Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to argument, ale tak się zastanawiam (zakładam oczywiście, że biletówka ma pełnić funkcję użytkową, a nie ozdobną) czy dla osoby leworęcznej nie będzie to elementem trochę bez sensu, bo jak wyjmować bilet lewą ręką z prawej kieszeni? Sam jestem leworęczny i wiem jak to wygląda w praktyce, bilety/karty/wejściówki zawsze chowam do lewej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie sprawdziłem - leworęczny brat mojej babki w szytych marynarkach kieszeń biletową miał zawsze po lewej stronie. Oczywiście nie jest to żaden argument a jedynie spostrzeżenie. Generalnie jednak, przynajmniej kiedyś, zwracano uwagę na praktyczne kwestie ubioru.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zdjęć a szkoda, bo sam jestem ciekawy, jakby to mogło wyglądać. W niektóre rzeczy jestem zmuszony uwierzyć dziadkowi (bo babka już nie żyje) na słowo ;)

Poza tym, z tego co rozumiem, "pochodzenie" kieszeni biletowej nie jest związane, wbrew nazwie, z jej funkcją schowka na bilet czy wizytówkę ale drobnych do opłaty na bramkach.

Mogę jedynie dodać, że we wszystkich widzianych przeze mnie RTW biletówka jest po prawej stronie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy to właściwy wątek, ale nie chcę od razu zakłądać nowego. Pytanie jest w zasadzie krótkie i dotyczy chino granat i szarość. Dockers czy Benevento?

Dockres: 

https://www.zalando.pl/dockers-alpha-chinosy-blue-bayou-do822e00f-k11.html

 

https://www.zalando.pl/dockers-alpha-khaki-tapered-fit-chinosy-szary-do822a009-102.html

 

kosztowały odpowiednio: 183zł i 154zł + do każdej pary 40 zł za poprawki,

 

w Benevento (do smart casual seria X-Press jak sądzę), te same kolory, może navy zamiast niebieskiego. Dla nowego klienta rabat, więc koszt względnie porównywalny. Nie wiem jak tu będzie z dopasowaniem, ale napisałem do nich zobaczymy. Póki co nie zakładam kosztów poprawek.

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Użytkowników mokasynów żeglarskich Timberland. Słyszałem opinie, że należy kupować te mokasyny dopasowane na "styk" nawet pod względem długości, gdyż mocno się rozbiją. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów może to potwierdzić?

Z moich doświadczeń wynika, że niezależnie od marki każde mokasyny żeglarskie dość znacznie się rozbijają. Również radziłbym kupować na styk.

 

PS. Doświadczenia opieram na Sperry, Sebago i budżetowych Stormach z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.