Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Więc byłem w RC, garnitur 46 Carl gross cerruti okazał się na mnie 

idealny, zarówno marynarka, szerokość i długość spodni, wszystko dobrze.

Byłą obniżka 50% z ~1900 na ~900 więc kupiłem.

Jeśli mam Carl Gross 46 to suitssupply też powinien pasować 46?

 

OJ to przynajmniej 1 półka wyżej od Carl Gross. Generalnie, OJ ma świetne materiały, atrakcyjne wzornictwo i dobre wykończenie. Niestety, rzadko dobrze na mnie leżą, ale to już kwestia indywidualna (sylwetka i preferencje). Co do porównania OJ z SS - na pewno na zbliżonym poziomie, przy czym porównując rzeczy, które posiadam, te od OJ są lepiej wykonane (użytkuję 3 marynarki i koszulę).

 

Oczywiście - polecam, jak powyżej, przeceny -70%.

 

 

Masz rację. OJ jest lepiej wykonany i wykończony niż pozostałe przeze mnie wymienione. Ja mam garnitur z linii Sartorial (czy jakoś podobnie) i jest bardzo przyzwoity. Faktycznie świetny materiał i brak sterczących nitek :)
Nabyłem go -50% w RC, ale to rzadkość (był ostatni). OJ raczej nie "dożywa" wyprzedaży w RC, przynajmniej w Poznaniu :P

 

 

Cenowo niestety nic nie zbliża się do SuSu, zwłaszcza w RC.
Za przyzwoitą jakość, choć bardziej tradycyjne kroje, trzeba tam zapłacić powyżej 2-2500 zł. (oczywiście mowa o cenach regularnych)
Oscar Jacobson, Carl Gross, H. Boss itd., itp.
Moim zdaniem, często nie są warte swojej ceny. Mam garnitury wszystkich wyżej wymienionych i SuSu starcie to wygrywa. Nie tyle ceną, co nawet samym wykończeniem.

P.S. Na marginesie, mam wrażenie, że H. Boss kupiony w Polsce vs kupiony np. w Paryżu czy Berlinie, to dwa różne produkty. Ja kupowałem w Polsce, ale "macałem" w sklepach za granicą. U nas często jakby druga jakość. Stąd moje mieszane odczucia :)

W RC polecam promocje, bywają do -70%. Wtedy można w cenie standardowego Bytomia czy Vistuli, wyhaczyć garniak z bardzo dobrej tkaniny.

 

 

Trudno jednoznacznie porównać, ponieważ SuitSupply ma bardziej dopasowane kroje. Ja mam Lantier/Vistula 182/96/82, SuitSupply 46. Rękawy czasami wymagały wydłużenia, marynarki są chyba nieznacznie krótsze. Na tej podstawie sądzę, że dla Ciebie też może być dobry 46. To oczywiście zależy od modelu. W moim przypadku to Lazio i Havana.

 

 

44-46, zależy od modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinno być "Idealny", w tym zakresie cenowym, na moje obecne potrzeby (brak czasu na szukanie innego bo jeden potrzebowałem na już) rzeczywiście taki jest.

Ale w przyszłości musiałbym coś zrobić żeby marynarka była trochę, niedużo, bardziej slim.

Jeśli jest idealny (szczerze zazdroszczę znalezienia idealnego RTW ;-) ) to najlepiej pomierzyć go we wskazanych na stronie SuSu miejscach i porównać rozmiarówki poszczególnych modeli od Holendrów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, proszę tego nie odczytywać jako złośliwość. Znam osoby, które naprawdę świetnie wyglądają w rzeczach prosto z wieszaka,a z kolei z drugiej strony sam jestem osobą, której wiecznie coś się w ubraniu nie podoba ;-)

 

Pozdrawiam.

 

Tak, powinno być "Idealny", w tym zakresie cenowym, na moje obecne potrzeby (brak czasu na szukanie innego bo jeden potrzebowałem na już) rzeczywiście taki jest.

Ale w przyszłości musiałbym coś zrobić żeby marynarka była trochę, niedużo, bardziej slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@musa19 - a to Ciekawe? Jak przed chwilą sprawdziłem przykładowe Napoli, Lazio i Hudson - wszystkie w rozmiarze np. 27 są identyczne - w obwodzie i szerokości nogawki. Osobiście też nie widzę różnicy w krojach na bazie posiadanych, za wyjątkiem Washington, którego spodnie mają ciut wyższy stan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hinderyt
Tak jak pisze Hargin, różnica w kroju czasami powoduje brak dopasowania. Chyba trudno się tak sugerować rozmiarem Grossa w przypadku SuSu.
Dobrze radzą Koledzy: zmierz miarką tę marynarkę i porównaj z size advisorem SuitSupply.
Ja np. noszę Grossa R50, a SuSu R48.
Ale fakt, że CG jest mniej dopasowany, myślę że w 48 też bym wszedł:)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrótce, moje doświadczenia są takie:

1. Będąc w salonie przymierzałem sporo różnych modeli (niestety bez robienia szczegółowych notatek, bo traktowałem to raczej jako formę zabicia czasu w oczekiwaniu na służbowe spotkanie) i w zależności od modelu komfort noszenia spodni był diametralnie różny - szczególnie dotyczyło to oczywiście siadania i opinania ud (a właściwie prawego uda, ale o tym za chwilę). Nawiasem mówiąc Washington odradził mi od razu w pasującym rozmiarze marynarki, bo spodnie okrutnie wisiały w kroku. Zresztą, wszystkie spodnie, które wtedy przymierzał od kompletu były na mnie mocno za duże w pasie. Część mocno, choć jeszcze akceptowalne opinała prawe udo, część odznaczała się na łydce.

2. Ostatnio zdecydowałem się zamówić z outletu trzy modele - Soho, Madison i Napoli. Dla mnie wszystkie w miarę ok - o dziwo nawet w pasie bez większych luzów (no ale to już ustalone, że półtoraroczna walka z kontuzją na razie głównie ogranicza się do hodowania opony ;-) . Natomiast po wizycie u krawca okazało się, że Madison ok - tylko do skrócenia (mooocnego), ew. delikatnego zwężenia poniżej kolana ale musu nie ma, za to Soho i Napoli potrzebują jakiś zabiegów w okolicach tylnej części pleców, żeby tył spodni podnieść do góry i zlikwidować załamania, które tworzą się od tyłu na wysokości ud - wybaczcie Państwo niefachowy opis, ale krawiectwo w ogóle mnie nie zajmuje. Generalnie w tych dwóch modelach spodnie nie leżą prosto, tylko układają się w coś na kształt bryczesów na wysokości ud.

 

Generalnie jeżeli chodzi o spodnie moim "problemem" są szerokie biodra i mocno rozbudowane uda i łydki - w tej chwili lewa strona "trochę" mniej, bo kolano jest po artroskopii. Biorąc pod uwagę, że nóg raczej nie mam długich to wygląda to trochę tak jakby spore U (udo) i O (łydka) dzielił krótki łącznik kolana :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@musa19 - Twoje doświadczenia mogą być podyktowane zmianą wykrojów pomiędzy poszczególnymi kolekcjami tego samego modelu. Też zauważyłem, że np. Madison z A/W2013 ma bardziej dopasowane spodnie niż S/S2015. Natomiast w danej kolekcji, spodnie nie różnią się - co widać po tabeli rozmiarów, która jest dość precyzyjna. 

 

Spodnie od modelu Washington mają wyższy stan i stąd pewnie uczucie "wiszenia" - trzeba było podciągnąć :) Ja noszę je zawsze na szelkach, stąd nie mam takich doświadczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągałem, ale i tak wyglądały bardziej jak kiepskie kąpielówki a nie spodnie od garnituru :) Ale z uwagi, że model Washington podoba mi się chyba w SuSu najbardziej kiedyś na spokojnie zamówię go do domu i sprawdzę, jak się sprawy mają.

 

BTW. być może sprzedawca w salonie pokazywał mi garnitury z różnych kolekcji - wisiało tam co najmniej kilkaset sztuk.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrótce, moje doświadczenia są takie:

1. Będąc w salonie przymierzałem sporo różnych modeli (niestety bez robienia szczegółowych notatek, bo traktowałem to raczej jako formę zabicia czasu w oczekiwaniu na służbowe spotkanie) i w zależności od modelu komfort noszenia spodni był diametralnie różny - szczególnie dotyczyło to oczywiście siadania i opinania ud (a właściwie prawego uda, ale o tym za chwilę). Nawiasem mówiąc Washington odradził mi od razu w pasującym rozmiarze marynarki, bo spodnie okrutnie wisiały w kroku. Zresztą, wszystkie spodnie, które wtedy przymierzał od kompletu były na mnie mocno za duże w pasie. 

 

 

Dlatego każdy garnitur z SuSu, nawet zanim jeszcze doleci, jest zapowiadany na wizytę u krawca. Nie zdarzyło mi się jeszcze trafić, żeby i spodnie i marynarka były we właściwym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że post trochę śmieszny ale... Mam spory problem ze znalezieniem koszulek basic. Bez żadnych nadruków, biała albo czarna. V neck albo klasyczny t-shirt. Zna ktoś jakieś sklepu oprócz H&M gdzie można takie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że post trochę śmieszny ale... Mam spory problem ze znalezieniem koszulek basic. Bez żadnych nadruków, biała albo czarna. V neck albo klasyczny t-shirt. Zna ktoś jakieś sklepu oprócz H&M gdzie można takie kupić?

 

Wcale nie śmieszny, bo sam miałem ostatnio taki problem (w sumie nadal mam) i robiłem spore rozeznanie w temacie. Chociaż ja szukałem kolorowych.

 

Duży wybór kolorów ma Van Graaf pod swoją marką Nils Sundstrom. Niestety niektóre kolory są o składzie bawełna + poliester z 10-30% tego drugiego. Ale są też te o składzie 100% bawełna. Swoją drogą ile % poliestru jest akceptowalne w T-shircie bez utraty oddychalności koszulki?

 

Jest też spory wybór na Zalando. Dostepny jest tam m.in. American Apparel, który ma świętną jakość, ale jest to marka amerykańska i przez to koszulki są ekstremalnie długie. Mając rozmiar M takową odesłałem i zastanawiam się czy teraz nie zamówić S lub XS, ale nie mam pewności czy będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie śmieszny, bo sam miałem ostatnio taki problem (w sumie nadal mam) i robiłem spore rozeznanie w temacie. Chociaż ja szukałem kolorowych.

 

Duży wybór kolorów ma Van Graaf pod swoją marką Nils Sundstrom. Niestety niektóre kolory są o składzie bawełna + poliester z 10-30% tego drugiego. Ale są też te o składzie 100% bawełna. Swoją drogą ile % poliestru jest akceptowalne w T-shircie bez utraty oddychalności koszulki?

 

Jest też spory wybór na Zalando. Dostepny jest tam m.in. American Apparel, który ma świętną jakość, ale jest to marka amerykańska i przez to koszulki są ekstremalnie długie. Mając rozmiar M takową odesłałem i zastanawiam się czy teraz nie zamówić S lub XS, ale nie mam pewności czy będzie OK.

Dziięki, w weekend przejadę się do Van Graffa i zobaczę. Wiem że są u Ralpha Raulena ale nie wiem zy jest sens przepłacać.

Skoro są długie to xs może być na mnie za duża :P ale zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że post trochę śmieszny ale... Mam spory problem ze znalezieniem koszulek basic. Bez żadnych nadruków, biała albo czarna. V neck albo klasyczny t-shirt. Zna ktoś jakieś sklepu oprócz H&M gdzie można takie kupić?

zależy jakiej jakości szukasz....praktycznie każda większa sieciówka ma kolekcję basic,z tańszych np: go sport, decathlon, big star, f&f (tesco), c&a itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakiej jakości szukasz....praktycznie każda większa sieciówka ma kolekcję basic,z tańszych np: go sport, decathlon, big star, f&f (tesco), c&a itp.

Nie widziałem nic dobrego jakościowo w nawet większej gamie kolorów w wymienionych sklepach. Wszędzie ponad 40% poliesteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nic dobrego jakościowo w nawet większej gamie kolorów w wymienionych sklepach. Wszędzie ponad 40% poliesteru.

:shock:

...pierwsze z brzegu:

http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0294027013.html

http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0251087001.html

http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0219154017.html

http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0292904013.html

http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0141643037.html

 

większość z nich jest w stałej ofercie, a tych  w serek, z dodatkiem 5% elastanu sam używam sporadycznie od kilku lat i nic złego się z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.