Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Podszewka winna być z wiskozy.

Jeśli masz 3k na wydanie, a i tak szukasz RTW, to ja bym na Twoim miejscu kupił dwa garnitury z SuitSupply - jeden granat, drugi szary. I już masz co najmniej 4 zestawy na upartego - dwa garnitury, jeden granatowe spodnie + szara marynarka, drugi szare spodnie + granatowa marynarka. 

A jeśli boisz się rozmiarów - cóż, samolot last minute do amsterdamu i w parę godzin z zakupami i powrotem się wyrobisz :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Państwa użytkuje lniane spodnie z szelkami? Jeżeli tak, to czy jest to "bezpieczne" dla materiału i czy ewentualnie spodnie w miejscach przyszycia guzików zostały czymś wzmocnione?

Szukam praktyków z długim stażem, nie teoretyków zagadnienia ;-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli guziki masz od wewnątrz to i tak guzik trzyma się na tasiemce stanowiącą konstrukcję pasa i materiał nie ma znaczenia. W dobrych spodniach ta tasiemka jest złożona z paru warstw i wewnętrzna nie jest zszyta na amen z materiałem spodni. 

 

Ma to swoje zastosowanie przy użytkowniku spodni - naprężenia w końcu powodują pękanie łączeń, ale na poziomie dwóch tasiemek - materiał nie jest w ogóle narażony na naprężenia, a złączyć na nowo można samodzielnie domu (operacje prosta jak przyszycie guzika) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszewka winna być z wiskozy.

Jeśli masz 3k na wydanie, a i tak szukasz RTW, to ja bym na Twoim miejscu kupił dwa garnitury z SuitSupply - jeden granat, drugi szary. I już masz co najmniej 4 zestawy na upartego - dwa garnitury, jeden granatowe spodnie + szara marynarka, drugi szare spodnie + granatowa marynarka. 

A jeśli boisz się rozmiarów - cóż, samolot last minute do amsterdamu i w parę godzin z zakupami i powrotem się wyrobisz :)

ok dzięki, z lantier to mam rozmiar super slim 176/96/82(84) i jest na mnie idealny, jaki będzie z suitsupply dobry rozmiar porównywalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie porównać, ponieważ SuitSupply ma bardziej dopasowane kroje. Ja mam Lantier/Vistula 182/96/82, SuitSupply 46. Rękawy czasami wymagały wydłużenia, marynarki są chyba nieznacznie krótsze. Na tej podstawie sądzę, że dla Ciebie też może być dobry 46. To oczywiście zależy od modelu. W moim przypadku to Lazio i Havana.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc pierwszego posta na forum chciałbym się przywitać, zatem - dzień dobry. Miło mi dołączyć do grona forumowiczów zainteresowanych tematem męskiej elegancji.

 

Pisanie na forum zacznę od krótkiego pytania, poprzedzonego gruntownym przewertowaniem archiwalnych postów. Jestem w trakcie poszukiwania codziennej torby do pracy, niestety nie mam ogromnego budżetu na ten wydatek, a chciałem kupić coś "porządniejszego". Myślę, że jest to problem wielu początkujących osób, powoli zyskujących świadomość jakości produktów i wartości jaką ona niesie, jednocześnie nie posiadających jeszcze budżetu pozwalającego na realizowanie dowolnych zakupów.

Wracając do meritum, dwie firmy przykuły moją uwagę jako posiadające co najmniej kilku zwolenników, głównie ze względu na ich cenę względnie adekwatną do jakości.

Mowa o firmie SlowBag oraz BarellyBags. Z tego co wyczytałem nie jest to jakaś wyższa półka jakościowa, jednak w porównaniu do konkurencji nie wypadają tak źle.

Wstępnie spodobały mi się dwa modele:

 

http://www.slowbag.pl/produkt/slow-spot-czarny-karmel

 

oraz

 

https://www.barellybags.pl/product/Torba-Dakota/?id=71

 

Jednak nie jestem jeszcze pewny czy produkty te warte są swej ceny i czy przemawiają do mnie na tyle by wydać na nie pieniądze.

Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat. Może spojrzeć na ofertę innego sklepu? Tylko którego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że będziesz nosił tą torbę w zestawie z marynarką. Jeżeli tak, to szukałbym raczej czegoś z uchwytem pozwalającym nosić teczkę w ręce, a nie tylko na ramieniu. Ponadto wybrałbym jednak kolor brązowy.

 

Miałem kiedyś BarellyBags:

https://www.barellybags.pl/product/Teczka-Dark-Brown/?id=25

 

Przeszkadzało mi, że na skórze widać było każde zadrapanie. Tak już mają teczki usztywniane. Dlatego wolę miękkie torby. Ponadto ta konkretna teczka jest dość ciężka, więc noszenie w niej laptopa 15,6 cala z zasilaczem było trochę uciążliwe.:) Samo wykonanie teczki jest w porządku, skóra przypomina trochę nobuk, nie ma połysku.

 

Z produktami SlowBag nie miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę ilość marynarek w mojej garderobie jest bardzo skromna, toteż na codzień (zwłaszcza w cieplejsze dni) chodzę jedynie w koszulach.

Jako, że do pracy dojeżdżam ponad godzinę komunikacją miejską szukam raczej czegoś z możliwością noszenia również na ramieniu - stąd propozycje które znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc pierwszego posta na forum chciałbym się przywitać, zatem - dzień dobry. Miło mi dołączyć do grona forumowiczów zainteresowanych tematem męskiej elegancji.

 

Pisanie na forum zacznę od krótkiego pytania, poprzedzonego gruntownym przewertowaniem archiwalnych postów. Jestem w trakcie poszukiwania codziennej torby do pracy, niestety nie mam ogromnego budżetu na ten wydatek, a chciałem kupić coś "porządniejszego". 

 

cześć, 

zobacz Vistulę, ich torby są dość sensowne (np. Silvano), a budżetowo podobne. Mam od nich jedną sprzed 2 lat i ogólnie jestem zadowolony, choć uchwyt się lekko rozszedł (skóra w miejscu styku z dłonią), ale nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu. W środku jest sporo kieszeni, organizer na długopisy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie kamizelka. Niestety, mój budżet jest dosyć ograniczony, chciałbym wydać maksymalnie około 200 zł na nią. Niestety, po przeszukaniu sporej ilości sklepów nie udało mi się znaleźć kamizelki w tej cenie. Wiem, że Poszetka ma kamizelki w swojej ofercie, lecz niestety cena jest dwukrotnie większa niż mój budżet. Stąd moje pytanie: czy jestem w stanie gdzieś dostać kamizelkę w tej cenie? Chodzi mi o zwykłą kamizelkę, do noszenia z koszulą, bez konieczności zakładania marynarki. Może orientuje się ktoś, czy w TK Maxx w Katowicach byłbym w stanie jakąś wyhaczyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie kamizelka. Niestety, mój budżet jest dosyć ograniczony, chciałbym wydać maksymalnie około 200 zł na nią. Niestety, po przeszukaniu sporej ilości sklepów nie udało mi się znaleźć kamizelki w tej cenie. Wiem, że Poszetka ma kamizelki w swojej ofercie, lecz niestety cena jest dwukrotnie większa niż mój budżet. Stąd moje pytanie: czy jestem w stanie gdzieś dostać kamizelkę w tej cenie? Chodzi mi o zwykłą kamizelkę, do noszenia z koszulą, bez konieczności zakładania marynarki. Może orientuje się ktoś, czy w TK Maxx w Katowicach byłbym w stanie jakąś wyhaczyć?

W M1 w Czeladzi niedawno były fajne kamizelki Tagliatore po 129zł, rozmiary 50 i 52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszewka winna być z wiskozy.

Jeśli masz 3k na wydanie, a i tak szukasz RTW, to ja bym na Twoim miejscu kupił dwa garnitury z SuitSupply - jeden granat, drugi szary. I już masz co najmniej 4 zestawy na upartego - dwa garnitury, jeden granatowe spodnie + szara marynarka, drugi szare spodnie + granatowa marynarka. 

A jeśli boisz się rozmiarów - cóż, samolot last minute do amsterdamu i w parę godzin z zakupami i powrotem się wyrobisz :)

a w RC są jeszcze jakieś dobre marki, zbliżone cenowo i jakościowo do SuitSupply?

Albo w ogóle gdzieś w Katowicach, RTW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w RC są jeszcze jakieś dobre marki, zbliżone cenowo i jakościowo do SuitSupply?

Albo w ogóle gdzieś w Katowicach, RTW ?

Cenowo niestety nic nie zbliża się do SuSu, zwłaszcza w RC.

Za przyzwoitą jakość, choć bardziej tradycyjne kroje, trzeba tam zapłacić powyżej 2-2500 zł. (oczywiście mowa o cenach regularnych)

Oscar Jacobson, Carl Gross, H. Boss itd., itp.

Moim zdaniem, często nie są warte swojej ceny. Mam garnitury wszystkich wyżej wymienionych i SuSu starcie to wygrywa. Nie tyle ceną, co nawet samym wykończeniem.

P.S. Na marginesie, mam wrażenie, że H. Boss kupiony w Polsce vs kupiony np. w Paryżu czy Berlinie, to dwa różne produkty. Ja kupowałem w Polsce, ale "macałem" w sklepach za granicą. U nas często jakby druga jakość. Stąd moje mieszane odczucia :)

W RC polecam promocje, bywają do -70%. Wtedy można w cenie standardowego Bytomia czy Vistuli, wyhaczyć garniak z bardzo dobrej tkaniny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo niestety nic nie zbliża się do SuSu, zwłaszcza w RC.

Za przyzwoitą jakość, choć bardziej tradycyjne kroje, trzeba tam zapłacić powyżej 2-2500 zł. (oczywiście mowa o cenach regularnych)

Oscar Jacobson, Carl Gross, H. Boss itd., itp.

Moim zdaniem, często nie są warte swojej ceny. Mam garnitury wszystkich wyżej wymienionych i SuSu starcie to wygrywa. Nie tyle ceną, co nawet samym wykończeniem.

P.S. Na marginesie, mam wrażenie, że H. Boss kupiony w Polsce vs kupiony np. w Paryżu czy Berlinie, to dwa różne produkty. Ja kupowałem w Polsce, ale "macałem" w sklepach za granicą. U nas często jakby druga jakość. Stąd moje mieszane odczucia :)

W RC polecam promocje, bywają do -70%. Wtedy można w cenie standardowego Bytomia czy Vistuli, wyhaczyć garniak z bardzo dobrej tkaniny.

 

OJ to przynajmniej 1 półka wyżej od Carl Gross. Generalnie, OJ ma świetne materiały, atrakcyjne wzornictwo i dobre wykończenie. Niestety, rzadko dobrze na mnie leżą, ale to już kwestia indywidualna (sylwetka i preferencje). Co do porównania OJ z SS - na pewno na zbliżonym poziomie, przy czym porównując rzeczy, które posiadam, te od OJ są lepiej wykonane (użytkuję 3 marynarki i koszulę).

 

Oczywiście - polecam, jak powyżej, przeceny -70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ to przynajmniej 1 półka wyżej od Carl Gross. Generalnie, OJ ma świetne materiały, atrakcyjne wzornictwo i dobre wykończenie. Niestety, rzadko dobrze na mnie leżą, ale to już kwestia indywidualna (sylwetka i preferencje). Co do porównania OJ z SS - na pewno na zbliżonym poziomie, przy czym porównując rzeczy, które posiadam, te od OJ są lepiej wykonane (użytkuję 3 marynarki i koszulę).

 

Oczywiście - polecam, jak powyżej, przeceny -70%.

Masz rację. OJ jest lepiej wykonany i wykończony niż pozostałe przeze mnie wymienione. Ja mam garnitur z linii Sartorial (czy jakoś podobnie) i jest bardzo przyzwoity. Faktycznie świetny materiał i brak sterczących nitek :)

Nabyłem go -50% w RC, ale to rzadkość (był ostatni). OJ raczej nie "dożywa" wyprzedaży w RC, przynajmniej w Poznaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli zamawiam z orientuhren.de  dostałem numery BLZ , IBAN i i BIC/SWIFT . W przelewach zagranicznych na BZWBK mam tylko możliwość wpisania numeru konta, adresata i nic więcej.  Przelew dojdzie bez tego ?  Pytam bo jestem ciemny w tych sprawach, pierwszy przelew zagraniczny z mojej strony

Albo może byłby ktoś taki dobry i bym zadał mu pare pytań na priv związanych z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.