Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w tym, który podlinkowałeś ledwie się format A4 mieści.

Moim zdaniem (pomijając względy praktyczne/pojemność) facet z taką małą torebeczką będzie wyglądał mało poważnie. 

 

 

...Co innego ta większa; i spełnia kryterium ceny ;-)

To chyba wezme tę większą. Chyba, że ktoś poleci mi coś innego. Czy wpasowuje się ona w kanony klasycznej elegancji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej w kanony każualu. Ale tam się tyle mieści, że na tle innych propozycji i o ile nie zamierzasz jej nosić do garnituru, będzie wyglądała całkiem elegancko.

Kurczę to nie wiem. Chce ją nosić do zestawów koordynowanych (tak chodzę na co dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestię torby jeszcze przemyślę. Nic na siłę  ;-)

 

Jeszcze jedno pytanie. Jaka ma być długość rękawa w koszuli a jaka w marynarce? Trochę mam u siebie w garderobie chaos.

Mam takie marynarki z których wystają tylko koszule które zdają się "długie" a z jednej marynarki to wystają wszystkie.

Chcę to wszystko zanieść do swojej krawcowej, żeby to jakoś "unormować" ale nie chcę z skończyć z za krótkimi/długi rękawami w marynarkach :shock:

 

EDIT: Znalazłem w sieci takie zdjęcie. Jeśli to prawda to wszystkie marynarki mam duużo za długie. Czy może mi ktoś to potwierdzić?

103tuaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście... może ten dział "krótkie pytania" trochę rozleniwia  :P

Problem z tymi zdjęciami jest taki, że oni są już ubrani. Może to dziwnie zabrzmi, ale "nie czuję" tego.  Lepiej odnieść mi się do takiego zdjęcia jak ja załączyłem, tylko nie wiem czy jest ono poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście... może ten dział "krótkie pytania" trochę rozleniwia  :P

Problem z tymi zdjęciami jest taki, że oni są już ubrani. Może to dziwnie zabrzmi, ale "nie czuję" tego.  Lepiej odnieść mi się do takiego zdjęcia jak ja załączyłem, tylko nie wiem czy jest ono poprawne.

 

Łatwiej będzie pomóc jeśli zrobisz kilka zdjęć koszul, które uznajesz za długie lub krótkie z ulubioną marynarką. 

Tzn. zdjęć na sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kurtkę pikowaną, w najbardziej klasycznym fasonie (zapinana na zatrzask, sztruksowy kołnierzyk, kieszenie nakładane po bokach) niestety, jest dosyć obszerna. Da się ją wytaliować u krawca?

To zasadniczo zależy od krawca który ma taliować- najlepiej zapytać jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Czy fachowo mówi się wówczas, że tkanina jest "sprana"? Tutaj chyba chodzi o uzyskanie efektu miękkości, a "sprać" to "stracić apreturę, kolor wskutek prania".

Dobre pytanie; nie wiem. Chyba polski żargon nie jest w tym miejscu precyzyjny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są dobre materiały wykorzystywane do produkcji garniturów?

Zignone, Cerruti, Vitale Barberis,Tallia Di Delfino,Marzotto ?

Są jeszcze jakieś inne, lepsze?

Chciałbym sobie kupić garnitur, gotowy, rtw,z wieszaka.

W royal collection, w Katowicach albo w innym, do 2.5 do max 3K.

Widziałem tam Roy Robson, Oscar Jacobson, z różnych tkanin,

która będzie najlepsza w tej cenie jeśli chciałbym żeby się nadawał i na lato

i też na zimę, by był jak najbardziej uniwersalny, trwały,

granatowy albo grafitowy, slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są dobre materiały wykorzystywane do produkcji garniturów?

Zignone, Cerruti, Vitale Barberis,Tallia Di Delfino,Marzotto ?

Są jeszcze jakieś inne, lepsze?

Chciałbym sobie kupić garnitur, gotowy, rtw,z wieszaka.

W royal collection, w Katowicach albo w innym, do 2.5 do max 3K.

Widziałem tam Roy Robson, Oscar Jacobson, z różnych tkanin,

która będzie najlepsza w tej cenie jeśli chciałbym żeby się nadawał i na lato

i też na zimę, by był jak najbardziej uniwersalny, trwały,

granatowy albo grafitowy, slim.

 

Wszystkie wymienione tkaniny mogą być dobre, najlepiej niestety to wziąć na dotyk. Przede wszystkim zwracaj jednak uwagę na podszewkę. RTW często dobre materiały podszywają poliestrem, a wtedy na nic Ci dobra nazwa producenta tkaniny wierzchniej. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.