Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jest to mój pierwszy post na tym forum. Chcę uszyc garnitur mtm w Warszawie i zastanawiam się pomiędzy dwoma firmami - Cafadrini lub Mercer Fashion. Jakie macie z nimi doświadczenia i co polecacie? A może jeszcze jakaś inna?

Pozdrawiam i dziękuję za waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZień dobry forumowiecze,

 

Mam następujące pytanie, zazwyczaj noszę koszule marki Wólczanka Lambert w rozmiarze 188-193/44. Chciłbym jednak zakupić koszulę marki charles tyrwith lub tm lewin. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki ich rozmiar powinienen wybrać aby odpowiadał on rozmiarowi koszuli z  Wólczanki ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z luzem na pięcie w bucie? Mam parę która przy każdym założeniu mnie obciera tuż nad guzem piętowym. Próbowałem użyć takiego wynalazku, lecz nie dość, że prawie nic nie dał, to jeszcze się odkleił po pierwszym zdjęciu buta.

3054d1e61112962d123462c6e9ea278c.jpg

Poza piętą but jest idealnie dopasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z luzem na pięcie w bucie? Mam parę która przy każdym założeniu mnie obciera tuż nad guzem piętowym. Próbowałem użyć takiego wynalazku, lecz nie dość, że prawie nic nie dał, to jeszcze się odkleił po pierwszym zdjęciu buta.

Poza piętą but jest idealnie dopasowany.

Mam ten sam problem. Niemal każde kopyto (wyjątek to buty zamszowe, które szybko się rozchadzają i problem znika) uwiera w piętę od wewnętrznej strony, ale rozwiązania nie znalazłem, więc z chęcią usłyszę jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Niemal każde kopyto (wyjątek to buty zamszowe, które szybko się rozchadzają i problem znika) uwiera w piętę od wewnętrznej strony, ale rozwiązania nie znalazłem, więc z chęcią usłyszę jakieś rady.

Ja w jednej parze noszę takie dziabągi jak kolega pokazał i się nie skarżę, ale noszę je nie tyle ze względu na otarcia (których nie miałem), co dla lepszego dopasowania buta.

Jest jakaś babcina metoda ze smarowaniem świecą od wewnątrz tej powierzchni, która obciera. Nigdy nie próbowałem. To chyba zabobon, ale może coś w tym jest, może warstwa wosku zmniejsza tarcie. W tym przypadku może lepiej spróbować z woskiem pszczelim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednej parze noszę takie dziabągi jak kolega pokazał i się nie skarżę, ale noszę je nie tyle ze względu na otarcia (których nie miałem), co dla lepszego dopasowania buta.

Jakiej firmy "dziabągów" używasz?

BTW. Bardzo fajne określenie :D

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy "dziabągów" używasz?

BTW. Bardzo fajne określenie :D

 

Wymyśliłem je sam w bardzo wczesnym dzieciństwie. Tylko że obiektywnie już wtedy istniało: 

To jedna z tych fajnych rzeczy, na które można wpaść samemu, a potem żałować, że się nie urodziło wcześniej.

 

EDIT: To była jakieś dziabągi z francuskiego supermarketu, ale wizualnie jak te ze zdjęcia. Chyba po przyklejeniu włożyłem do butów prawidła, żeby się przycisnęły. Tak już są ze 2 czy 3 lata nawet, sam zamsz trochę się sfatygował, ale powierzchnia z klejem ani drgnęła, trzymają się bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ciach) Chyba po przyklejeniu włożyłem do butów prawidła, żeby się przycisnęły. Tak już są ze 2 czy 3 lata nawet, sam zamsz trochę się sfatygował, ale powierzchnia z klejem ani drgnęła, trzymają się bardzo mocno.

Może sekret tkwi w dociśnięciu tego ustrojstwa prawidłami. No nic , czeka mnie podejście drugie.

A próbował ktoś oprócz tych dziabągów użyć podpiętek? Nie wiem czy to by nie pomogło.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z luzem na pięcie w bucie? Mam parę która przy każdym założeniu mnie obciera tuż nad guzem piętowym. Próbowałem użyć takiego wynalazku, lecz nie dość, że prawie nic nie dał, to jeszcze się odkleił po pierwszym zdjęciu buta.

Poza piętą but jest idealnie dopasowany.

Są specjalne środki zmiękczające skórę. Psikamy, potem w prawidła i na nastepny dzień powinno być już w miarę.

Ja potrzebowałem czegoś na szybko więc od wewnętrznej strony przyłożyłem szmatkę nasączoną spirytusem, docisnąłem prawidłami i po kilku godzinach skóra nie była tak twarda więc i nie obcierała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.