Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

 Kupilem ostatnio koszule u Millera i wszystko byloby super (bardzo dobrze dopasowana, dobry material i wykonczenie), gdyby nie to, ze wylogi sa tak masywne, ze wychodza poza klapy marynarki i sa ogolnie po prostu zbyt duze, szczegolnie do mojej stosunkowo drobnej twarzy.

Zatem czy da sie zmniejszyc wielkosc wylogow kolnierza w koszuli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kołnierza to powinien być koszt rzędu 20 zl na całkowicie nowy, zapytaj Tomka

Zazdroszczę w sumie problemu, ja zawsze wybieram największy kolnierzyk jaki jest a i tak wolałbym przeważnie lekko większy

Tomka? W sensie Tomasza Millera? Nie bardzo wiem jaki ma nick na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki Mężczyzna, ale lepiej, zamiast na stronę (o którą swego czasu była tu niezła burza :P ), udać się do sklepu stacjonarnego w Warszawie obok Dworca Centralnego. W cenie, jeśli dobrze pamiętam, ok. 60-70 zł dostaniesz krawat, który nie będzie poliestrowy.

Niestety, co do knitów nie ma podanego składu na stronie. Z oczywistych względów (miejsce zamieszkania) stolica odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, co do knitów nie ma podanego składu na stronie. Z oczywistych względów (miejsce zamieszkania) stolica odpada ;)

 

Niestety, strona jest bardzo kiepska. I faktycznie nie wszystko, co u nich widzialem, bylo z naturalnych surowcow. Jednoczesnie w podanych cenach nie widzialem zadnego knita, ktory nie bylby bawelniany (oczywiscie jedwab to nie ten przedzial cenowy).

 

PS. Wybaczcie brak polskich znakow, cos mi sie tu stalo z klawiatura i nie wiem, co wcisnalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a co do samej marynarki z Vistuli co wklejałem link wcześniej,  możecie ocenić czy nadaje się do połączenia z granatowymi wełnianymi  spodniami w kant?

 

 

w zbiorze "granatowe wełniane spodnie w kant" mieści się dziesiątki wariantów uwarunkowanych m. in.rodzajem wełny, gęstością splotu, fakturą, odcieniem czy krojem. Ciężko wyrokować, ale bardzo formalne raczej nie przypasują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Manekiny prasujące jak Siemens dressman niszcza koszule czy nie ?

Prasował ktoś kiedys czymś takim ?

Jak wrażenia ? czasowo i jakościowo bo na wielu filmach na YT koszule dalej wygladają slabo :(

Mam od wielu lat i jestem zadowolony, ale potrzebuję około 10 koszul w tygodniu. Raczej nie kupiłbym dressmana, gdybym nie nosił koszul czesto. Dressman suszy mokre koszule wyjęte z pralki w ciągu kilku minut, ja zawsze je jeszcze poprawiam żelazkiem. Mi to odpowiada, bo nie wyobrażam sobie tradycyjnego suszenia co tydzień 10 koszul. Moim zdaniem Dressman nie niszczy koszul, a na pewno nie tak bardzo jak żelazko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wreszcie Bytom i Vistula wypuściły w tym sezonie marynarki w rozmiarze 182/96, może uda mi się wybrać coś dla siebie. Co prawda mam 192cm wzrostu, ale jak przymierzam marynarkę taty (również z Bytomia) w tym rozmiarze to jest nieźle.
Co do marynarki to będzie moja pierwsza marynarka nieformalna, którą chciałbym nosić raczej na co dzień na uczelnie, najczęściej w zestawie z dżinsami, jasnymi chino, od święta z szarymi spodniami z wełny. 

Udało mi się upatrzyć takie dwa modele (niestety wybór w tym rozmiarze jest niewielki):

http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-68856

http://bytom.com.pl/marynarki,marynarka-be1-02-36a-222-k-3348-16947-p

 

Jak myślicie, która byłaby lepsza (nawet jeśli to wybór między sodomą, a gomorą  :P ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaty oczywiście do odprucia, poduszki do wyjęcia a marynarka do wytaliowania. Mam duży problem z doborem marynarek(wzrost 190cm, klatka 120cm, pas 90cm i rozbudowane barki) więc wszystkie lądują u krawcowej do przeróbek (ten temat moja krawcowa ma ogarnięty). Pytanie czy ta tkanina,faktura i kolor pasują do matowych granatowych spodni w kant? Do ciemnych dżinsów i chino też bym chętnie założył, ale czy będzie pasować tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.