Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie żałuj tego kremu, nawet pięciokrotne nałożenie nie zaszkodzi.

 

Chyba przerost formy nad treścią.

 

No i trzeba uważać, żeby nie przesadzić z ilością kremu - nadmiar trudno potem "zdjąć" i w miejscach, gdzie skóra pracuje, pojawią się nieestetyczne białe ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż za oknem lato w pełni, ja zaczynam odliczanie do zimy :) W związku z tym poszukuję ciepłego i wytrzymałego materiału na spodnie. Pomyślałem o wełnianej gabardynie i tutaj prośba do Forumowiczów o namiar na sklep (najlepiej www), w którym mógłbym nabyć ok 1,3 m ciężkiej, typowo zimowej gabardyny.

Edytowane przez metius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skórzane paski do zegarków zamawiam na http://www.pattini.pl/index.php/paski-do-zegarkow/przeszycia-niestandardowe-na-zamwienie-przykady

Dobra jakość skóry i solidne wykonanie, robią na zamówienie więc można samemu wszystko wybrać (kolor nici, szerokości, kształt, długość itp). Cena około 80zł za pasek

 

Czas oczekiwania około 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem chinosy, jednak są za długie i mam ochotę zrobić w nich mankiety ( 5 cm ).  Ile potrzeba krawcowi materiału w spodniach, żeby zrobić mankiety 5 cm?

Ostatnio skracalem spodnie 17 cm i krawcowa średnio widziała 4 cm mankiet, więc pewnie około 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejkum, moi drodzy szukam skórkowego portfela, który byłby na tyle mały, że wchodziłby do kieszeni, miał miejsce na karty i kieszonkę na zameczek oraz uchwyt ( dziurka, kółko, skółrzane ucho?) do łatwego wyciągania. To dla osoby, która ma problem z niesprawnymi rękoma. Moż wiecie gdzie można coś takiego kupić lub wykonać(rzemieślnik skórzany) w dobry stylu i cenie oczywiście. Poniżej przykłady tego o co mi chodzi. Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejkum, moi drodzy szukam skórkowego portfela, który byłby na tyle mały, że wchodziłby do kieszeni, miał miejsce na karty i kieszonkę na zameczek oraz uchwyt ( dziurka, kółko, skółrzane ucho?) do łatwego wyciągania. To dla osoby, która ma problem z niesprawnymi rękoma. Moż wiecie gdzie można coś takiego kupić lub wykonać(rzemieślnik skórzany) w dobry stylu i cenie oczywiście. Poniżej przykłady tego o co mi chodzi. Pozdrówka

 

Na forum jest przynajmniej kilku kolegów, którzy takie cuda zrobią na zamówienie (dział Ogłoszenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przerabiałem w ten sposób (tylko w drugą stronę - poszerzając) szytą u krawca marynarkę. Efekt był taki, że konstrukcja się trochę rozsypała  (talia poszła do góry, marynarka dziwnie leży na ramionach -czuję, że trochę walczy ze mną na plecach), a kasa na przeróbkę + materiał (trzeba było całe plecy wymienić przez to) mogła pójść na połowę nowej. 

 

Inna przeróbka płaszcza RTW (zmiana za ciasnego na zakładanie go na marynarkę na taki do noszenia bezpośrednio na koszulę, więc zwężenie 2 rozmiary w różnych wymiarach) również dała pokraczny efekt, płaszcza nigdy nie założyłem bo się zrobił trochę "kobiecy" w proporcjach. 

 

Więc moim zdaniem o ile przeróbki typu taliowanie można wykonywać w zakresie +-10cm (nota bene to bardzo wdzięczna modyfikacja, bo efekt jest najbardziej widoczny, a i sama przeróbka jest stosunkowo tania) bez wpływu na resztę, o tyle zmiany szerokość klatki, bioder, ramion to raczej co najwyżej kosmetyka paru cm. A czy warto bulić kasę za zwężenie 2cm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.