę się obawiam szycia bespoke, naczytałem się na forum że pierwsza taka przygoda może wyjść bardzo różnie. Bardziej skłaniam się do m2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Dostałem ostatnio 2 garnitury dwu-rzędowe. Sądząc po kroju to lata 90.- guzików jest 6, zapinany dolny rząd guzików, bardzo sztywne ramiona. Natomiast na plus zaliczyć mogę w miarę dobre tkaniny w dobrym stanie. Jak sądzicie, czy dobra krawcowa(znam taką ;) ) będzie w stanie przerobić ją następująco:

-zapinane 2 rzędy guzików
-skrócić linię barków- wyjęcie też przynajmniej części sztywnych poduszek na barkach
-taliowanie?
Marynarki te są na rozmiar 96, przy czym ja noszę 92.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zminejszyć można wszystko, ale praktycznie w ciemno można stwierdzić, że jest to bardzo trudne i kompletnie nieopłacalne.

 

Szukaj marynarek, które po założeniu od razu wyglądają dobrze (ew. drobne korekty dopuszczalne), odpuść sobie złożone przeróbki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.