Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to nowoczesność a la Zara ;) Dziadkowość też nie. Powiedziałbym, że są w miarę spójne z klasyką, ale że trendy to trendy, to np. klapy nie są bardzo szerokie (ale też nie skandalicznie wąskie), a marynarka całej tylnej części ciała nie zakrywa (do czego akurat ja i tak jestem przyzwyczajony, bo z wieszaka nic o naprawdę przepisowej długości nie kupię, a na bespoke mnie nie stać). A, no i te lniane mają stębnowanie w innym kolorze (np. błękitna ma granatowe), a to już kwestia gustu i przeznaczenia takiej marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy ów garnitur http://eu.suitsupply.com/en/suits/washington-blue-stripe/P3871.html?start=3&cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Contemporary-Washingtonbędzie pasował jako codzienny do pracy/na praktyki (używany zamiennie z dwoma innymi - ciemnogranatowym i ciemnoniebieskim) oraz do założenia na egzamin na uczelni/rozmowę kwalifikacyjną? Z tego co mi się wydaje, jest to dosyć dyskretny prążek, wiec bardziej oficjalny, a mniej biznesowy,aczkolwiek mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak nadmienić, że rozmiarówki w przypadku 70% rabatu są bardzo mocno "zdziesiątkowane". Trzeba trafić. Ja kupiłem w RC na takiej zasadzie dwie rzeczy, obie były ostatnimi sztukami.

powodzenia!

 

Dlatego też byłem zaskoczony, że znalazł się rozmiar 98 :) ...który i tak poszedł do wydłużenia rękawów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy ów garnitur http://eu.suitsupply.com/en/suits/washington-blue-stripe/P3871.html?start=3&cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Contemporary-Washingtonbędzie pasował jako codzienny do pracy/na praktyki (używany zamiennie z dwoma innymi - ciemnogranatowym i ciemnoniebieskim) oraz do założenia na egzamin na uczelni/rozmowę kwalifikacyjną? Z tego co mi się wydaje, jest to dosyć dyskretny prążek, wiec bardziej oficjalny, a mniej biznesowy,aczkolwiek mogę się mylić ;)

 

Mam takowy. Bardzo sobie go chwalę - używam regularnie w biznesowych sytuacjach, na co dzień. Bardzo uniwersalny, a przez deseń (prążek) nie jest zbyt formalny w polskich realiach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei pani pomyliła poliakryl z poliamidem, przekonując, że marynarka z akrylem w składzie... nie będzie się mechacić :D

Tez wybrałem sie do prochnika jak zobaczyłem ta marynarkę gdzieś w internecie, no ale niestety skład tragiczny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym głowę, że jeszcze z miesiąc temu buszowałem po RC w Złotych... Demencja w takim wieku? :o

 

Rzeczywiście na początku w Złotych Tarasach było RC bezpośrednio nad VG, ale około dwóch lat temu VB przeprowadził ekspansję i rozrósł się o drugi poziom, przejmując powierzchnię po RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajac formalnej koszuli pod muche, do garnituru, w paru sklepach w ofercie jest takowa, ale.. ma sklad 80%bawełna 20%plastik. Oczywiscie panie zachwalają, ze ten dodatek plastiku nawet lepszy od 100% bawełny - bo "koszula bedzie lepiej wygladała na całonocna impreze" - pewnie chodzilo o gniecenie.
Czy ktos nosił taki skład w koszuli? Czy już 20% poliestru/poliakryu mocno pogorsza "przewiewność"?  Czy może jak przy płaszczach, dodatek poliestru, wydłuża żywotność, jesli nosimy go intensywnie?

Koszule mam upatrzoną 100% cotton, 2ply, to bardziej moje refleksje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajac formalnej koszuli pod muche, do garnituru, w paru sklepach w ofercie jest takowa, ale.. ma sklad 80%bawełna 20%plastik. Oczywiscie panie zachwalają, ze ten dodatek plastiku nawet lepszy od 100% bawełny - bo "koszula bedzie lepiej wygladała na całonocna impreze" - pewnie chodzilo o gniecenie.

Czy ktos nosił taki skład w koszuli? Czy już 20% poliestru/poliakryu mocno pogorsza "przewiewność"?  Czy może jak przy płaszczach, dodatek poliestru, wydłuża żywotność, jesli nosimy go intensywnie?

Koszule mam upatrzoną 100% cotton, 2ply, to bardziej moje refleksje.

 

Kupiłem kiedyś taką przez nieuwagę. Koszmar. Niby to tylko 20% ale nie nadawała się do noszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.